Clubul de pescuit sportiv Crisana(Livada de Bihor)

Detalii si discutii legate de cluburi/asociatii de pescuit, prezentari, activitate, promovare, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

dinu profesoru
senior member
Mesaje: 320
Membru din: 08 Oct 2006 21:32
Localitate: Oradea

Mesaj de dinu profesoru » 02 Mar 2009 16:52

la solicitarea unor viitori membri s-a hotarat ca taxa de 300 eur/an sa poata fi achitata si pe anul 2009.NU ESTE OBLIGATORIU doar cei care doresc pot opta pentru a plati taxa de 300 eur/an bineinteles cu un numar nelimitat de sedinte pe anul in curs.

jenel
senior member
Mesaje: 437
Membru din: 21 Feb 2006 21:05
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de jenel » 02 Mar 2009 17:04

DL Dinu mie imi place idea pt ca un club de pescuit complet cam asa ar arata in optiunea mea cu o balta ( paote sa fie si marea neagra mie tot balta imi place cum suna) unde membri au ce sa faca nu daor un forum unde sa si uzeze tastatura cu fel de fel de lucruri mai mult sau mai putin utile partea cu 5 kg e super si foarte ok dar tot o sa existe indieni care vor mai mult iar ca taxa asta daca faci 10 partide pe an tot acolo iesi aproximativ plus ca deja balata are un renume si unul bun din ce citesc nu am ajuns acolo :oops: dar poate poate de aia va doaresc succes pt ca sunt opurtunitati f bune pt un club din vest

Avatar utilizator
mario_kempes10
senior member
Mesaje: 382
Membru din: 22 Ian 2008 00:26
Localitate: Otelu Rosu

Mesaj de mario_kempes10 » 02 Mar 2009 20:48

Cand se vor definitiva lucrurile , cred ca ar fi bine sa se faca o schita a baltii cu locatia standurilor care se pot rezerva de catre membrii clubului si eventual o numerotare a acestora.
Este doar o idee. :roll:
Ceva de acest gen :

Imagine
Imagine "TAURUS CARP TEAM"

dinu profesoru
senior member
Mesaje: 320
Membru din: 08 Oct 2006 21:32
Localitate: Oradea

Mesaj de dinu profesoru » 02 Mar 2009 21:40

@mario
in prima postare am incercat sa detaliez cat mai exact pozitia standurilor,repet pe malul cu gardul de fier(in perimetrul lui) se vor amenaja aprox 10 standuri,pe malul cu filigoria aprox 4 standuri,2 la filigorie(unde ai prins tu crapul ala frumos de ziua ta) si 2 la insula.
Standurile vor fi numerotate bineinteles,modelul aranjare am sa-l import de la altii care si-au batut capul inaintea mea cu asta.

Avatar utilizator
mario_kempes10
senior member
Mesaje: 382
Membru din: 22 Ian 2008 00:26
Localitate: Otelu Rosu

Mesaj de mario_kempes10 » 02 Mar 2009 21:46

OK. Dinu
Abia astept sa te sun , sa rezerv standul nr. ... :?:
:lol: :D
Imagine "TAURUS CARP TEAM"

dinu profesoru
senior member
Mesaje: 320
Membru din: 08 Oct 2006 21:32
Localitate: Oradea

Mesaj de dinu profesoru » 02 Mar 2009 23:26

nu va asteptati sa pot impaca atatea opinii si pareri,sunt prea multe.Cititi cu atentie postarile pt a nu pierde timp pretios.NU ESTE OBLIGATORIU pentru nimeni sa devina membru al clubului,chiar daca este un client fidel,poate opta in a-si plati pur si simplu taxa normala,mai ales ca am specificat clar ca membrii clubului trebuie sa anunte rezervarea unui loc cu 72 ore inainte(3ZILE),deci ca un simplu client te poti pune pe orice loc liber cel putin pt. 3 zile,chiar nu ma astept ca cei care sunt mai de departe si vin de 2-3 ori pe an la Livada sa devina membrii.Baza ideii clubului este infiintarea a minim 2 echipe de juniori care in viitorul apropiat sa ne reprezinte la concursurile importante din tara si strainatate,bineinteles ceilalti membrii vor putea reprezenta culorile clubului la competitii si vor beneficia de asemenea de ajutorul clubului.
Nu in ultimul rand vom organiza anual un concurs intre membrii,unde distractia si voia buna nu trebuie sa fie neaparat pe locul 2.
Pt.toti cei care mi-au scris deja,pregatiti 2 poze 3/4,copie c.i.,pe versoul copiei specificati adresa de corespondenta,nr de tel., adresa de mail,locul de munca si functia.

Avatar utilizator
rapy
veteran
Mesaje: 520
Membru din: 02 Iun 2008 16:54
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de rapy » 03 Mar 2009 09:43

ai pm...
Cosmin Nistea
Xtreme Carp Team

dinu profesoru
senior member
Mesaje: 320
Membru din: 08 Oct 2006 21:32
Localitate: Oradea

Mesaj de dinu profesoru » 03 Mar 2009 14:22

@ mario
pai eu stiu ce numar i-ti poarta noroc,dar mai bine nu zic :D

Avatar utilizator
mario_kempes10
senior member
Mesaje: 382
Membru din: 22 Ian 2008 00:26
Localitate: Otelu Rosu

Mesaj de mario_kempes10 » 03 Mar 2009 17:02

Asa e Dinu. ;-)
Multumesc si dau o :bere:
Imagine "TAURUS CARP TEAM"

dinu profesoru
senior member
Mesaje: 320
Membru din: 08 Oct 2006 21:32
Localitate: Oradea

Mesaj de dinu profesoru » 08 Mar 2009 09:33

Cei care doresc inscrierea in CPS Crisana,pot trimite documentele pe adresa
AVPS Livada str. Motilor nr 2(fosta fabrica Miorita) parter,Oradea, jud. Bihor cod 410089.

Scrie răspuns