ingrediente boilies

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Alexandru C. Botu
new member
Mesaje: 7
Membru din: 07 Ian 2003 12:16
Localitate: Bucuresti
Contact:

ingrediente boilies

Mesaj de Alexandru C. Botu » 25 Iun 2004 07:49

Salut,

Ma intereseaza de unde pot procura din comert diverse ingrediente pentru boilies: faina de peste, faina de orez (am inteles ca nu prea merge rasnit), caseina, betaina... etc.

Multumesc,
Alexandru C. Botu
Nobody is Perfect. I am Nobody.

razvan
new member
Mesaje: 20
Membru din: 30 Sep 2003 10:10
Localitate: arad

Mesaj de razvan » 25 Iun 2004 08:09

Faina de orez, de soia, malai şi griş găseşti la orice Supermarket. Restul la magazinele de pescuit.

Avatar utilizator
mugurel
member
Mesaje: 118
Membru din: 04 Mar 2004 13:44
Localitate: tg.jiu

Mesaj de mugurel » 25 Iun 2004 09:34

Incearca magazinul on-line de aici de la crap.ro. Are Iliuta produse de calitate.

caaron
veteran
Mesaje: 813
Membru din: 20 Mai 2004 17:45

Mesaj de caaron » 25 Iun 2004 20:08

Caseina,betaina cumparate de la mag de pescuit(si ma gandesc ca nu ar trebui sa faci rabat de calitate). Faina de orez o faci tu. Merge rasnit fara nici o prb. Faina de peste ai 2 alternative zic eu: 1. faina de peste de la mag de animale 2.faina de la firmele consacrate (eu pun de la nutra white xxx meal). Nu sunt un expert in boiliesuri nici pe departe, dar asa la o mirosire e cam mare diferenta. Adica aia de la nutrabaits pute a peste de lesini(mai mult a mortaciune :D :D ) pe cand cea de la mag veterinar e mai acceptabila. Si ma mai gandesc ca daca tot faci boiliesuri pe baza de faina de peste de ce sa nu folosesti una calumea?! Eu le-am folosit pe amandoua si astept sambata rasp din partea pestilor. Fir intins!! www.xxx.ro/stationar
Ultima oară modificat 21 Sep 2012 14:19 de către caaron, modificat 1 dată în total.

Boghy
junior member
Mesaje: 70
Membru din: 24 Mai 2004 23:22
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Boghy » 26 Iun 2004 00:27

Daca nu ai mai facut boilies-uri pana acum si daca vrei sa ai rezultate imediate eu te sfatuiesc sa cumperi un mix de calitate care contine toate ingredientele in cantitatile optime.Iti recomand firma SBS.
In cautare de aventura!Fir Intins.

caaron
veteran
Mesaje: 813
Membru din: 20 Mai 2004 17:45

Mesaj de caaron » 26 Iun 2004 02:05

Omule cel mai bine cred ca ar fi sa iei legatura cu cei care sunt in masura sa-ti rasp de pe forum! Ii stii tu care sunt.. www.xxx.ro/stationar

Scrie răspuns