N-BUTYRIC

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde nicu7193 » 11 Mar 2012 17:47

Folosesc pt primavara un mix pe baza de fishmeal cu condimente isi piper negru.Intrebarea mea , la care va cer sfatul , e urmatoarea :merita sa adaug si o doza de n-butyric in mix , tinand cont de eficacitatea acestuia pe apa rece.As vrea sa imi sugerati ce doza sa folosesc la kg. de mix , asta bineinteles daca este complementar cu celelalte ingrediente din mix si in special cu uleiul esential de piper negru.
nicu7193
member

Mesajde Cucu Ionel » 11 Mar 2012 20:37

Eu folosesc N'Butyric la solubile fishmeal&birdfood, la care mai folosesc si Black Pepper Oil, cate 2 ml/ kg. de mix, cu precizarea ca-l adaugi in partea lichida a mixului, nu in mix. ;-) :D
Fir intins tuturor celor ce-si doresc acest lucru
Cucu Ionel
senior member

Mesajde nicu7193 » 11 Mar 2012 20:56

Era clar ca urma sa-l introduc in partea lichida , dar vroiam sa stiu daca se completeaza cu piperul negru , asa ca daca merg impreuna o sa incerc cu doza care mi-ai spus ca o folosesti.P.S. credeam ca vine primavara si scapam de chin, cand colo incepe sa ninga , oricum sa speram ca nu mai avem mult de tras pana la prima iesire!!!
nicu7193
member

Mesajde Paul_sv » 12 Mar 2012 10:41

Poti sa-l folosesti fara probleme in combinatie cu BPO ! E o combinatie clasica, folosita de foarte mult timp, care iti asigura un pachet de atractanti complet pentru primavara.
Ca si dozaje poti sa mergi cu jumatate din doza recomandata din fiecare, si sa folosesti cantitatea recomandata pentru bilele de carlig.
----------------------
www.carp-life.ro
Paul_sv
junior member

Înapoi la Nade si momeli