Boilies Carping Club

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
sorin rudeanu
new member
Mesaje: 20
Membru din: 22 Ian 2010 14:53
Contact:

Mesaj de sorin rudeanu » 27 Mai 2010 17:50

@ la peste

daca recomandarea o doresti pentru produse Carping atunci iti recomandam cele doua variante : "dulci" sau "de carne", solubile sau tari, si lichidele & boiliesurile de carlig din gama fiecareia. Premium sau Classic in functie de "marimea" buzunarului, pestii din balta, brailele prestabilite :lol: ...etc.
Cu mai multe detalii despre partida pe care vrei sa o faci... balta, populatie ..etc sfatul poate fi si mai precis. ;-)
TARI IN BILE !!!
www.carpingclub.ro

Avatar utilizator
sorin rudeanu
new member
Mesaje: 20
Membru din: 22 Ian 2010 14:53
Contact:

Mesaj de sorin rudeanu » 27 Mai 2010 17:52

@ djalinuu
un premiu pentru insistenta :D ..te asteaptam pe site-ul nostru carpingclub.ro pentru detalii ( adresa etc)
TARI IN BILE !!!
www.carpingclub.ro

LaPeste
junior member
Mesaje: 76
Membru din: 12 Apr 2009 21:25
Localitate: Bucuresti

Mesaj de LaPeste » 27 Mai 2010 18:42

inca de anul trecut [prin decembrie am notat pe foaie sa merg la peste cu carpingclub premium meat de 18mm solubile de asta am intrebat in topicul asta si nu altundeva .

vreau sa ma duc pe greaca cercani ca nu am fost niciodata si am intrebat cum se ajunge acolo intr-un alt topic. sunt bune boilies astea pentru balta asta?

se anunta precipitatii duminica.

in cat timp se dizolva solubilele?
Cei care stiu pot sa zica, crapii toti ma stiu de frica.

Avatar utilizator
zfcristian
senior member
Mesaje: 387
Membru din: 01 Iul 2009 21:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zfcristian » 27 Mai 2010 21:45

@ LaPeste
LA Greaca se poate ajunge fie prin Giurgiu fie prin Hotarele dar prin hotarele sunt vreo 2 km de drum naspa, foarteeeeee naspa, depinde cu ce masina mergi,
Fa-ti rezervare ca sa nu ai surprize!
Din ce am incercat parca mai bine merg bilele din gama premium sweet.
In ce priveste timpul de dizolvare depinde de cat de uscate sunt bilele, eu am rig shoturile de la CC pe care le-am uscat in prealabil si tin spre 2 ore dar nu prea apuca ca ai prezenta :mrgreen: cel putin asa e pe Cercani.
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Crap.ro
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi

Avatar utilizator
sorin rudeanu
new member
Mesaje: 20
Membru din: 22 Ian 2010 14:53
Contact:

Mesaj de sorin rudeanu » 28 Mai 2010 07:14

@la peste

in principiu daca vrei sa mergi pe premium meat solubil iti recomand sa ai la tine si un borcan cu bile de carlig tari ( vin in mai multe dimensiuni-10, 14, 18 ), eventual si o pasta solubila cu care poti imbraca in strat subtire bilele mai micute.
Despre cercani nu iti pot spune prea multe pentru ca inca nu am pescuit acolo- avem de gand sa facem o emisiune cu pvtv-ul la greaca, dar sa vedem cum stam cu timpul-, dar avem clienti care au prins bine anul asta la gama sweet, dar si clienti mai vechi, care folosesc meat de vreo 2 ani ( pe vremea cand produsele nu erau ambalate) ...pe aceeasi balta ...si care ar jura ca nu s-ar duce acolo cu altceva. Probabil adevarul e undeva la mijloc si partida reusita tine si de "gusturile" si abilitatile pescarului.
Orice ai alege.. te asteptam cu impresii si rezultate. fir intins!
TARI IN BILE !!!
www.carpingclub.ro

Avatar utilizator
djalinuu
junior member
Mesaje: 80
Membru din: 20 Feb 2010 09:19
Localitate: craiova
Contact:

Mesaj de djalinuu » 28 Mai 2010 11:41

Dl Rudeanu, v-am trimis un email pe site! :oops:
Asociatia Pescarilor Sportivi "OLTENIA"

Avatar utilizator
sorin rudeanu
new member
Mesaje: 20
Membru din: 22 Ian 2010 14:53
Contact:

Mesaj de sorin rudeanu » 28 Mai 2010 12:11

salut...se pare ca avem ceva probleme cu adresa de pe site..te rog retrimite la sorin@carping.ro
TARI IN BILE !!!
www.carpingclub.ro

Avatar utilizator
djalinuu
junior member
Mesaje: 80
Membru din: 20 Feb 2010 09:19
Localitate: craiova
Contact:

Mesaj de djalinuu » 31 Mai 2010 19:14

Ok!
Asociatia Pescarilor Sportivi "OLTENIA"

Avatar utilizator
djalinuu
junior member
Mesaje: 80
Membru din: 20 Feb 2010 09:19
Localitate: craiova
Contact:

Mesaj de djalinuu » 15 Iun 2010 19:53

Multumesc mult mult de tot.
Ultima oară modificat 19 Iun 2010 17:40 de către djalinuu, modificat 1 dată în total.
Asociatia Pescarilor Sportivi "OLTENIA"

cristian rudeanu
junior member
Mesaje: 69
Membru din: 08 Mar 2004 12:11

Mesaj de cristian rudeanu » 17 Iun 2010 21:33

Fir intins !

Scrie răspuns