Momeala Vie Pentru Peste Mare

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
1kTN
new member
Mesaje: 19
Membru din: 16 Iul 2008 08:31
Localitate: Bucuresti

Momeala Vie Pentru Peste Mare

Mesaj de 1kTN » 22 Iul 2008 20:32

ma intereseaza cea pentru carlig in special cum se prepara adica ce sa mai pun so ia din prima sa no mai smotoceasca ala mic

florinw
senior member
Mesaje: 417
Membru din: 29 Sep 2005 21:35
Localitate: germania

Re: Momeala Vie Pentru Peste Mare

Mesaj de florinw » 22 Iul 2008 20:38

1kTN scrie:ma intereseaza cea pentru carlig in special cum se prepara adica ce sa mai pun so ia din prima sa no mai smotoceasca ala mic
din mnoment ce ai scris peste mare ma gindesc ca nu te-ai referit la o specie anume :lol:
incearca cu broasca vie.ii tragi forfacul pe sub piele incepind din spatele capului inde ii ramine si cirligu ( o tripla mai mare) sii il scotzi pe la spate.eu am prins ceva somni destul de marisori asa.... :lol:

Avatar utilizator
Cucu Ionel
senior member
Mesaje: 470
Membru din: 08 Ian 2006 15:00
Localitate: Timisoara

Mesaj de Cucu Ionel » 22 Iul 2008 20:40

Prea te fortezi sa-ti iasa intrebari de om idiot ca sa nu dai de banuit ca esti o clona care s-a infiintat cu un anume interes! :lol: :lol: Acuma, care-o fi interesul ala ... vrei sa inveselesti forumul sau sa-l faci sa scada ca nr. de vizitatori datorita intrebarilor puerile? :mrgreen:
Fir intins tuturor celor ce-si doresc acest lucru

florinw
senior member
Mesaje: 417
Membru din: 29 Sep 2005 21:35
Localitate: germania

Mesaj de florinw » 22 Iul 2008 20:44

Cucu Ionel scrie:Prea te fortezi sa-ti iasa intrebari de om idiot ca sa nu dai de banuit ca esti o clona care s-a infiintat cu un anume interes! :lol: :lol: Acuma, care-o fi interesul ala ... vrei sa inveselesti forumul sau sa-l faci sa scada ca nr. de vizitatori datorita intrebarilor puerile? :mrgreen:
de obicei cind apare o clona ,urmeaza caterinca sau teatru ieftin. amindoua atrag audientza. uitate la trafic la momentele de virf. cam toate sint la subiecte de caterinca sau scandal.
lasa omu sa-si faca numaru si daca supara pe cineva sesizeaza moderatorii. :lol:

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Re: Momeala Vie Pentru Peste Mare

Mesaj de Razvan.D » 22 Iul 2008 20:55

1kTN scrie:ma intereseaza cea pentru carlig in special cum se prepara adica ce sa mai pun so ia din prima sa no mai smotoceasca ala mic
cand deschizi si topicul cu....momeala moarta pt peste mic?sau momeala semi-mijlocie pt peste mijlociu? ..... :mrgreen: :mrgreen:
xxxxxxx

man.fishing
veteran
Mesaje: 603
Membru din: 01 Apr 2008 12:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de man.fishing » 23 Iul 2008 07:34

Avand in vedere ca esti pe forum de crapisti banuiesc ca te referi la crap. La somn cred ca a raspuns cineva mai sus cu broscuta.(la somn se mai foloseste pe langa borasca si rame negre "serpesti", coropisnita (chiar si 2-3 pe ac), mate de hering, mate de pui , splina si ficat de porc , feromoni speciali de somn in care se tine nada de mai sus......lucruri "imputite" dupa cum vezi)

La crap: pt viermi foloseste o monutra cu maggot. Faci un ghemotoc de viermi si le bagi pe acel clips iar clipsul il agati de firul de par. Merge sa pui si un pic de spuma flotanta printre viermi in caz ca nu vrei ca nada sa stea pe fund.
http://www.crap.ro/pagina/69/419/maggot-rig.html

Pt rame e mai dificil. Oricat de tare te-ai chinui o sa ciuguleasca varfurile ei toti ciortanii si nu numai. De obicei ca sa atragi pestii mari cu bile spre exemplu, in detrimentul celor mici, se pun in reteta de bile amino ppc, multimino etc si arome de piper care din cate am inteles e o aroma specifica pestilor mai mari. Cel putin asa am citit pe forum. Acum nu stiu daca ramele merg dipuite. Poate ne mai ajuta cineva ca a facut asa ceva si ne spune de rezulatate.

Offtopic: Cineva povestea pe forum de un efect ciudat al unor viermi tinuti intr-o cutie de ness. Nimeni nu prindea numai el a prins caras si se pare ca era de la aroma aia de ness imbibata pe viermi

1kTN
new member
Mesaje: 19
Membru din: 16 Iul 2008 08:31
Localitate: Bucuresti

Mesaj de 1kTN » 23 Iul 2008 08:03

da recunosc ca la somn cu broaste nu mam gindit pina acum si nici nu mancinta idea da aia cu neesu e posibil ca si cred toti stiu cafeaua trezeste interesu :bere:
cind am clienti in masina -sofer taxi- mai intreb si pe ei si intre doi clienti mai citesc aici :bere:

florinw
senior member
Mesaje: 417
Membru din: 29 Sep 2005 21:35
Localitate: germania

Mesaj de florinw » 23 Iul 2008 17:20

:bere:
cind am clienti in masina -sofer taxi- mai intreb si pe ei si intre doi clienti mai citesc aici :bere:[/quote]
frate daca esti sofer de taxi mai laso si tu usor cu berea :mrgreen:
:bere:

Scrie răspuns