Boilies Carping Club

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
sorin rudeanu
new member
Mesaje: 20
Membru din: 22 Ian 2010 14:53
Contact:

Mesaj de sorin rudeanu » 22 Ian 2010 15:06

In aproape toate magazinele online, inclusiv total fishing, incepand probabil dupa jumatatea lunii februarie...

va stau la dispozitie oricand si cu alte detalii despre produsele noastre..
TARI IN BILE !!!
www.carpingclub.ro

Avatar utilizator
Madalin Dirla
member
Mesaje: 296
Membru din: 03 Feb 2008 08:49
Localitate: bucuresti

Mesaj de Madalin Dirla » 24 Ian 2010 19:58

sorin rudeanu scrie:In aproape toate magazinele online, inclusiv total fishing, incepand probabil dupa jumatatea lunii februarie...

va stau la dispozitie oricand si cu alte detalii despre produsele noastre..
Bilele cu care CARPING CLUB a pescuit la calificarile din 2009 sunt aceleasi bile care le aveti la vanzare?
Sincer!
Multumesc!

bebe81
new member
Mesaje: 18
Membru din: 30 Ian 2008 23:01

Mesaj de bebe81 » 24 Ian 2010 22:52

sorin rudeanu scrie:
Mix gama Clasic si Premium, ambalate la 3 si 5 Kg
Ceva detalii referitoare la aceste mix-uri.......ceva legat de compozitia lor, preturi...etc ???

Avatar utilizator
sorin rudeanu
new member
Mesaje: 20
Membru din: 22 Ian 2010 14:53
Contact:

Mesaj de sorin rudeanu » 25 Ian 2010 07:57

Madalin007 scrie:
sorin rudeanu scrie:quote]

Bilele cu care CARPING CLUB a pescuit la calificarile din 2009 sunt aceleasi bile care le aveti la vanzare?
Sincer!
Multumesc!
salut

la calificarile din 2009 am participat cu 6 echipe CClub, 3 dintre ele s-au clasat in primele 10 la general.
Gabi Tomulescu& Mihai Stanescu ( Carping) au castigat titlul de vicecampioni.
Vali Dumitru& Gabi Stanciu - primii sub "linie"(si una dintre cele mai echilibrate evolutii echipe/turneu)
fata de cei de mai sus, Locul 3/turneu a pescuit cu bile carping club si din cate stim noi si alte echipe le-au incercat.

raspunsul la intrebarea ta este da, aceleasi boiliesuri ca cele de la raft, diferenta este ca acestea erau proaspete, adica facute cu 2 zile inainte de concurs, iar cine a stiut sa le valorifice si a avut incredere in ele...se pare ca a avut de castigat :D

sorin
TARI IN BILE !!!
www.carpingclub.ro

Avatar utilizator
sorin rudeanu
new member
Mesaje: 20
Membru din: 22 Ian 2010 14:53
Contact:

Mesaj de sorin rudeanu » 25 Ian 2010 08:42

bebe81 scrie:
sorin rudeanu scrie:

Ceva detalii referitoare la aceste mix-uri.......ceva legat de compozitia lor, preturi...etc ???
In primul rand trebuie sa spun ca reteta pe care o folosim astazi este in mare parte aceeasi cu care pescuim de cativa ani incoace si cu care am avut rezultate bune, zic eu la orice competitie la care am participat.

Mixurile noastre au in compozitie ingrediente de calitate care formeaza un mix de o foarte buna valoare nutritiva. Dintre ingrediente.. unele sunt achizitionate de pe piata din romania iar unele ( RRed..etc) importate de la CC Moore. Cei care cunosc calitatea ingredientelor CC More isi vor da seama de calitatea mixului CClub.

Referitor la preturile mixului estimam un cost de aproximativ 40 lei/kg varianta Premium si 25 lei varianta mai ieftina, Classic..bineinteles cu un pret mai scazut pentru ambalarea la 3 respectiv 5 kg. Pe ambalajul mixului veti gasi si o recomandare clara si precisa pentru alcatuirea partii lichide.

