Mancarea pentru caini si pisici ca nada

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
AlexCC
new member
Mesaje: 3
Membru din: 07 Aug 2008 17:23
Localitate: Pitesti
Contact:

Mancarea pentru caini si pisici ca nada

Mesaj de AlexCC » 07 Aug 2008 17:29

Sincer sa fiu am incercat de toate pentru nada. Mai nou am incercat si mancarea la conserva, pentru patrupede. Surprinzator pentru mine, ca nada, a functionat foarte bine la crap. A mai incercat cineva?
PS: La boilles-uri o singura smucitura si atat.
www.fir-intins.ro -> Dedicat pescarilor !

man.fishing
veteran
Mesaje: 603
Membru din: 01 Apr 2008 12:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de man.fishing » 07 Aug 2008 17:40

Exista conserve dedicate de carne pt pescuit la crap. Cei de la Dynamite Baits stiu ca au asa ceva. Si cred ca merge si conserva de carne normala.
http://www.anglersnet.co.uk/Coarse-xxx ... _meat.html

Referitor la nada stiu ca "Frolic" era o nada ungureasca care era folosita. Bucatelele erau folosite ca peletele obisnuite.

Am mai vazut ca unele mancaruri rasnite sunt folosite in loc de faina de peste in mixurile de boiles. AM vazut asta in emisiune la OTV cand au prezentat o reteta de nada simpla care se face cu produse normale din comert.Oricum dpdv nutritiv unele mancaruri cred ca sunt chiar ok de folosit ca nada. Eu am 2 motani si le iau mereu mancare iar unele "mini pellete" arata si miros delicios si sunt uleioase (asemanatoare celor de pastrav).
Trebuie incercat insa nu e o noutate.

Scrie răspuns