APS- Asociatia Pescar Sportiv

Detalii si discutii legate de cluburi/asociatii de pescuit, prezentari, activitate, promovare, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
ghitighiusan
veteran
Mesaje: 888
Membru din: 25 Aug 2008 16:16
Localitate: Alba Iulia

Mesaj de ghitighiusan » 03 Ian 2009 18:33

Degeaba Moshare,ca ala nu-mi mai raspunde la telefon! :mrgreen:

Avatar utilizator
ulvan
senior member
Mesaje: 319
Membru din: 18 Dec 2007 16:43
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ,

Mesaj de ulvan » 04 Ian 2009 04:03

vasile;
CE concurs la CRAP ( dar NUMAI LA CRAP!.... ) ati facut voi, CD-APS???? :roll:
Te pomeni' ca cel organizat de Ionut Silivestru la Peris vi-l alocati voua???
sa nu mai pomenesc de cel al lui Paulleta....... :roll:
a, voi ati facut un semi-concurs la crap....si va-ti tot sucit si rasucit cu regulamentul pe cateva zeci de pagini pe forumul vostru. si pana la urma ( stiu chiar de la unul din voi ;-) ) trebuia sa castige MARIAN C-TIN pe bune...si ...a "castigat" unu din voi :lol:
ca vorba aia..."super" arbitrii care au arbitrat...erau arbitrii APS ;-) :lol:
culmea sti care este? ca oamenii chiar cred ca aveti o echipa de arbitrii..."buni" si fara sa puna botu' :lol: :lol: :lol: :evil:

si te mai miri Vasile ca au citit 1836 de useri si.....ii doare'n cot ;-) :lol:[/quote]
Moshare, ce informatii ai despre concurs?
De ce nu a castigat Marian?
Intreb asta pentru ca eu am castigat si chiar sunt curios ce informatii ai.
P.S. Nu sunt membru APS.

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 04 Ian 2009 08:41

Ulvane, o sa-l rog pe Marian sa posteze despre asta :lol: :evil:
partenerul tau era aps-ist? :roll:
pt cei care nu stiu despre ce a fost la cercani...sa bage un oki aici :evil: :evil:
http://forum.pescar-sportiv.ro/viewtopi ... c&start=75

Avatar utilizator
ulvan
senior member
Mesaje: 319
Membru din: 18 Dec 2007 16:43
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: .

Mesaj de ulvan » 04 Ian 2009 12:20

mosharu' scrie:Ulvane, o sa-l rog pe Marian sa posteze despre asta :lol: :evil:
partenerul tau era aps-ist? :roll:
pt cei care nu stiu despre ce a fost la cercani...sa bage un oki aici :evil: :evil:
http://forum.pescar-sportiv.ro/viewtopi ... c&start=75
Moshare,
Partenerul meu nu este APS-ist.
Stiu de intrebarile lui Marian cu foile de arbitraj, dar nu e vina mea ca arbitrul nu le-a postat
Insa de aici pana la "a castigat cine trebuie" e cale lunga.

matei1971
member
Mesaje: 124
Membru din: 19 Noi 2007 18:04
Localitate: bucuresti

Mesaj de matei1971 » 04 Ian 2009 14:08

Moshare, nu vezi ca esti patetic, ai chef de scandal?
Vezi-ti tu de ale tale si lasa-i pe ceilalti in pace!

Apropo ne spui si noua ce concursuri ai castigat tu?

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 04 Ian 2009 14:20

matei1971 scrie:Moshare, nu vezi ca esti patetic, ai chef de scandal?
Vezi-ti tu de ale tale si lasa-i pe ceilalti in pace!

Apropo ne spui si noua ce concursuri ai castigat tu?
"noua" care gogule?? :lol: la aps-isti? stati dracu potoliti! :lol: mai intai sa invatati sa pescuiti si dupa sa vorbiti de concursuri castigate ;-)
esti aps-ist mihaie? :evil:
vad ca vi la concursul lui paulleta...ne vedem acolo ;-)

Avatar utilizator
Sionut
senior member
Mesaje: 450
Membru din: 23 Apr 2003 12:58
Localitate: Popesti-Leordeni

