Nadire bratul Cernovca

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Sumila
new member
Mesaje: 4
Membru din: 22 Iul 2020 12:06

Nadire bratul Cernovca

Mesaj de Sumila » 22 Iul 2020 12:40

Buna ziua,
Sunt nou pe acest forum.
Salut pe administratori si membrii forumului. Va doresc sanatate si fir intins.
Doresc sa pescuiesc in Septembrie 2020 pe bratul Cernovca din Delta Dunarii.
Domnilor va rog frumos cine a fost acolo de curand sa-mi explice despre nadirea in zona.
Eu nu am mai fost acolo si sunt interesat de modul specific de nadire din zona.
Intentionez sa pescuiesc din barca cca.7-8 zile, nu stiu cat de puternic este curentul acolo.
Se poate nadi in amonte de o groapa cu boilies si bulgari sau bulgarii nu rezista in curentii de pe bratul Cernovca si trebuie nadit doar cu boilies.
CINE A FOST ACOLO DE CURAND CUM A PROCEDAT.
Cineva din Galati mi-a spus ca el a nadit doar cu boilies DAR a vazut la vecini ca au nadit cu boilies + bulgari si au avut rezultate mai bune decat grupul din care facea el parte.
Functie de curentul de pe bratul Cernovca dumneavoastra cum ati facut patul de nada, la ce distanta de groapa sondata si ce dimensiuni a avut zona nadita.
Trebuie in locul bulgarilor sa folosesc nadirea cu nada lestata in sac de cartofi fiind curentul puternic? Rog cine a fost acolo sa-mi dea indicatii specifice pentru bratul Cernovca.
Multa sanatate, o zi placuta si fir intins.
Cu respect,
Sumila

Scrie răspuns