NADIRE CU BULGARI

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 26 Dec 2009 10:53

@Filica
Nu aveam nici-un interes sa fac trucaje. :D
Te astept cu comanda ;-)

Avatar utilizator
Ovi_1919
member
Mesaje: 178
Membru din: 19 Iul 2009 23:58
Localitate: Gherla jud.Cluj

Mesaj de Ovi_1919 » 27 Dec 2009 03:59

;-) moshare nu te supara pe carcotasi :lol: poate analizezi tot ce au zis ei si atuci o imbunatatire

doar ca sincer eu am varsta care o am si nu am spod si nu scap catapulta in apa si voi cu multa experienta in spate faceti cu ea driluri ca si cu galeata :P :P ma face-ti sa rad

filica
veteran
Mesaje: 580
Membru din: 25 Ian 2009 00:53

Mesaj de filica » 28 Dec 2009 03:40

rade-ti(da-n barba),,sorry for off topic!!

cristi_rtg
junior member
Mesaje: 75
Membru din: 26 Ian 2009 21:36
Localitate: bistrita

catapulta

Mesaj de cristi_rtg » 28 Dec 2009 09:51

la naditul cu catapulta sunt niste chichitze,daca stai un pic mai departe de apa(5-6 m) si cand catapulta este in aer ii dati o mica contra si catapulta nici nu va atinge apa,va cadea frumos la picioarele tale iar bulgarele de nada va ajunge tot la locul dorit.eu asa dau....fire intinse si bulgari la marchere....
FREE TIME CARP TEAM

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: catapulta

Mesaj de mosharu » 28 Dec 2009 11:00

cristi_rtg scrie:la naditul cu catapulta sunt niste chichitze,daca stai un pic mai departe de apa(5-6 m) si cand catapulta este in aer ii dati o mica contra si catapulta nici nu va atinge apa,va cadea frumos la picioarele tale iar bulgarele de nada va ajunge tot la locul dorit.eu asa dau....fire intinse si bulgari la marchere....
ms tizu' pt postare. de asta le-am tot zis la baietii care au postat negativ ca, dupa ce invata bine sa nadeasca cu catapulta ( indiferent de model ! ) nu vor mai fi probleme. ;-)

cezar100
new member
Mesaje: 17
Membru din: 14 Noi 2009 21:57

Mesaj de cezar100 » 28 Dec 2009 15:12

Ce amestec de mix-uri se pot face ca bulgarele sa se desfaca imediat ce a ajuns pe substrat dupa lansarea cu catapulta la peste 100m?

Avatar utilizator
DOEAT-KR
member
Mesaje: 237
Membru din: 08 Iul 2009 10:59
Localitate: ARAD
Contact:

Re: catapulta

Mesaj de DOEAT-KR » 30 Dec 2009 11:55

cristi_rtg scrie:la naditul cu catapulta sunt niste chichitze,daca stai un pic mai departe de apa(5-6 m) si cand catapulta este in aer ii dati o mica contra si catapulta nici nu va atinge apa,va cadea frumos la picioarele tale iar bulgarele de nada va ajunge tot la locul dorit.eu asa dau....fire intinse si bulgari la marchere....
o sa incerc varianta asta de curiozitate si sper sa ma intalnesc pe balta cu un adept al acestui model de catapulta sa vad cu ochii mei ca la nici o lansare nu se scufunda catapulta ;-)

Sa nu uitam ca la un concurs ai la dispozitie un stand de 8x8 nu prea ai loc sa stai la 5-6 metri de apa sa nadesti si sunt si unele bazine unde ai o latime totala de 2-3 m.
Roland K.
Member of CS CRAP ARAD
DOEAT CARP FISHING
www.carplove.ro

Avatar utilizator
Mariusul
member
Mesaje: 130
Membru din: 15 Apr 2009 15:58
Localitate: Campia Turzii

Mesaj de Mariusul » 30 Dec 2009 12:10

Nu-i nevoie sa stai la 4-5 m ,e suficien un metru
Daca-i dai o contra scurta dupa ce se desprinde bulgarele din cupa ai sa vezi ca iti va cadea la picioare :mrgreen: fara driluri inutile ;-)

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: catapulta

Mesaj de mosharu » 30 Dec 2009 13:30

DOEAT-KR scrie:
o sa incerc varianta asta de curiozitate si sper sa ma intalnesc pe balta cu un adept al acestui model de catapulta sa vad cu ochii mei ca la nici o lansare nu se scufunda catapulta ;-)

Sa nu uitam ca la un concurs ai la dispozitie un stand de 8x8 nu prea ai loc sa stai la 5-6 metri de apa sa nadesti si sunt si unele bazine unde ai o latime totala de 2-3 m.
poate ne intalnim vreodata la un concurs si o sa-ti arat ca din 50 de bulgari catapulta nu atinge apa la recuperare.

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 30 Dec 2009 13:32

Mariusul scrie:Nu-i nevoie sa stai la 4-5 m ,e suficien un metru
Daca-i dai o contra scurta dupa ce se desprinde bulgarele din cupa ai sa vezi ca iti va cadea la picioare :mrgreen: fara driluri inutile ;-)
Mariuse, nu vezi ca omu' ie' carcotash si o tine pa'lui? :roll: :oops:

Scrie răspuns