APS- Asociatia Pescar Sportiv

Detalii si discutii legate de cluburi/asociatii de pescuit, prezentari, activitate, promovare, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
ulvan
senior member
Mesaje: 319
Membru din: 18 Dec 2007 16:43
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ulvan » 05 Ian 2009 15:21

Mary2005 scrie:Asta e una dintre postarile mele de pe site-ul lor



""Pai hai sa ti spun eu cu ce ia u ajutat

In ultima seara sa cantarit pestele la orele 20, la toate standurile , si eu eram in fata cu 13 sau 14 kg fata de urmatorul, dupa aia au facut cantarire la ora 22 doar la echipa care a terminat pe locul 1 si la noi nu a mai venit , de la ora 20 si pana dimineata la ora 8 mi au si murit din pesti . Din spusele lor dimineata mi au spus cate kg au cantarit la ei si nu dau cu totalul. Eu mi am dat seama doar acasa cand am ajuns. Dupa fiecare cantarire eu ii intrebam si imi notam cate kg au prins. Si totusi nu imi da la socoteala.""

Mai departe nu mai vreau sa rascolesc c.....l dar am ajuns la concluzia ca a fost un concurs neprofesional si asta sa datorat arbitrilor , in speta domnului Rubiov care nici la ora actuala nu a postat fisele de cantariri si in mare masura ca a facut cantariri suplimentare la un anumit stand si la noi nu....

La concursul de la Peris am venit la rugamintile lui Butnaru Constantin dar cu inima stransa ca iar o sa patesc acelasi lucru ...
Il felicit pe Ionut pentru organizare si arbitraj si nu cred ca concursul trebuie atribuit APS-ului ...
Marian,
La vremea respectiva ti-am scris pe site-ul APS punctul meu de vedere asupra problemei ridicata de tine.
Mai jos este o copie a raspunsului si il postez nu pentru a crea polemici suplimentare pe acest topic ci pentru ca sa fie foarte clar ca eu nu ma pretez sa fur sau sa fac combinatii pentru a castiga un concurs, fie el si amical.
Moshare,
Faptul ca arbitri nu au postat foile de arbitaj si Marian a avut o problema cu chestia asta, nu da dreptul cuiva care nu a fost acolo sa faca afirmatii de genul " a castigat unul dintre voi".
In rest, sa auzim de bine si sa ne vedem sanatosi.
Raspunsul de pe site-ul APS:
Salutare.
Revin cu ceva info in urma postarilor ca ar fi ceva necurat la mijloc in ceea ce priveste cantarirea pestilor prinsi de catre noi.
Este adevarat ca in pauza meciului Romania-Italia am insistat pe langa arbitri pentru un cantar avand in vedere ca prinsesem ceva peste de dimensiuni reduse si imi era teama ca o sa moara pana dimineata.
La cantarire a asistat pe langa cei doi arbitri, George-patronul baltii impreuna cu alte 4 persoane care se uitau la meci(defapt era pauza). La celelalte cantariri au asistat pe langa arbitri, Cezar impreuna cu George si un concurent vecin.
La ultima cantarire a asistat un concurent, daca nu ma insel Darla.
Te asigur ca nu a fost nimic necurat la mijloc, iar daca erau ceva probleme cred ca puteai sa faci o simpla contestatie si totul se rezolva pe loc.
Nu de altceva dar am muncit foarte mult in pregatiri si in timpul concursului(am dormit 2 ore) si nu vreau nici o urma de banuiala asura meritelor echipei.
P.S. Nu sunt nici eu nici partenerul meu membru APS.
P.S.Am mai participat la un concurs(individual pe Tancabesti)unde am obtinut locul II si urmeaza sa particip la Boilesmania, de unde o sa revin cu info.
Salutari

sebas
member
Mesaje: 263
Membru din: 27 Aug 2007 23:36
Localitate: madrid-spania

Mesaj de sebas » 05 Ian 2009 16:56

Sionut scrie:@Mosharu si Sebas
Foarte urat atacul din partea dumneavoastra.
Ionut, in ceea ce ma priveste scuzele mele da ceva ai inteles gresit,
a fost un raspuns, unde ai vazut tu un atac?
Sionut scrie:Si acum sa lamurim lucrurile :
raspunsurile au venit in urma postarii lu' nenea CD APS, ai vazut faza?
mrvily scrie:Armand, prietene,
Cu toate ca au citit anuntul tau 1836 de persoane nimeni nu are nici o intrebare la adresa ta.
Cu toate ca la un moment dat erau destule glasuri care intrebau tare: Cine sunt si astia de la APS?
Cine a auzit de ei?
De cind fac astia concursuri de crap?
De parca competitiile de crap sunt rezervate doar unora.....
Un an nou fericit si plini de impliniri domnilor crapari!
Pescuitul la crap nu a inceput si nu se termina cu nici unul
dintre noi indiferent cit suntem de buni sau cit credem ca suntem.
Pai daca asta a fost tot ce a avut de spus, nu era mai usor sa-i dea un telefon?
mrvily scrie: Un an nou fericit si plini de impliniri domnilor crapari!
Personal multumesc la fel, da a gresit topicul ;-)

