Doua paturi de nada ??

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde andita66 » 09 Iul 2012 19:49

Salutare ,pescuiesc de aprox un an si jumatate la crap dar sincer sa fiu aproape tot ce am prins , am prins la bile la porumb foarte putin .Si vreau fac o iesire la o balta unde sa pescuiesc si cu boiles dar si cu porumb ,voi avea 4 bete si aici vine dilema mea.Sa fac doua paturi de nada ,adica doua bete pe porumb pe un pat cu seminte,porumb ,groundbait ,etc si doua bete pe alt pat cu bile.ground ,etc sau sa fac un pat de nada si cu porumb si cu bile si sa dau 3 bete acolo si al4 lea sa l dau in afara patului de nada.Va multumesc.....
prindeti si eliberati,si nu o sa regretati!!!
andita66
junior member

Mesajde rapy » 10 Iul 2012 08:20

Nici una dintre variantele spuse de tine nu este gresita. Depinde daca cumva vrei sa te convingi ca prinzi mai bine cu porumb sau cu bile. In cazul in care faci doua paturi te sfatuiesc sa le faci la cel putin 50 m unul de altul.
Cosmin Nistea
Xtreme Carp Team
rapy
veteran

Înapoi la Nade si momeli