ARTICOL-cum sa facem un boiles partea a2-a -mixuri

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Andrei I.
senior member
Mesaje: 359
Membru din: 13 Oct 2006 08:22
Contact:

Mesaj de Andrei I. » 12 Ian 2009 23:21

robert.n scrie:@Zakunin
"Oricum merci Robert..."
Merci Robert ! ...fara "oricum"
APCR - SENIOR CRAP

Avatar utilizator
cornelserbu
senior member
Mesaje: 314
Membru din: 16 Oct 2005 18:35
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cornelserbu » 14 Ian 2009 21:05

@ robert n.

n-are sens, era doar o remarca ontopic (gandeste-te la multele zerouri care chiar ca erau offtopic) pe care se pare ca ai inteles-o gresit...

oricum, din postarea ta, sa sti ca se-ntelege exact asa cum am remarcat...puteai doar sa modifici si totul era o.k.

nu stiu de ce, dar chestia cu ajutorul cerut moderatorilor imi aduce aminte de discursul lui catavencu din actul al II-lea al scrisorii pierdute :lol:

Avatar utilizator
Robert Nicolae
junior member
Mesaje: 66
Membru din: 14 Noi 2008 20:58
Localitate: AVP
Contact:

Mesaj de Robert Nicolae » 15 Ian 2009 00:11

@zakunin
Cu mare placere!

Nea Cornel,

Nu stiu daca I.L.Caragiale isi gaseste locul pe crap.ro si mai ales intr-un subiect gen: "cum sa facem un boiles partea a2-a -mixuri"

Referitor la ajutorul moderatorilior, nu mi-a fost nici o secunda teama ca o sa "ma omorati" si nici nu.mi aduc aminte sa va fi confundat cu vreun "prefect asasin", nu de alta, dar, nu va caracterizeaza. Era doar o mica remarca rautacuiosa la adresa acestora (moderatorilor), care nu au ezitat sa se autosesizeze cu alta "ocazie".

PS: Sigur nu vreti so' mutam la "cafenea" (are o tenta personala asa)?
Aventuri la Pescuit
DE LA PESCARI PENTRU PESCARI

Avatar utilizator
cornelserbu
senior member
Mesaje: 314
Membru din: 16 Oct 2005 18:35
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cornelserbu » 15 Ian 2009 00:38

nu e nimic personal, motiv pentru care as vrea sa incheiem...cu o ultima remarca, caragiale are loc oriunde si oricand...pariez ! :lol:

in ce priveste mixurile, avem pareri destul de apropiate...sunt adeptul mixurilor ready made la care fac unele combinatii si mici, dar foarte mici adaugiri.

ca sa faci un mix home made (pare pleonasm :lol: ) trebuie sa faci sute de incercari pe balta pana va prinda bine si ca sa-ti iasa relativ mai ieftin si sa si renteze, parerea mea este ca trebuie sa-l comercializezi, altfel, la cate mixuri de calitate exista pe piata la un pret din ce in ce mai acceptabil, parca nu prea are rost.

daca reusesti sa faci o nada care prinde, dintr-un mix ready made, dupa cateva partide reusite, vine si increderea deplina, chiar daca nu sti exact ce contine mixul respectiv

Scrie răspuns