P.S. Mai faceti si voi curat pe lista aia de membrii de la voi cu 0 postari.
Daca incep toti sa vorbeasca deodata pe toate limbile va blocheaza draq forumul :lol:
Sunt toti membri APS? :mrgreen:

Avatar utilizator
mrvily
new member
Mesaje: 8
Membru din: 29 Ian 2004 14:38
Contact:

Mesaj de mrvily » 05 Ian 2009 18:17

Stimabililor,
Postarea mea se vroia un apropo la faptul ca nu s-au luat in calcul capturile de la concursul de crap de la Peris din toamna la desemnarea campionului Rominiei, acolo sau facut remarcile spuse de mine in acel post.
Era vorba de un alt concurs decit cel la care faceti voi referire,concurs dat si pe Infopescar.tv
Concursul despre care vorbiti a fost un amical intre membri APS si simpatizanti.Dar uni se agata de orice.......
Faptul ca sa atacat postuil meu este urmarea banari lui Mosaru pe forumul APS deoarece injura ca la usa cortului pe toti care zic ceva impotriva lui drept pentru care a fost banat 2 saptamini pina pe 07-01,daca va mai continua cu injurii va fi banat de tot.
Cit priveste lista cu membri cu postari 0 cred ca nu priveste pe nimeni cind si cum facem curat.
Oricum ma bucur ca s-a umplut topicul de postari,sa mai inviorat sectiunea.
PS.Faptrul ca postam aici este un drept al fiecarui pescar,
Spre deosebire de alti,eu unu nu injur pe nimeni,daca am ceva cu cineva exista MP sau adresa de mail.
Ultima oară modificat 05 Ian 2009 18:42 de către mrvily, modificat 1 dată în total.
vasile

Avatar utilizator
mrvily
new member
Mesaje: 8
Membru din: 29 Ian 2004 14:38
Contact:

Mesaj de mrvily » 05 Ian 2009 18:18

Dintr-o eroare s-a postat de doua ori drept pentru care am sters cea dea doua postare.
vasile

Avatar utilizator
mrvily
new member
Mesaje: 8
Membru din: 29 Ian 2004 14:38
Contact:

Re: ,

Mesaj de mrvily » 05 Ian 2009 19:28

mosharu' scrie:
mrvily scrie:Armand, prietene,
Cu toate ca au citit anuntul tau 1836 de persoane nimeni nu are nici o intrebare la adresa ta.
Cu toate ca la un moment dat erau destule glasuri care intrebau tare: Cine sunt si astia de la APS?
Cine a auzit de ei?
De cind fac astia concursuri de crap?
De parca competitiile de crap sunt rezervate doar unora.....
Un an nou fericit si plini de impliniri domnilor crapari!
Pescuitul la crap nu a inceput si nu se termina cu nici unul dintre noi indiferent cit suntem de buni sau cit credem ca suntem.
vasile;
CE concurs la CRAP ( dar NUMAI LA CRAP!.... ) ati facut voi, CD-APS???? :roll:
Te pomeni' ca cel organizat de Ionut Silivestru la Peris vi-l alocati voua???
sa nu mai pomenesc de cel al lui Paulleta....... :roll:
a, voi ati facut un semi-concurs la crap....si va-ti tot sucit si rasucit cu regulamentul pe cateva zeci de pagini pe forumul vostru. si pana la urma ( stiu chiar de la unul din voi ;-) ) trebuia sa castige MARIAN C-TIN pe bune...si ...a "castigat" unu din voi :lol:
ca vorba aia..."super" arbitrii care au arbitrat...erau arbitrii APS ;-) :lol:
culmea sti care este? ca oamenii chiar cred ca aveti o echipa de arbitrii..."buni" si fara sa puna botu' :lol: :lol: :lol: :evil:

si te mai miri Vasile ca au citit 1836 de useri si.....ii doare'n cot ;-) :lol:
Cristi, concursul organizat de Ionut (care este membru APS si ARBITRU) a fost organizat de comun acord cu APS daca te-ai fi uitat la Infopescar ai fi vazut caci chiar si eu am facut parte dintre cei care au facut premierea, ce rost ar fi avut sa fie la premiere presedintele APS daca APS nu avea nici un amestec???.
Intradevar de cel de la Peris era vorba si chiar de Marian C-tn. ca lui nu i sa recunoscut capturile de la Peris si afirmatiile care le-am facut in postul meu erau ale lui Marian.
Cit priveste concursul de la Cercani, ala a fost un amical intre membri si simpatizanti APS,acel concures nici macar nu a fost arbitrat,si cintaririle sau facut de organizator si patronul balti adica de Viorel care a organizat concursul si de patronul de la Cercani
Cit priveste echipa noastra de Arbitrii sa stii ca este asa cum spune lumea "SUNT CORECTI" si "NU PUN BOTU" cum doresc uni dintre concurenti si asta nu o spun eu o spun cei care au fost arbitrati de echipa noastra si pot confirma cele spuse de mine mai sus.
Dar stii tu cum e cind nu ajungi la struguri spui ca sunt acrii......
Daca suntem asa de slabi arbitrii si (punem botu) cum ziceai tu de ce ne mai solicitati sa arbitram??
Sa inteleg ca voua arbitri care pun botu va trebuiesc la concursuri???
Hai sa fim seriosi....
Ca ai fost banat pe forumul nostru este adevarat chiar eu tiam trimis mesaj in care ti-am explicat de ce ai fost banat,faptul ca nu ai comentat inseamna ca noi am avut dreptate.
Concursul lui Pauleta este organizat de el si sa specificat ca APS-ul nu se baga acolo.
Noi incurajam promovarea concursurilor pe forumul nostru dar fara sa se faca liste cu inscrieri si cu plati la noi pe forum.Daca ai fi drept ai spune ca acele anunturi de concursuri au adaugat sticky de ANUNT si stau sus pe prima pagina pina cind de va desfasura concursul.
Oricine intra in sectiune vede acele concursuri sunt primele. Asa am considerat noi ca e corect,cum fac alti este treaba lor pe forumul lor,fiecare are regulile lui si daca nu te supui regulilor esti bana, simplu.
Cred ca ti-am raspuns la toate intrebarile puse de tine, cit priveste faptul ca ne "lasa" Dan aici se datoreaza in primul rind faptului ca nu ne exprimam vulgar si nu deranjam pe nimeni si in al doilea rind faptului ca suntem prieteni.
vasile