Toate astea vor fi disponibile pe totalfishing probabil in cursul lunii februarie. De asemenea, pe langa mix vor fi disponibile si alte ingrediente pe care le folosim si le producem : SSS-extract din porumb, amino, arome..etc
TARI IN BILE !!!
www.carpingclub.ro

Avatar utilizator
Madalin Dirla
member
Mesaje: 296
Membru din: 03 Feb 2008 08:49
Localitate: bucuresti

Mesaj de Madalin Dirla » 25 Ian 2010 11:52

la calificarile din 2009 am participat cu 6 echipe CClub, 3 dintre ele s-au clasat in primele 10 la general.
Gabi Tomulescu& Mihai Stanescu ( Carping) au castigat titlul de vicecampioni.
Vali Dumitru& Gabi Stanciu - primii sub "linie"(si una dintre cele mai echilibrate evolutii echipe/turneu)
fata de cei de mai sus, Locul 3/turneu a pescuit cu bile carping club si din cate stim noi si alte echipe le-au incercat.

raspunsul la intrebarea ta este da, aceleasi boiliesuri ca cele de la raft, diferenta este ca acestea erau proaspete, adica facute cu 2 zile inainte de concurs, iar cine a stiut sa le valorifice si a avut incredere in ele...se pare ca a avut de castigat :D

sorin

dl. Rudeanu,tocmai din acest motiv v-am si intrebat fiindca stiam clasamentul.
Putem comanda la dv. inanite de o competitie(bile proaspete de 2 zile) cateva kg. de bile?
Toate cele bune!
Madalin Dirla.

Avatar utilizator
sorin rudeanu
new member
Mesaje: 20
Membru din: 22 Ian 2010 14:53
Contact:

Mesaj de sorin rudeanu » 25 Ian 2010 13:16

Madalin007 scrie: dl. Rudeanu,tocmai din acest motiv v-am si intrebat fiindca stiam clasamentul.
Putem comanda la dv. inanite de o competitie(bile proaspete de 2 zile) cateva kg. de bile?
Toate cele bune!
Madalin Dirla.
bineinteles ca se pot comanda direct la noi pe adresa de email : sorin_rudeanu@yahoo.com, dar ridicarea si plata produselor se poate face la magazinul totalfishing. Comanda se face cu cel putin 1 saptamana inainte fara a fi necesara plata unui avans, dar in cazul in care avem probleme cu seriozitatea vre-unui solicitant, acesta nu va mai fi "servit" pe viitor.
Apreciem seriozitatea cum si voi asteptati la acelasi lucru de la noi.
TARI IN BILE !!!
www.carpingclub.ro

Avatar utilizator
Madalin Dirla
member
Mesaje: 296
Membru din: 03 Feb 2008 08:49
Localitate: bucuresti

Mesaj de Madalin Dirla » 25 Ian 2010 18:34

Va multumesc!

mirceaef
veteran
Mesaje: 565
Membru din: 20 Dec 2004 10:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef » 28 Ian 2010 22:20

sorin rudeanu scrie: ..., iar cine a stiut sa le valorifice si a avut incredere in ele...se pare ca a avut de castigat :D

sorin
bine, bai, ca esti tu deshtept :D ... valorificule ... :evil:


daca ar fi sa spun ca nada carping este o nada buna, cel mai probabil n-as spune nimic. e o afirmatie golita de sens, banalizata, prin utilizare.
si la urma urmelor, ce-as putea spune? sunt membru carping, anul trecut toti membrii carping au fost sponsorizati cu nada, vom fi si anul acesta ... e logic, doar un sinucigas si-ar sponsoriza echipa cu o nada proasta.


