Boilies Carping Club

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornelserbu
senior member
Mesaje: 314
Membru din: 16 Oct 2005 18:35
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cornelserbu » 09 Oct 2010 22:56

vladut mateianu scrie:M-ai lamurit Cornel. Daca zici tu , asa e. Dar nu uiat cu ce hada ai avut cele mai mari satisfactii din viata ta de pescar..... ;-) Si asta lasand la o poarte reclama si micile sponsorizari....
vladut, pe mine nu ma sponsorizeaza nimeni...cele mai mari satisfactii din viata mea de pescar le-am avut la musca pe buzau la intorsura si la mamaliga in delta ;-) ... bilele pe care le faceam dupa reteta data de andrei, pe care de-a lungul timpului am modificat-o putin, dar baza a ramas aceeasi, erau la fel de bune ca cele de la carping...eu nu fac reclama, fiindca nu am niciun avantaj, expun doar niste fapte si atat.

cristian rudeanu
junior member
Mesaje: 69
Membru din: 08 Mar 2004 12:11

Mesaj de cristian rudeanu » 10 Oct 2010 12:32

Rog un moderator sa stearga postarea user-ului planet1c, dupa cum il rog si pe Vladut sa mentina un discurs civilizat. Oricum, Cornel Serbu nu se afla pe lista pescarilor sponsorizati de catre Carpig Club, desi se bucura de toata aprecierea noastra.

Avatar utilizator
victorash
member
Mesaje: 274
Membru din: 11 Iun 2007 14:04
Contact:

Mesaj de victorash » 11 Oct 2010 08:05

Imagine

Uploaded with ImageShack.us

Imagine

Uploaded with ImageShack.us

Imagine

Uploaded with ImageShack.us

bubu
new member
Mesaje: 11
Membru din: 11 Oct 2010 07:56

Mesaj de bubu » 11 Oct 2010 11:16

FELICITARI!

un rezultat remarcabil!

Cu stima,
Mugur

jenel
senior member
Mesaje: 437
Membru din: 21 Feb 2006 21:05
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de jenel » 12 Oct 2010 22:24

planet1c scrie:mai baiatule, campionule, atotstiutorule, dle Mateianu.

da nu iti mai ajunge mai nene site-ul tau plin de venin trebuie sa vii si aici sa improsti cu ##### ?
sper sa nu ajunga moderator :)))))))
PoWeR By Cc MoOrE

Laur
senior member
Mesaje: 309
Membru din: 13 Oct 2009 10:04
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Laur » 15 Oct 2010 20:20

Ce lichide si ce cantitate recomandati sa bag intr-un kg de Feedermix pe vremea asta cu apa rece?

cristian rudeanu
junior member
Mesaje: 69
Membru din: 08 Mar 2004 12:11

Mesaj de cristian rudeanu » 18 Oct 2010 08:21

Laur scrie:Ce lichide si ce cantitate recomandati sa bag intr-un kg de Feedermix pe vremea asta cu apa rece?
Imi pare rau pentru intarzierea cu care iti raspund, dar am participat la Cupa Internationala a Romaniei desfasurata la Sarulesti ,unde una dintre echipele Carping Club formata din Dan Petre, Mihai Preda si Razvan Dinu au castigat sectorul Meet Carp, si s-au clasat pe locul doi la general.
Revenind la intrebarea ta poti asocia Feedermixul cu Meat Liquid sau Sweet Liquid ( 25-50 ml/kg ) plus SSS si apa sau, poate si mai bine in actualele conditii de temperatura, numai cu Natural CSL, atat cat este necesar pentru a obtine consistenta dorita a amestecului.

Laur
senior member
Mesaje: 309
Membru din: 13 Oct 2009 10:04
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Laur » 18 Oct 2010 08:28

Bravo pentru rezultat (sper ca ati pescuit cu nada voastra..) si mersi de raspuns. :bere:

andrei_roger
junior member
Mesaje: 41
Membru din: 04 Aug 2010 18:34

Mesaj de andrei_roger » 18 Oct 2010 09:13

cristian rudeanu scrie:
Laur scrie:Ce lichide si ce cantitate recomandati sa bag intr-un kg de Feedermix pe vremea asta cu apa rece?
Imi pare rau pentru intarzierea cu care iti raspund, dar am participat la Cupa Internationala a Romaniei desfasurata la Sarulesti ,unde una dintre echipele Carping Club formata din Dan Petre, Mihai Preda si Razvan Dinu au castigat sectorul Meet Carp, si s-au clasat pe locul doi la general.
Revenind la intrebarea ta poti asocia Feedermixul cu Meat Liquid sau Sweet Liquid ( 25-50 ml/kg ) plus SSS si apa sau, poate si mai bine in actualele conditii de temperatura, numai cu Natural CSL, atat cat este necesar pentru a obtine consistenta dorita a amestecului.
Imi pare rau ca-ti stric mesajul, dar pe primul loc a fost Maimutoiul mic - 274.99 kg, pe 2 Tata Nitu - 174.82 kg, pe 3 Soare - 80.29 kg si pe 4 au fost Razvan Dinu, Mihai Preda si Dan Petre - 64,97 kg. :)

Avatar utilizator
cornelserbu
senior member
Mesaje: 314
Membru din: 16 Oct 2005 18:35
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cornelserbu » 18 Oct 2010 09:18

deasemeni, echipa moise niculae-serpau stefan-constantin nicolae, a luat captura concursului un crap comun de 21,76 kg. si locul 2 pe sectorul meet crap, pescuind exclusiv cu nada carping...o fi buna nada ??? :D

Scrie răspuns