melasa

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
razvan
new member
Mesaje: 20
Membru din: 30 Sep 2003 10:10
Localitate: arad

melasa

Mesaj de razvan » 22 Mar 2004 18:35

Am vazut pe site-ul magazinului online ca aveti Sensas Melasse Liquide. In ce cantitati este recomandata la inmuierea cerealelor? Dar pentru boilies?
Si inca o intrebare generala. Dozajele aditivilor sunt calculate in general pentru 0,5 kg de mix de baza. In cazul in care folosesc acesti aditivi pentru porumb, doza necesara o raportez la cantitatea de porumb sau la cea de apa in care inmoi porumbul? :?

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 22 Mar 2004 23:19

la acest produs sensas nu da nici o specificatie de cantitate, eu folosesc in jur de 2 linguri/kg de seminte si se simte gustul de dulce,
Nu face ce nu-ti place!

Avatar utilizator
Musaro Adriano
veteran
Mesaje: 705
Membru din: 29 Ian 2003 15:02
Localitate: torino italy

Mesaj de Musaro Adriano » 27 Mar 2004 00:14

pot sa cresti linistit la 50 de ml. la un kg. de graunte ca melasa nu satura peste....dimpotriva!

Adelin(Arad)
new member
Mesaje: 1
Membru din: 27 Mar 2004 22:47
Localitate: Arad

Mesaj de Adelin(Arad) » 27 Mar 2004 23:12

......cand altii masurau melasa,... eu numam boabele!Ti-am spus sa te documentezi inainte sa cumperi un produs, altfel te trezesti cu el in traista si-i intrebi pe alti ce sa faci cu el! Un lucru e cert: nu e nici sampon si nici nu se injecteaza pt. umflat muschii.

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 29 Mar 2004 23:31

ce le faceai la boabe?
Nu face ce nu-ti place!

razvan
new member
Mesaje: 20
Membru din: 30 Sep 2003 10:10
Localitate: arad

Mesaj de razvan » 30 Mar 2004 17:29

Va rog nu il luati in seama pe Adelin. Este un prieten al meu care nu are nici o treaba cu crapul. Nu a vazut crapi decat in pozele cu capturile mele. El este obletzar. :lol:
A vrut si el sa glumeasca. Din cand in cand mai e nevoie si de unul de asta... care sa destinda atmosfera la "ACADEMIA DE CRAP".... :wink:

Scrie răspuns