Pe Dunare!

Alte stiluri de pescuit, alti pesti

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
teacher64
veteran
Mesaje: 768
Membru din: 03 Mar 2007 12:25
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de teacher64 » 13 Mar 2008 00:08

Cucu Ionel scrie:Broscute acum?De unde??Vara si spre toamna merg f.bine broscutele. :D
Poate are congelate din toamna :D !
Un prieten a fost pe punctul sa divorteze - l-a lasat nevasta o luna cand a gasit doua pungi cu broaste congelate printre cotletele din frigider... :mrgreen:
Multi chemati, putini alesi...(Pestii!!!) :))

Avatar utilizator
florioro
veteran
Mesaje: 654
Membru din: 14 Apr 2005 07:47
Contact:

Mesaj de florioro » 13 Mar 2008 08:30

teacher64 scrie:
Cucu Ionel scrie:Broscute acum?De unde??Vara si spre toamna merg f.bine broscutele. :D
Poate are congelate din toamna :D !
Un prieten a fost pe punctul sa divorteze - l-a lasat nevasta o luna cand a gasit doua pungi cu broaste congelate printre cotletele din frigider... :mrgreen:
@Teacher
Poate era vorba de broscute criogenate nicidecum congelate. :mrgreen: :mrgreen:

Sunt curios cum a resuscitat broscutele pentru a le putea folosi la pescuit somnul??? :roll:
Totul pentru crap
www.crap.com.ro

ciprian2008
junior member
Mesaje: 73
Membru din: 12 Feb 2008 20:15
Localitate: Buzau

Mesaj de ciprian2008 » 13 Mar 2008 14:54

@teacher+florioro+cucu ionel
Mai fratilor, zilele astea au fost 15-16-17 grade ;-) . Nu pot sa cred ca n-au scos boticul cateva broscute. In plus de asta la Dunare, cel putin unde am fost eu, sunt cateva zone cu canale micute , unde apa este ceva mai calda, nefiind curgatoare. Ei, acolo am prins broaste ca sa dau la somn anul trecut in noiembrie ;-) ...sincer nu mai stiu ce temperaturi erau pe atunci :roll: dar nu cred ca erau 15 grade si nu mai conteaza ce am prins zzz , ideea e ca am gasit broaste :mrgreen: Multam' lui Cucu Ionel de info.

Ciprian

Avatar utilizator
Cucu Ionel
senior member
Mesaje: 470
Membru din: 08 Ian 2006 15:00
Localitate: Timisoara

Mesaj de Cucu Ionel » 13 Mar 2008 17:04

Bine Cipri,daca zici ca ai sanse sa gasesti acum atunci Fir Intins! :lol: Cand faci montura vezi sa nu ajunga broscuta pe fund fiindca se ascunde si poti sa stai mult si bine sa ai muscatura. :oops:
Fir intins tuturor celor ce-si doresc acest lucru

ciprian2008
junior member
Mesaje: 73
Membru din: 12 Feb 2008 20:15
Localitate: Buzau

Mesaj de ciprian2008 » 13 Mar 2008 18:40

@Cucu Ionel
don't worry :x ma descurc eu, mai importanta e distractia :lol:

Ciprian

Scrie răspuns