NADIRE CU BULGARI

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 22 Dec 2009 19:46

Luci, nu ai de ce sa te scuzi pt anti reclama. Stiu ce produs am scos pe piata. Daca vei fi atent la timerul din clipuri, vei vedea ca lejer si fara sa te grabesti arunci bulgari la peste 100 metri din 10 in 10 secunde. mai mult ce vrei? :D

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 22 Dec 2009 20:42

mikecarp scrie:Asta cu spartul bulgarelui la suprafata n-o prea inteleg. Daca vorbim de pescuit la alte specii poate are vreo relevanta, dar nu la crap. La crap vrem sa ajunga bila pe substrat unde e si momeala noastra, nu? Daca se sparge la impactul cu apa se imprastie pe o suprafata prea mare si nu prea mai are acelasi efect nadirea.
Zic io, parerea mea. ;-)
@Mikey
bulgarii care se sparg la contact cu apa ii folosesc cand vreau sa adun baboii pe pat mai repede( mai ales la cten, sti bine ca-i zapacesti cu spartura dintre ape...). cei care se desfac usor pe substrat ii folosesc cand tin baboii pe patul de nada. aici depinde si de priceperea lu' nea' pescaru' cum stie sa-i adune si sa-i tina pe loc.
ca sa te citez pe tine, zic io, parerea mea :D :mrgreen:

Avatar utilizator
DUNDI SORIN
new member
Mesaje: 24
Membru din: 14 Oct 2009 09:02
Localitate: Timisoara

Mesaj de DUNDI SORIN » 22 Dec 2009 20:44

Luci cupa de nadire ,,made by Mosharu,, merge chiar foarte bine :shoot: ,ai gresit tu ceva.

Avatar utilizator
Ovi_1919
member
Mesaje: 178
Membru din: 19 Iul 2009 23:58
Localitate: Gherla jud.Cluj

Mesaj de Ovi_1919 » 22 Dec 2009 21:43

luci sa stii ca si eu am avut problemele tale la inceput ,dar acum arunc fara probleme si stiu cum sa fac sa nu-m cada in apa si mentionez ca nu am spod. Merci Moshare pentru catapulta de la mine primeste nota 10+ cine nu se descurca problema e la el nu la catapulta ;-)

domnu Cristi ( sper sa nu ma schiloditi ca v-am domnit) am vorbit azi cu prietenu meu din cipru si a spus ca a primit catapultele de la dumneavosta si ca abia asteapta sa le testeze ;-)

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 23 Dec 2009 20:31

Stiu Ovi ca au ajuns catapultele la Dan, vorbesc des cu el.
Din 2010 pescarii Ciprioti le vor avea in trusele lor ;-)

Avatar utilizator
DOEAT-KR
member
Mesaje: 237
Membru din: 08 Iul 2009 10:59
Localitate: ARAD
Contact:

Mesaj de DOEAT-KR » 24 Dec 2009 00:13

no offence...dar e ok catapulta de la carp-one daca vrei sa simulezi driluri ...faci un brand cu ele. is curios daca cineva din 100 de mandarine reuseste sa nu intre in drill de 50 de ori cu modelul respectiv de catapulta. :D

sunt si modele mai reusite , mai usoare , cu material flotant la capat sa evite scufundarea , etc ... eu unul le-am incercat pe toate , fiecare cu parerea lui...
Roland K.
Member of CS CRAP ARAD
DOEAT CARP FISHING
www.carplove.ro

Avatar utilizator
lucim23
member
Mesaje: 278
Membru din: 16 Apr 2008 16:25
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de lucim23 » 24 Dec 2009 00:51

nah.....................mai e unul "incepator" ca mine in tainele catapultelor..............................
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dam o ........."Bila" ?

Avatar utilizator
Madalin Dirla
member
Mesaje: 296
Membru din: 03 Feb 2008 08:49
Localitate: bucuresti

Mesaj de Madalin Dirla » 24 Dec 2009 01:02

am si eu o catapulta de la Mosharu si nu am avut nici o problema cu ea,cred ca cel mai mult depinde de priceperea pescarului ;-) !
Fire intinse!!

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 24 Dec 2009 08:59

DOEAT-KR scrie:no offence...dar e ok catapulta de la carp-one daca vrei sa simulezi driluri ...faci un brand cu ele. is curios daca cineva din 100 de mandarine reuseste sa nu intre in drill de 50 de ori cu modelul respectiv de catapulta. :D

sunt si modele mai reusite , mai usoare , cu material flotant la capat sa evite scufundarea , etc ... eu unul le-am incercat pe toate , fiecare cu parerea lui...
si aia de "carpa" daca iti cade in apa tragi de ea. inainte sa o scot pe asta a mea, am avut-o in trusa si pe aia si stiu cum este. daca i faceam gaurile mai mari la modelul meu, in aruncare se lipea bulgarele.....
stiu de ce ai postat negativ, modelul ala de "carpa" este vandut de amicul tau Dorinel 8)
no comment.

daca te-ai "intepat" ca ai cumparat catapulta mea, da-mi pls pe privat un iban si te despagubesc.....valabil si pt lucitm

Avatar utilizator
DOEAT-KR
member
Mesaje: 237
Membru din: 08 Iul 2009 10:59
Localitate: ARAD
Contact:

Mesaj de DOEAT-KR » 24 Dec 2009 10:43

pur si simplu am avut 3 modele si cu asta m-am descurcat eu cel mai prost... acuma la dirijatul catapultei nu am de gand sa ma specializez , prefer sa cumpar una care nu are nici un risc de scufundare .

piata este libera fiecare cumpara ce crede ca ii mai pe mana ...

nu am nevoie de returnarea banilor, am cumparat din fiecare model cate una sa vad care imi convine ...

P.S. culmea este ca dupa ce mi-am cumparat catapultele din bucuresti am aflat ca ele se fac in ARAD de catre Dorinel. Si oricum stai linistit, nu cred ca Dorinel are nevoie sa ii fac eu reclama, chiar nu asta era intentia ...mi-am spus strict parerea personala.
Roland K.
Member of CS CRAP ARAD
DOEAT CARP FISHING
www.carplove.ro

Scrie răspuns