Bile ieftine

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

nimitz
junior member
Mesaje: 96
Membru din: 24 Ian 2009 11:39
Localitate: Baile Felix
Contact:

afirmativ

Mesaj de nimitz » 24 Feb 2009 21:51

eu am avut surpriza sa scot cu un boiles carp zoom scopex de 16 un crap romanesc de vreo 3 kg in nici 5 minute dupa ce am lansat dar pe balta aia cred ca erau cam singurele folosite in schimb la unguri sant cele mai folosite pt ca la ei peste e mult si primeaza pretul

Avatar utilizator
Gabi Milea
member
Mesaje: 151
Membru din: 28 Oct 2008 22:13

Mesaj de Gabi Milea » 26 Feb 2009 10:59

Tilea Gabriel scrie:Eu as proceda in felul urmator ......decat 2 kg de Carp Zoom mai bine unul de Techni Spice de la Nutra.
In trecut ( 2006 ) am pescuit si cu bile Carp Expert erau vreo 11 lei kg pe o balta unde eram singurul ce dadea la bile ........am prins .......dar sunt curios ce prindeam daca aveam in stanga si in dreapta pescari ce ar fi dat cu SBS sau Dynamite spre exemplu , probabil canci...... asta din din experientele ce au urmat .
Sigur ar fi prins bine...daca erau pe balta pescari cu bile de care ai pomenit la sfarsit! Si ar fi prins si mai bine cu bile home made... :mrgreen: eu pe astea merg...si nu am folosit niciodata Carp Zoom
Deja incepe sa sune a reclama la tot felul de ready made-uri pe topicul asta...

Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Mesaj de Tilea Gabriel » 26 Feb 2009 11:44

@ Gabi M

nu inteleg ce ai vrut sa spui cu acel daca ...Te rog explica-mi , nu prind esenta.
Powered by two rods

Avatar utilizator
Gabi Milea
member
Mesaje: 151
Membru din: 28 Oct 2008 22:13

Mesaj de Gabi Milea » 26 Feb 2009 21:00

@Tilea Gabriel
Acel "daca"pleaca de la curiozitatea ta la care ai afirmat "dar sunt curios ce prindeam daca aveam in stanga si in dreapta pescari..." si te rog nu mi-o lua in nume de rau a fost numai o ipoteza...la curiozitatea ta :D

Scrie răspuns