am pescuit un an de zile cu ea, din martie, cand noaptea temperatura cobora chiar si la -7 C, pana toamna tarziu. am avut atat partide reusite cat si partide ratate.
in cei cativa ani de competitii crapiste eu n-am invatat mare lucru despre nade. am in genere doua principii mari si late. unu, exista nada buna si nada ieftina, unde ieftina nu e neaparat sinonim cu "de proasta calitate". doi, nada buna are aceiasi valoare ca increderea pe care i-o acorzi.

eu din 2005, cand am participat pt prima oara la un concurs, pana in 2008, inclusiv, am pescuit practic cu aceeasi nada. primele bile de concurs am invatat sa le fac in primavara lui 2006. ceeace eu numesc "reteta lui andrei". da, e vorba da andrei vladeanu, de la senzor. (nu andrei din tzara lui andrei :D ). spre deosebire de alti pescari care au avut curiozitatea sa incerce in timp fel si fel de retete, eu mi-am facut ani de zile aceeasi reteta, indiferent ca mergeam la concurs sau la pescuit de placere. cu mici variatii, la parti lichide sau alte ingrediente. cand pescuiesti un timp mai indelungat cu aceeasi nada, indiferent de anotimp sau apele pe care le abordezi, ajungi sa ai un oarecare avantaj. incepi sa iti intelegi foarte bine propria nada. inveti s-o folosesti mai bine. si ajungi in situatia in care ultimul lucru din lume de care te-ai indoi, e nada. e un mare confort psihologic.

in momentul in care, la inceputul lui 2009, sorin ne-a anuntat ca ne sponsorizeaza cu nada pt campionatul national, eu am avut o strangere de inima. eram pt prima oara pus in situatia sa pescuiesc cu o nada pe care nu o cunosteam si in consecinta nu puteam avea incredere, oricate argumente mi-as fi adus in sprijinul acestei ipoteze. am fost pe punctul sa refuz sponsorizarea si sa imi fac singur nada. pt ca in felul asta eliminam un disconfort psihic care n-avea cum sa ma ajute in mansele de calificare.

intamplarea a facut ca am avut ocazia sa pescuiesc cu ea in mai multe partide inainte de inceperea CN. personal nu pun mare pret pe cateva partide cand e vorba sa judec o nada, cu toate astea la darvari, in prima mansa mi-am adus "de acasa" doar bile de carlig. ma simteam mai bine in principal si datorita faptului ca bilele ni le-am facut impreuna, noi cei din club, impreuna cu sorin, cristi, gogu, baietii din club, la ei la atelier. chiar daca nu e "a ta" cand o faci cu propriile maini, e altfel.
proba de foc, din punct de vedere psihologic, am trecut-o in mansa de la tancabesti, cand pe un loc bun, cu o nada buna, puteam sa o comitem din cauza abordarii gresite. dupa 24 de ore ne bateam la ultimul loc. pt noi era ultima sansa sa mai speram la podium. in astfel de momente iti trec fel si fel de tampenii prin cap. atunci, imi aduc aminte, ca n-am mai avut nici o indoiala. STIAM ca nada e buna. lucru care s-a adeverit pana la finalul mansei.

acum am doua posibilitati cand vreau sa pescuiesc. imi fac bile singur, imi si place, mai ales cand e vorba de partide de placere, sau dau o fuga pana la piticu la atelier ( e la doua minute de mine), unde evident ma pune la munca de cate ori ma prinde, si imi iau de acolo bile gata facute.
nada e partea cea usoara. sunt alte lucruri mult mai importante :D :D
EFM
Carping Club

Avatar utilizator
andrei vladeanu
member
Mesaje: 124
Membru din: 13 Iul 2004 01:22

Mesaj de andrei vladeanu » 29 Ian 2010 07:25

frumoasa incheiere, mircea.
profit de ocazie sa spun ca la cateva topicuri distanta, userii crap.ro au la dispozitie cativa campioni ai pescuitului la crap. (vladut - senzor, sorin - carping, bogdan - carp shop), pe care ii pot intreba mii de chestiuni interesante in domeniu, mult mai interesante decat preturile de achizitie ale ingredientelor.

Scrie răspuns