Mesaj de Sionut » 05 Ian 2009 11:58

@Mosharu si Sebas
Foarte urat atacul din partea dumneavoastra. Si acum sa lamurim lucrurile :
1. Concursul de la Peris, a fost al APS de care m-am ocupat eu in totalitate.
2. Concursul de la Cercani nu s-a vrut unul exclusiv de crap, dovada regulamentul de care a avut parte, ci un concurs cu caracter amical. Din echipa castigatoare nu a fost nici un membru APS,Marian a facut echipa cu un membru APS si e prieten cu cativa membri din conducerea APS. Eu cred ca daca Marian era convins ca a fost furat, nu mai participa la concursul organizat la Peris. De asemeni il rog pe Marian sa lamureasca problema.
3.La anul vor fi 2 concursuri APS exclusiv la crap asa cum iti plac tie (4 lansete, un singur carlig etc)
4. De la cateva contre cu cativa useri, iar jignesti marea masa a membrilor APS (si sunt peste o mie) si nu e prima data cand faci acest lucru.
5. Concursul de la Cercani nu a fost arbitrat de Arbitri APS . Despre corectitutidea acestora nu ai cum sa vorbesti tu deoarece nu ai fost arbitrat niciodata de acestia.Daca ai prieteni pescari de competitie la spinning, te poti interesa la ei de corectitudinea acestora. De fapt, eu cred ca ti-ai dori la concursurile tale arbitrii APS dar nu stiu daca-ti permiti.
6. Sunt curios daca faci aici postarea pentru care ai luat ban (o am in forma originala ), Dan sau moderatorii te vor felicita sau te vor bana ?
Asociatia Pescar Sportiv -APS
http://www.pescar-sportiv.ro/

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 05 Ian 2009 12:22

Sionut scrie:@Mosharu si Sebas
Foarte urat atacul din partea dumneavoastra. Si acum sa lamurim lucrurile :
1. Concursul de la Peris, a fost al APS de care m-am ocupat eu in totalitate.
2. Concursul de la Cercani nu s-a vrut unul exclusiv de crap, dovada regulamentul de care a avut parte, ci un concurs cu caracter amical. Din echipa castigatoare nu a fost nici un membru APS,Marian a facut echipa cu un membru APS si e prieten cu cativa membri din conducerea APS. Eu cred ca daca Marian era convins ca a fost furat, nu mai participa la concursul organizat la Peris. De asemeni il rog pe Marian sa lamureasca problema.
3.La anul vor fi 2 concursuri APS exclusiv la crap asa cum iti plac tie (4 lansete, un singur carlig etc)
4. De la cateva contre cu cativa useri, iar jignesti marea masa a membrilor APS (si sunt peste o mie) si nu e prima data cand faci acest lucru.
5. Concursul de la Cercani nu a fost arbitrat de Arbitri APS . Despre corectitutidea acestora nu ai cum sa vorbesti tu deoarece nu ai fost arbitrat niciodata de acestia.Daca ai prieteni pescari de competitie la spinning, te poti interesa la ei de corectitudinea acestora. De fapt, eu cred ca ti-ai dori la concursurile tale arbitrii APS dar nu stiu daca-ti permiti.
6. Sunt curios daca faci aici postarea pentru care ai luat ban (o am in forma originala ), Dan sau moderatorii te vor felicita sau te vor bana ?
1. ma lasi cu vrajeala asta...? am citit tot ce sa scris la voi despre concursul TAU de la Peris. Cu sigurantza daca iesea naspa...nu se mai bagau ei la inaintare ca l-au organizat ei. stai cumintel ca stiu despre ce a fost vorba......
2. despre concursul de la cercani.....atat l-ati aburit regulamentul pana l-ati facut VARZA.....adu-ti minte postarile :roll:
3. NU imi plac MIE concursurile cu 4 lansete, saci, saltea de primire...ASA se fac Ionute ;-) ( nu cu pesti tinuti gramada in juvelnice si lasati prin iarba..... :oops: )
4. Am avut contre cu useri recunosc. :D asa sunt eu....imi place sa am dusmani. ;-)
5. :shock: :shock: era chiar culmea sa nu arbitreze APS-u' :lol:
stai izi amice ca imi permit mult mai mult decat crezi tu ;-)
6. Sti de ce am "boala" pe multi dintre aps? ca va dati ceea ce NU sunteti.
vorba unui prieten comun Ionute: "niste cacanari" :oops:
Lamurit acum?
ps- de ce cand am postat la voi ca cd-aps NU sunt in stare sa organizeze un concurs "profi" cum il denumiti voi....armand mi-a sters postarea????
de ce marinel a inchis TOATE topicurile despre concursuri organizate de ALTE cluburi???? parca este un FORUM pentru pescari, nu????

