Boilies Carping Club

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornelserbu
senior member
Mesaje: 314
Membru din: 16 Oct 2005 18:35
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cornelserbu » 18 Oct 2010 09:23

andrei_roger scrie:Imi pare rau ca-ti stric mesajul, dar pe primul loc a fost Maimutoiul mic - 274.99 kg, pe 2 Tata Nitu - 174.82 kg, pe 3 Soare - 80.29 kg si pe 4 au fost Razvan Dinu, Mihai Preda si Dan Petre - 64,97 kg. :)
mie imi pare si mai rau, dar organizatorul a anuntat la festivitatea de premiere ca ocupantii locurilor 1 pe fiecare sector, ocupa locurile 1, 2 si 3 la general... ;-)

cristian rudeanu
junior member
Mesaje: 69
Membru din: 08 Mar 2004 12:11

Mesaj de cristian rudeanu » 18 Oct 2010 10:39

andrei_roger scrie:
Imi pare rau ca-ti stric mesajul, dar pe primul loc a fost Maimutoiul mic - 274.99 kg, pe 2 Tata Nitu - 174.82 kg, pe 3 Soare - 80.29 kg si pe 4 au fost Razvan Dinu, Mihai Preda si Dan Petre - 64,97 kg. :)
Clasamentul general a fost intocmit conform regulamentului FIPS-CIPS, astfel incat ocupantii locurilor 1 pe fiecare sector ocupa locurile 1-3 in clasamentul general, functie de cantitatea capturata, locurile 2 din fiecare sector se transforma in 4-6 la general si asa mai departe. Acesta este modul in care se poate echilibra o pista de concurs, pentru ca daca privesti mai atent clasamentul vei constata ca Bogdan, Tata Nitu si Soare au pescuit in acelasi sector, care a fost si cel mai productiv.

andrei_roger
junior member
Mesaje: 41
Membru din: 04 Aug 2010 18:34

Mesaj de andrei_roger » 18 Oct 2010 15:54

cristian rudeanu scrie:
andrei_roger scrie:
Imi pare rau ca-ti stric mesajul, dar pe primul loc a fost Maimutoiul mic - 274.99 kg, pe 2 Tata Nitu - 174.82 kg, pe 3 Soare - 80.29 kg si pe 4 au fost Razvan Dinu, Mihai Preda si Dan Petre - 64,97 kg. :)
Clasamentul general a fost intocmit conform regulamentului FIPS-CIPS, astfel incat ocupantii locurilor 1 pe fiecare sector ocupa locurile 1-3 in clasamentul general, functie de cantitatea capturata, locurile 2 din fiecare sector se transforma in 4-6 la general si asa mai departe. Acesta este modul in care se poate echilibra o pista de concurs, pentru ca daca privesti mai atent clasamentul vei constata ca Bogdan, Tata Nitu si Soare au pescuit in acelasi sector, care a fost si cel mai productiv.
Nu am stiut acest aspect comunicat de organizator. Imi cer scuze.

cristian rudeanu
junior member
Mesaje: 69
Membru din: 08 Mar 2004 12:11

Mesaj de cristian rudeanu » 18 Oct 2010 19:28

@ andrei_roger

Nu ai de ca sa te scuzi, nu s-a intamplat nimic.

cristian rudeanu
junior member
Mesaje: 69
Membru din: 08 Mar 2004 12:11

Mesaj de cristian rudeanu » 18 Oct 2010 19:30

Laur scrie:Bravo pentru rezultat (sper ca ati pescuit cu nada voastra..) si mersi de raspuns. :bere:
Ca de fiecare data am pescuit cu Premium Meat.

cipibm
senior member
Mesaje: 333
Membru din: 19 Mai 2007 20:13
Localitate: baia mare
Contact:

Mesaj de cipibm » 19 Oct 2010 17:31

,unde una dintre echipele Carping Club formata din Dan Petre, Mihai Preda si Razvan Dinu au castigat sectorul Meet Carp, si s-au clasat pe locul doi la general.


Au castugat sectorul dar nu au prins cea mai mare cantitate de peste de pe acel sector.Acolo bilele castigatoare au fost altele,aceleasi care au pierdut locul unu pe sectorul Pro carp la aprox.300g. ;-)
ciprian szabo
www.nordcrap.ro

Avatar utilizator
victorash
member
Mesaje: 274
Membru din: 11 Iun 2007 14:04
Contact:

Mesaj de victorash » 19 Oct 2010 22:44

...probabil ca asa o fi cum spui tu..la cate lansete, la ce momeli.., cei care le-au folosit din pacate au lasat foarte mult de dorit, ca sa fiu finut in exprimare...
Nu stiu daca e bine sa iti promovezi marfa cu asa oameni si asa postare, dar cu siguranta o poti face intr-un topic separat ;-)

Avatar utilizator
xdocx
junior member
Mesaje: 61
Membru din: 21 Apr 2009 08:56
Contact:

Mesaj de xdocx » 20 Oct 2010 07:41

Nu stiu daca e bine sa iti promovezi marfa cu asa oameni si asa postare, dar cu siguranta o poti face intr-un topic separat Wink
Cat de diplomat esti Victorash.

Avatar utilizator
udvarhely
senior member
Mesaje: 488
Membru din: 11 Feb 2005 12:37
Localitate: odorhei

Mesaj de udvarhely » 20 Oct 2010 14:16

stiu ca e off topic dar am o intrebare in legatura cu concursul de la Maconka din ungaria -e adevarat ca in timpul concursului se faceau lucrari pe balta ,daca un vaporas(sau ceva de genul asta)era in fata standurilor si o echipa nu a putut pescui din cauza asta multumesc pt.raspuns si incodata scuze pt.off topic

Avatar utilizator
victorash
member
Mesaje: 274
Membru din: 11 Iun 2007 14:04
Contact:

Mesaj de victorash » 20 Oct 2010 15:37

Sorin Rudeanu:
"Multumim pentru felicitari.
Despre concurs nu pot spune decat ca a fost unul foarte greu dar nu din cauza cantitatilor mari de peste prins asa cum ma asteptam dupa discutiile cu cei care au participat la alte concursuri acolo. Dimpotriva, datorita racirii, a faptului ca pe lac se desfasoara lucrari de amenajare si a altor factori pe care doar crapii ii cunosc, cantitatile prinse au fost mici pentru acest lac. Am pescuit 96 de ore dar am prins intr-o perioada de 48 intre orele 19 si 7 datorita faptului ca doar atunci ciortanii vizitau zona cu apa de pana la 1.10 metri pe care o aveam in fata si in stanga. Am spus si stanga deoarece am fost cap de sector (norocul de care trebuie sa sti sa profiti) iar regulamentul ne-a permis sa ne folosim acest avantaj.Practic a fost o lupta intre a prinde pesti de dimensiuni mai mari in medie dar cu frecventa scazuta pe itreaga perioada asa cum a fost cazul echipelor Paraschiv-Capitanu si Tata Nitu-Gabi Viteza (pe care ii felicit din nou pentru rezultatele obtinute) acestia avand in fata adancimi mult mai mari si ciortaniada noastra facuta intr-o bezna totala (asta si din cauza cetii foarte dense) si pe temperaturi ce au ajuns la 0 grade in ultima seara."
www.carpingclub.ro

da, erau lucrari de amenajare, de vaporase ..nu stiu

Scrie răspuns