produse bigcarp

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
mariancarp
member
Mesaje: 196
Membru din: 06 Aug 2005 17:53

produse bigcarp

Mesaj de mariancarp » 19 Oct 2005 18:46

A folosit cineva produsele BIGCARP? Ce parere aveti despre ele ?Exista diferenta intre Black Pepper produs de Nutrabaits si cel produs de bigcarp? va multumesc.

Avatar utilizator
RazvanV
veteran
Mesaje: 507
Membru din: 07 Iul 2004 09:33
Localitate: Brasov

Mesaj de RazvanV » 20 Oct 2005 08:30

Chiar daca o sa se supere cei de la Energofish, eu iti spun sa le eviti, cel putin unele produse. De ex. au un fel de betaina HCl (asa scrie pe cutie) care nu se dizolva nici in apa calda. Faina de peste (alba sau normala), faina de carne sau de sange, au un miros ciudat, de ranced. Eu am folosit-o ca nada la pescuitul stationar (match, feeder)+ caseina si faina de ou tot de la ei. Cat despre ulei de piper nu stiu ce sa spun, gusti din cel de la nutra (900.000), gusti din cel de la xxx (200.000) si nu prea simti nimic deosebit intre ele. Poti face maxim trei degustari succesive, dupa a treia nu mai simti nimic :lol:
Au si o gama variata de arome, aditivi (lichizi sau praf) din care am incercat cateva, cei drept unele produse bunicele. Merita sa cumperi lichid nutritiv gen Nutramino de la ei si sa pui in pastura (pretul e mic si nu cred ca are cum sa strice nada).

Avatar utilizator
Dan Cotelici
veteran
Mesaje: 704
Membru din: 14 Ian 2003 09:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Dan Cotelici » 20 Oct 2005 09:02

Produsele Big Carp sunt importate de EnergoFish.
Produsele Big xxx sunt importate de Adriano Musaro.
Despre care vorbim?
Second BEST is FIRST loser

Avatar utilizator
RazvanV
veteran
Mesaje: 507
Membru din: 07 Iul 2004 09:33
Localitate: Brasov

Mesaj de RazvanV » 20 Oct 2005 09:20

Scuze, am citit gresit :oops: xxx - BigCarp. Nu am dormit azi noapte si... Putea si unguri astia sa puna un nume mai distinct.
Oricum nu strica sa stie omul ceva mai mult :lol:

Avatar utilizator
RazvanV
veteran
Mesaje: 507
Membru din: 07 Iul 2004 09:33
Localitate: Brasov

Mesaj de RazvanV » 20 Oct 2005 09:25

Mai bine Iliuta sa stearga ceea ce am scris mai sus, sa nu creez confuzie.
Ma gandeam la BigCarp si am scris xxx.

De la xxx nu am folosit decat NectarBlend-ul - e bun.

Avatar utilizator
carpkiller
veteran
Mesaje: 689
Membru din: 20 Mai 2004 11:15

Mesaj de carpkiller » 21 Oct 2005 02:35

Am facut odata boiliesuri cu aroma de squid big carp si a fost cat se poate de ok. Pur si simplu s-a nimerit sa am aroma aia, din ce mai auzisem....nu auzisem lucruri grozave, deci nu mi-as fi cumparat-o intentionat. Am folosit-o in combinatie cu nu stiu ce jmecherie de atractant nash cu whiskey, multimino(nutra), piper (big xxx), indulcitor (nutra)si ulei de ficat de morun (nutra). In mix mai aveam la 5 kg 10%RR (nutra) si extract de ficat (din ala cum este glm, DAR TOT BIG CARP) 50g. Le-am folosit o singura data si am prin satisfacator, aroma pare ok, se mentine in apa timp indelungat, pur si simplu mi-a placut, se pare ca si crapului. Cand o sa vreau sa fac economie la fabricarea boiliesurilor (fac asta uneori pe balti virgine sau semivirgine) o sa mai apelez poate la Big Carp cu arome sau extracte praf (liver,glm)

Avatar utilizator
mariancarp
member
Mesaje: 196
Membru din: 06 Aug 2005 17:53

betaina

Mesaj de mariancarp » 21 Oct 2005 06:14

Betaina de la BIGCARP nu e buna? pretul este avantajos am observat din pacate am fost ieri la magazinul din buc al firmei care il comercializeaza si nu prea aveau nimic mi-au spus ca se mai gasesc la cluj produse bigcarp si ca costa aproape cat in ungaria www.bigcarp.hu caseina de la ei a folosit cineva?

Avatar utilizator
RazvanV
veteran
Mesaje: 507
Membru din: 07 Iul 2004 09:33
Localitate: Brasov

Mesaj de RazvanV » 21 Oct 2005 08:35

@mariancarp
Incerca betaina de la ei si trage singur concluzii. Eu am spus ca nu se dizolva nici in apa calduta, deci...

Caseina am folosit-o de cateva la boilies dar de cele mai multe ori in nada pentru match/feeder. La o prima vedere nu exista nici o diferenta intre cea de la BigCarp si cea de Starbaits. Exista totusi o mare diferenta, pretul.

carpriver
senior member
Mesaje: 484
Membru din: 22 Apr 2005 11:16
Contact:

Mesaj de carpriver » 21 Oct 2005 11:26

Mai exista si varianta de la NUTRABAITS...mai scumpa dar daca nu gasesti,ramane o solutie :lol:

Avatar utilizator
Kulcsar Laszlo
Site editor
Mesaje: 728
Membru din: 03 Mai 2004 17:03
Localitate: Zalau
Contact:

Mesaj de Kulcsar Laszlo » 25 Oct 2005 18:38

Eu zic ca tiger-nuts-ul e bun, nu prea conteaza sursa ei. Sau ma insel?

Scrie răspuns