Baieti, am o problema: ENER-VITE GOLD de la Nutrabaits

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cipica
member
Mesaje: 251
Membru din: 21 Aug 2004 09:32
Localitate: bucuresti

Baieti, am o problema: ENER-VITE GOLD de la Nutrabaits

Mesaj de cipica » 29 Sep 2004 11:23

Un prieten mi-a dat vreo 5 kg de mix ENER-VITE GOLD de la Nutrabaits. Pana aici totul e ok. Problema e ca eu nu am mai folosit niciodata acest mix si nu stiu mai nimic despre el. Mai mult, prietenul meu nu mai are ambalajul original si nici prospectul cu instructiuni. Aveti vreo sugestie?

Avatar utilizator
Musaro Adriano
veteran
Mesaje: 705
Membru din: 29 Ian 2003 15:02
Localitate: torino italy

Mesaj de Musaro Adriano » 29 Sep 2004 16:34

salut cipi, ener-vite gold este unul dintre cei mai populari mixuri de la nutra, este special realizat pentru toate sezonuri si pentru partide scurte si lungi. Se rolasa cu usurinta si granulometrie media pentru bogatia lui de birdfood din care sluis clo permite o lucrare a boilesuri in apa excelent.Este mixul care are pe
"spinarea" recorduri impresionanti si cel mai preferat de tonley, ripamonti si Di Cesare. Folosestil cu incredere.
Poate fi imbogatit cu orice aromasi atractant. Atentie ca absorbirea lui va fi un pic mai mare de ceilalti muixuri de la nutra, asa ca, cu multimino sau nutramino exagerasa pana la 40/60 ml. pe kg. de mix uscat. Dac e ceva sunama. numai bine.ciao

Vizitator

Mesaj de Vizitator » 29 Sep 2004 16:55

@Cipica

Eu ti-as recomanda sa-l pastrezi pina la vara ! Nu e vremea sa-l strici acum - pentru ca iti trebuie multa proteina sa-l aduci in ton cu anotimpul! Plusul de energie oferit este propice sezonului cald si nu apeler reci de toamna in care proteina isi face loc - usor - usor . In rest - e un un mix excelent - si care va prinde peste si in acest sezon - dar nu la fel ca pe niste ape calde .

Avatar utilizator
cipica
member
Mesaje: 251
Membru din: 21 Aug 2004 09:32
Localitate: bucuresti

Mesaj de cipica » 29 Sep 2004 20:13

Merci mult pt raspunsuri!!!

Scrie răspuns