in fine, vorba lui Marian Constantin...."te certi degeaba moshare cu ei...." :lol:

Mary2005
member
Mesaje: 273
Membru din: 13 Mar 2006 23:41

Mesaj de Mary2005 » 05 Ian 2009 13:10

Asta e una dintre postarile mele de pe site-ul lor



""Pai hai sa ti spun eu cu ce ia u ajutat

In ultima seara sa cantarit pestele la orele 20, la toate standurile , si eu eram in fata cu 13 sau 14 kg fata de urmatorul, dupa aia au facut cantarire la ora 22 doar la echipa care a terminat pe locul 1 si la noi nu a mai venit , de la ora 20 si pana dimineata la ora 8 mi au si murit din pesti . Din spusele lor dimineata mi au spus cate kg au cantarit la ei si nu dau cu totalul. Eu mi am dat seama doar acasa cand am ajuns. Dupa fiecare cantarire eu ii intrebam si imi notam cate kg au prins. Si totusi nu imi da la socoteala.""

Mai departe nu mai vreau sa rascolesc c.....l dar am ajuns la concluzia ca a fost un concurs neprofesional si asta sa datorat arbitrilor , in speta domnului Rubiov care nici la ora actuala nu a postat fisele de cantariri si in mare masura ca a facut cantariri suplimentare la un anumit stand si la noi nu....

La concursul de la Peris am venit la rugamintile lui Butnaru Constantin dar cu inima stransa ca iar o sa patesc acelasi lucru ...
Il felicit pe Ionut pentru organizare si arbitraj si nu cred ca concursul trebuie atribuit APS-ului ...

Avatar utilizator
Sionut
senior member
Mesaje: 450
Membru din: 23 Apr 2003 12:58
Localitate: Popesti-Leordeni

Re: .

Mesaj de Sionut » 05 Ian 2009 13:14

mosharu' scrie:[
1. ma lasi cu vrajeala asta...? am citit tot ce sa scris la voi despre concursul TAU de la Peris. Cu sigurantza daca iesea naspa...nu se mai bagau ei la inaintare ca l-au organizat ei. stai cumintel ca stiu despre ce a fost vorba......
2. despre concursul de la cercani.....atat l-ati aburit regulamentul pana l-ati facut VARZA.....adu-ti minte postarile :roll:
3. NU imi plac MIE concursurile cu 4 lansete, saci, saltea de primire...ASA se fac Ionute ;-) ( nu cu pesti tinuti gramada in juvelnice si lasati prin iarba..... :oops: )
4. Am avut contre cu useri recunosc. :D asa sunt eu....imi place sa am dusmani. ;-)
5. :shock: :shock: era chiar culmea sa nu arbitreze APS-u' :lol:
stai izi amice ca imi permit mult mai mult decat crezi tu ;-)
6. Sti de ce am "boala" pe multi dintre aps? ca va dati ceea ce NU sunteti.
vorba unui prieten comun Ionute: "niste cacanari" :oops:
Lamurit acum?
ps- de ce cand am postat la voi ca cd-aps NU sunt in stare sa organizeze un concurs "profi" cum il denumiti voi....armand mi-a sters postarea????
de ce marinel a inchis TOATE topicurile despre concursuri organizate de ALTE cluburi???? parca este un FORUM pentru pescari, nu????

in fine, vorba lui Marian Constantin...."te certi degeaba moshare cu ei...." :lol:
Ultimul post al meu la acest subiect:

1. Nu ai cum sa stii mai bine decat mine ce a fost acolo.
2.Singura problema a fost ca initial acest concurs s-a vrut doar pentru membrii APS, uleror renuntandu-se la acest lucru.
3. Stiu ca asa se fac.
4.No comment.
5.Am mai spus,datorita caracterului amical nu s-a considerat incarcarea echipei de arbitri cu acest eveniment.
Se pare ca la Over10 nu ti-ai permis.
6.Este un forum al unei asociatii,platit de acea asociatie,necomercial si are anumite reguli pe care te-ai angajat sa le respecti .

Eu inchei aici. Sa ai un an frumos si plin de evenimente.
Asociatia Pescar Sportiv -APS
http://www.pescar-sportiv.ro/

Scrie răspuns