produse bigcarp

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

PANAIT CEZAR
senior member
Mesaje: 411
Membru din: 23 Oct 2004 17:52

RASPUNS

Mesaj de PANAIT CEZAR » 28 Oct 2005 20:44

Totul e perfect,numai ca in ceea ce priveste ultima propozitie din expunerea ta ,te inseli.
Orice s-ar intimpla fii om,peste n-ai cum sa devii!

speo
new member
Mesaje: 23
Membru din: 07 Mar 2005 19:13
Localitate: Canada

Mesaj de speo » 28 Oct 2005 21:09

@ Panait Cezar:
Este foarte posibil sa aveti dreptate. Cand am scris propozitia respectiva ma bazam pe faptul ca de exemplu se gasesc pe piata mai multe specii de "squid" care se comercializeaza pentru consum uman toate sub denumirea de "calamari", fara sa fie specificate numele speciilor. Cred ca acest lucru se intampla datorita faptului ca au caracteristici foarte apropiate. Daca ar fi fost diferente notabile, atunci ar fi fost mai multe sorturi comerciale.
Este insa posibil sa gresesc.

speo
new member
Mesaje: 23
Membru din: 07 Mar 2005 19:13
Localitate: Canada

Mesaj de speo » 28 Oct 2005 21:09

@ Panait Cezar:
Este foarte posibil sa aveti dreptate. Cand am scris propozitia respectiva ma bazam pe faptul ca de exemplu se gasesc pe piata mai multe specii de "squid" care se comercializeaza pentru consum uman toate sub denumirea de "calamari", fara sa fie specificate numele speciilor. Cred ca acest lucru se intampla datorita faptului ca au caracteristici foarte apropiate. Daca ar fi fost diferente notabile, atunci ar fi fost mai multe sorturi comerciale.
Este insa posibil sa gresesc.

Scrie răspuns