Porumb la Darvari

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Moose_master
member
Mesaje: 273
Membru din: 26 Mai 2005 21:12
Localitate: Montreal, Canada

porumb reloaded

Mesaj de Moose_master » 13 Sep 2005 19:55

Ilie zice bine cu porumbul. Oricat ii dai de mancare nu va fi niciodata de ajuns. Tin minte ca Darvariul este superdotat la capitolul crap si deci 10 kg de porumb vor fi doar asa.... sa le amorseze sorbul mustaciosilor.
Io pescuiesc in apa curgatoare, deci nu balti furajate si unde sunt numai crap salbatici si pot sa-ti spun ca 30 de kg de porumb imi ajung vreo doua zile..... sa mai zic ?
Nu cred ca tre sa mai adaug ceva . Daca te duci sa pescuiesti intr-o balta consacrata (in Romania) 10 kg de porumb sunt un misto ieftin. Baga bogat si stai macar doua zile.
Retete de preparare gasesti cat nu poti tu sa duci. Fa-l cum l-oi face si p-orma rupe-i.

Dupa opinia personala, poti folosi orice nada sau momeala vrei tu, insa porumbul pentru mine este sfant. Ii dau bile de tot felul insa macar 10 kg de porumb tot arunc pe patul de nada combinat cu alte tipuri de nada.

Stima

Moose
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 13 Sep 2005 21:02

noi am facut 2 feluri de bile, unele pe fructe (afine) si unele peste + somon afumat, au prins la fel de bine insa pentru urmatoarea partida am sa fac unele pe somon si unele pe caracatita mixata (fara aroma)
Nu face ce nu-ti place!

Scrie răspuns