Boilies ieftine - pareri

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde klaus » 10 Oct 2011 20:42

Am gasit in comert ceva boiliesuri ieftine (5 lei cutia), care contine aprox 10-15 bile, din cate mi-am dat seama. Nu contine nici-un fel de ambalaj, sunt de culoare maro..merita incercat cu ele sau sunt doar niste simple porcarii? As merge la o partida scurta (12 h) si as vrea sa incerc aceste boiliesuri, dar daca nu merg, renunt la ele. Ma gandeam si sa adaug ceva arome (lichizi).
klaus
new member

Mesajde norisss » 10 Oct 2011 21:28

O sticla de bere pe care nu scrie nimic ai cumpara?
norisss
member

Mesajde klaus » 10 Oct 2011 21:39

sa fim seriosi...un raspuns ''corect'' nu cred ca deranjeaza pe nimeni, daca e asa, macar sa ma duc in alta parte sa intreb. E un forum oameni buni..nu un loc unde sa vorbim aiurea, macar ziceti-mi daca e asa sa stiu.
klaus
new member

Mesajde chiorean alin » 10 Oct 2011 22:37

La 5 ron/ 10 bile nu stiu daca e tocmai ieftin, de ce nu cumperi ceva consacrat, te incadrezi in acest buget( /kg), fie vorba...era buna comparatia cu berea :lol:

Stii ce ma distreaza ... se nadeste cu zeci de kg de porumb...sa se prinde peste, se merge la pescuit cu 10 bile si se asteptata acelasi efect ;)
in cazul in care nu se prinde ... nu merge la bile :roll:
chiorean alin
senior member

Mesajde marius.badea » 11 Oct 2011 09:17

daca pestele este in zona si mananca nu conteaza ca dai cu bile sau cu porumb si de care sunt de exemplu eu am fost pe obaia 24 h si am incercat tate cacaturile de bile si pelete si porumb am bat si la bomb sa nu am luat nimica inafara de un crap la un kg la la 20 de m de mal
Pescuit Adevarat
marius.badea
junior member

Mesajde Albert » 11 Oct 2011 12:37

klaus scrie:sa fim seriosi...un raspuns ''corect'' nu cred ca deranjeaza pe nimeni, daca e asa, macar sa ma duc in alta parte sa intreb. E un forum oameni buni..nu un loc unde sa vorbim aiurea, macar ziceti-mi daca e asa sa stiu.

:lol: :lol: :lol:
La asa intrebare asa raspuns. Pai iaca un rezumat: Tu zici: am gasit niste boiles maro..oare o fi bun?
Cam cum se poate raspunde la intrebarea asta? :lol:
Decat sa fii asa artagos mai bine mergi 12 ore la pescuit, incerci bilele alea eftine, putine si maro apoi vi pe forum si te plangi ca n-ai prins nimic.Si ne intrebi de ce.Si eu iar o sa rad :-)
E un forum cu multa informatie dar tie (si altora ca si tine) iti e lene sa-l frunzaresti. Ai impresia ca vi, intrebi ceva si gata, vei primi rapsunsul magic.
Albert
senior member

Mesajde norisss » 11 Oct 2011 16:39

@ albert....tare asta cu putine si maro.

Omule, ce parere putem sa avem despre niste bile maro pe care nu scrie nimic?
norisss
member

Mesajde klaus » 11 Oct 2011 18:37

Nu stiu ''omule'', tu sa imi spui ca de aceea am intrebat...
klaus
new member

Mesajde norisss » 11 Oct 2011 19:04

ei bine, eu nu am nicio parere despre bilele alea.

Incearca niste bile pe care sa scrie ceva si apoi intreba daca a mai prins cineva la ele.
norisss
member

Mesajde klaus » 11 Oct 2011 19:39

ok, atunci voi lua cu 7.5 lei, pe care scrie mare si frumos AROMA CAPSUNI, poate asa imi veti raspunde la intrebare. Ma rog, daca nu m-am exprimat bine, nelamurirea nu era defapt ''Prind crap cu bilele x'', ci parerea voastra despre ele, ar merita sa incerc o partida cu ele sau nu, nu am tot timpul din lume pentru pescuit, deci nu nu imi permit sa irosesc o partida (12h) asa aiurea...sper ca ati inteles.
klaus
new member

Următorul

Înapoi la Nade si momeli