mixuri

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mariancarp
member
Mesaje: 196
Membru din: 06 Aug 2005 17:53

mixuri

Mesaj de mariancarp » 01 Noi 2007 06:14

As vrea sa aflu sau sa aflam pareriii de la colegi nostri care au folosit si alte tipuri de mixuri in afara de cele consacrate,de ex despre :
-RICHWORTH
-TRAPER
-VISION BAITS
-DINAMITE BAITS
-IMPERIAL BAITS
-BIG CARP
Ma intereseaza o alternativa mai ieftina fata de mixurile consacrate(solar,sbs,nutrabaits).

Avatar utilizator
mariancarp
member
Mesaje: 196
Membru din: 06 Aug 2005 17:53

Mesaj de mariancarp » 01 Noi 2007 06:16

uitasem:
Van den Eynde Super Carp
Concept for you

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 01 Noi 2007 12:59

de catva timp pescuiesc in belgia pt un tip care si-a deschis o firma de mixuri cu ,clientela in olanda,franta ,belgia si pot spune ca face niste mixuri excelente la un pret foarte bun ,un ex de pret 130 euro pt 20 kg mix iar daca e sa te uiti la niste mixuri de firma unde platesti ceva euroi doar pt numele firmei eu zic ca pretul e relativ bun fata de mixurile de firma care in multe cazuri le gasesti la 150 euro doar pe 10 kg,daca te uiti la albumull meu personal ai sa vezi ceva capturi prinsi la bilele firmei respective deci in concluzie prindem crapi si cu bile de la firme mai putin cunoscute si mai ieftine ;-)
xxxxxxx

Avatar utilizator
teacher64
veteran
Mesaje: 768
Membru din: 03 Mar 2007 12:25
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de teacher64 » 01 Noi 2007 15:17

[quote="razvan111272"]un ex de pret 130 euro pt 20 kg mix [/quote]
In ce sens "pescuiesti pentru el"? Ii faci reclama mixurilor? Fain! Ne vinde si noua? ;-)
Multi chemati, putini alesi...(Pestii!!!) :))

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 01 Noi 2007 16:22

ii fac un fel de reclama ,mie imi convine mai mult pt ca iau mixuri sau ma rog bilele gata facute de la el si nu mai ma costa nimik in schimbul reclamei si uite asa au ramas in garaj cu 2 saci de monster crab si un strawberry de la KEVIN NASH :mrgreen: ,sigur ca daca ar putea ar vinde si in Ro numai ca i-am explicat care e situatia cu transportul pt cei ce vor sa cumpere in particular pt cei cu magazine cred ca altfel ar fi treaba
xxxxxxx

Avatar utilizator
flycarp
senior member
Mesaje: 405
Membru din: 08 Oct 2007 18:51

Mesaj de flycarp » 01 Noi 2007 17:16

in ce sens consacrate?ma refer la sbs.consacrate eventual ca reclama in romania.din punctul meu de vedere richworth nu se compara cu ei.plus ca sunt printre cei mai vechi si buni care fac ready made.iar de dynamite baits ce sa mai zic....

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 01 Noi 2007 17:29

Cel mai bun Mix, e cel facut de tine insusi ;-)
Spun lucrul asta din simplul motiv : cind cumperi de la Fa. X sau Y nu stii ce este inauntru, iei iti povestesc ca sunt fel si fel de mirodenii si fainuri in valoare de 7-8 € si in principiu pote sa valoreze 2 lei.
Ce faci cu mana ta, e altceva, stii ce contine si in ce cantitati, mai poti adauga sau scoate una sau alta.
Bineinteles ca ptr asta iti trebuie timp si rabdare, investitii care de multe ori ajung in cosul de gunoi, sau chiar la porci, gaini , etc

Eu cu un coleg ne-am facut un mix, care nu vreau s-al laud, dar prinde in ori ce apa si anotimp peste (pina acuma). Intradevar nu este ieftin, dar stim ce avem.

Am pescuit mult timp cu Naturebaits, am fost multumit si am prins si bine, dar nu am avut satisfactia pe care o am acuma, cind prind un peste la bilele mele.

Avatar utilizator
Dan Pop-Coman
veteran
Mesaje: 533
Membru din: 12 Sep 2006 22:43
Localitate: Lugoj
Contact:

Mesaj de Dan Pop-Coman » 01 Noi 2007 19:07

COOOOOOORECT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar utilizator
teacher64
veteran
Mesaje: 768
Membru din: 03 Mar 2007 12:25
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de teacher64 » 01 Noi 2007 19:19

[quote="carprom"]Eu cu un coleg ne-am facut un mix, care nu vreau s-al laud, dar prinde in ori ce apa si anotimp peste (pina acuma). Intradevar nu este ieftin, dar stim ce avem.
[/quote]
Vinzi reteta? ;-) Promit sa nu te concurez in Germania :D !
Multi chemati, putini alesi...(Pestii!!!) :))

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 01 Noi 2007 19:34

teacher64 scrie: Vinzi reteta? ;-) Promit sa nu te concurez in Germania :D !
carprom scrie:Bineinteles ca ptr asta iti trebuie timp si rabdare, investitii care de multe ori ajung in cosul de gunoi, sau chiar la porci, gaini , etc
Unii cu munca, altii cu distractia :evil: :mrgreen:

Scrie răspuns