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 05 Ian 2009 21:10

Am sa va raspund pe rand:
Ioane, la OVER10 dupa cum sti, Victor Hodorog mi-a post partener si de echipa si media. De la el "putere" a dat e-mail la unul dintre arbitrii APS si dupa aia mi-a zis....normal ca am refuzat arbitrajul vostru. De ce? Am motivele mele.... ;-)
Nu ca nu mi-am permis cum zici tu :lol:
si altceva bai baiatule; un concurs AMICAL nu inseamna sa chinui pestii cum ati facut voi la Cercani..... :lol: :evil:
daca vrei sa fi si tu dusmanul meu, ok, nu ma deranjeaza...... ;-)

Vasile:
Despre ce inseamna un Forum nu cred ca are rost sa-ti mai zic.....
Un Forum LIBER este CRAP.RO, unde Dan Radulescu NU inchide o promovare la un concurs. cum faceti voi..... :lol: :evil:
oricum nici 5%dintre membrii aps nu-si permit sa participe la un concurs la crap.
ca m-am luat de unii useri de la voi? DA este adevarat. Se vede el muntele cu mahomed .....da eu cu cativa dintre voi :lol: toate la timpul lor..... 8)
Vasile, sterge-mi nene contu' de la voi ca oricum nu mai intru ;-)
daca vreti sa continuam, o facem la ARENA.

matei1971
member
Mesaje: 124
Membru din: 19 Noi 2007 18:04
Localitate: bucuresti

Mesaj de matei1971 » 06 Ian 2009 10:43

Eu pot sa iti spun ca imi permit sa platesc taxele aberante la concursurile de "CRAP" dar prefer sa ma relaxez pe alte meleaguri de banii aia, nu stiu daca intelegi! Pana la urma pescuitul e si el un sport pt marea majoritate a pescarilor nu o sursa de imbogatire sau de venit pt unii!

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 06 Ian 2009 14:59

matei1971 scrie:Eu pot sa iti spun ca imi permit sa platesc taxele aberante la concursurile de "CRAP" dar prefer sa ma relaxez pe alte meleaguri de banii aia, nu stiu daca intelegi! Pana la urma pescuitul e si el un sport pt marea majoritate a pescarilor nu o sursa de imbogatire sau de venit pt unii!
cum zici tu dar nu te mai baga in seama cu mine ca nu halesc asta, ok dl inginer.... 8)
du-te unde vrei tu....

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 07 Ian 2009 08:24

@sionut

Pe viitor, ori de cate ori veti avea nevoie de ajutor si sfaturi in organizarea unui concurs de crap, APCR si CS Senzor va stau la dispozitie cu tot suportul necesar.
Noi chiar apreciem efortul vostru de a avea un club sportiv, in lumea asta a nostra(carpfishing) de obicei este multa garagara si prea putine fapte.....
Deci vant la pupa si fir intins in 2009 ! ;-)

Avatar utilizator
Sionut
senior member
Mesaje: 450
Membru din: 23 Apr 2003 12:58
Localitate: Popesti-Leordeni

Mesaj de Sionut » 07 Ian 2009 10:59

vladut mateianu scrie:@sionut

Pe viitor, ori de cate ori veti avea nevoie de ajutor si sfaturi in organizarea unui concurs de crap, APCR si CS Senzor va stau la dispozitie cu tot suportul necesar.
Noi chiar apreciem efortul vostru de a avea un club sportiv, in lumea asta a nostra(carpfishing) de obicei este multa garagara si prea putine fapte.....
Deci vant la pupa si fir intins in 2009 ! ;-)
Multumesc de oferta Vladut ! Sper sa vorbim mai multe cand vin sa-mi iau cortul. ;-)
Asociatia Pescar Sportiv -APS
http://www.pescar-sportiv.ro/

Scrie răspuns