dynamite baits

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
florioro
veteran
Mesaje: 654
Membru din: 14 Apr 2005 07:47
Contact:

Mesaj de florioro » 15 Iul 2008 20:47

Trebuie sa recunosc ca nu ma "omor" dupa cteno, dar pe Livada unde este cteno destul de mult am prins la boiliesurile pe baza de fainuri de peste ceea ce a fost pentru mine o mare neintelegere. M-am gandit atunci ca voi selecta crapul de cteno prin alegerea bilelor pe baza de fainuri de peste, dar se pare ca acolo ctenii si-au schimbat dieta. :mrgreen:

Daca vrei crap atunci alege boiliesurile pe baza de faina de peste (Squid & Octopus, Marine Halibut, Fresh xxx, Fresh Squid, Fresh Shellfish, etc), iar pentru cteno (si crap) poti alege foarte bine boiliesurile cu arome de fructe.(Strawberry, Pineaplle, Scopex).

Eu unul sunt convins ca intr-o partida de 2-3 zile vei prinde crap la boilies chiar daca nu s-a pescuit cu asa ceva acolo.
Totul pentru crap
www.crap.com.ro

Avatar utilizator
rapy
veteran
Mesaje: 520
Membru din: 02 Iun 2008 16:54
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de rapy » 21 Iul 2008 11:05

hey salut :) si mie mi-au intrat ctenii pe bilele cu aromele puturoase (dynamite)... adika cred ca erau cam aceleasi cu care dadeai si tu dupa ce mi-ai zis la fata locului :P dar mie mi-au mai intrat si niste exemplare frumoase de crap . i-am adus acolo cu semintele magice :P desi lumea zicea ca or sa-mi aduca numai ciortani.
Cosmin Nistea
Xtreme Carp Team

Laviniu
new member
Mesaje: 23
Membru din: 24 Noi 2007 20:48
Localitate: Timisoara

Mesaj de Laviniu » 21 Iul 2008 17:37

semintele magice fiind tot din gama "dynamite baits " ?

Avatar utilizator
rapy
veteran
Mesaje: 520
Membru din: 02 Iun 2008 16:54
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de rapy » 22 Iul 2008 08:14

nu.... firma autohtona... nu is multe deci iti poti da seama ... ;-)
Cosmin Nistea
Xtreme Carp Team

Avatar utilizator
florioro
veteran
Mesaje: 654
Membru din: 14 Apr 2005 07:47
Contact:

Mesaj de florioro » 22 Iul 2008 08:21

rapy scrie:hey salut :) si mie mi-au intrat ctenii pe bilele cu aromele puturoase (dynamite)... adika cred ca erau cam aceleasi cu care dadeai si tu dupa ce mi-ai zis la fata locului :P dar mie mi-au mai intrat si niste exemplare frumoase de crap . i-am adus acolo cu semintele magice :P desi lumea zicea ca or sa-mi aduca numai ciortani.
Aceleasi bile intradevar, Fresh Squid la tine pe apa mica a prins crapi si mai putini cteni, iar la mine pe apa adanca cteni si cativa ciortanei.

A fost totusi o partida care mi-a demontat unele idei despre pescuitul crapului. Dar poate de aceea este frumos acest sport, ca nimic nu este cert sau dinainte inteles si tot timpul esti pus in fata unor situatii noi la care sa te gandesti si sa le analizezi.

Eu unul nu cred ca semintele "magice" au facut diferenta, ci mai mult comportamentul crapilor in aceasta perioada. Oricum felicitari pentru capturi si asteptam ceva poze. ;-)
Totul pentru crap
www.crap.com.ro

Avatar utilizator
rapy
veteran
Mesaje: 520
Membru din: 02 Iun 2008 16:54
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de rapy » 22 Iul 2008 08:46

sunt pe celalalt link de specialitate cateva poze... nu am unde sa le urc ca sa le pot baga pe forum...
Cosmin Nistea
Xtreme Carp Team

Avatar utilizator
alex_mures
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 23 Ian 2008 20:35
Localitate: TG-MURES
Contact:

Mesaj de alex_mures » 22 Iul 2008 12:43

incearca aici
http://www.imigi.ro

Avatar utilizator
rapy
veteran
Mesaje: 520
Membru din: 02 Iun 2008 16:54
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de rapy » 22 Iul 2008 13:11

................
Ultima oară modificat 28 Mai 2013 13:35 de către rapy, modificat 1 dată în total.
Cosmin Nistea
Xtreme Carp Team

Avatar utilizator
alex_mures
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 23 Ian 2008 20:35
Localitate: TG-MURES
Contact:

Mesaj de alex_mures » 22 Iul 2008 13:51

bravo,vad ca ai reusit
frumoase capturi :)
ai avut ceva lupte cu ei :D
Imagine

Avatar utilizator
rapy
veteran
Mesaje: 520
Membru din: 02 Iun 2008 16:54
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de rapy » 22 Iul 2008 14:44

...............
Ultima oară modificat 28 Mai 2013 13:52 de către rapy, modificat 1 dată în total.
Cosmin Nistea
Xtreme Carp Team

Scrie răspuns