nadirea la match

Alte stiluri de pescuit, alti pesti

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Schumi
veteran
Mesaje: 580
Membru din: 01 Dec 2005 09:16
Localitate: Brasov

Mesaj de Schumi » 16 Dec 2005 12:57

Cand este apa calda locurile abunda de peste mic.cel putin unde pescuiesc eu daca nadesc cu pastura nu mai scap de bancurile de rosioara. :shock: mai intra si pesti mai mari dar.......daca apuca,pe cand daca nadesc doar cu un amestec de seminte fierte "deranjul" pestilor mai mici e de neglijat. 8)
Este o concluzie personala,daca e o prostie,soryy :oops:

Avatar utilizator
aldea adrian
senior member
Mesaje: 438
Membru din: 30 Dec 2004 21:03
Localitate: oradea
Contact:

Mesaj de aldea adrian » 16 Dec 2005 20:23

dupa parerea mea nu este o prostie! :wink: eu zic ca e cool sa fii original si sa ai idei personale si nu sa copiezi pe alti si pastura intradevar vara atrage f mult pestele mic dar si mixurile de seminte la fel numa ca intr-o proportie mai mica! 8)Ce mai bagi in pastura Schumi?[/list][/quote]
dimineata crap de foame la amiaza stiuca nam seara somn de voie

Schumi
veteran
Mesaje: 580
Membru din: 01 Dec 2005 09:16
Localitate: Brasov

Mesaj de Schumi » 16 Dec 2005 22:02

Nada de baza pe care eu o folosesc este de la Marcel Van Der Einde(sau asa ceva),un groundbait vandut la pungi de 2,5 kg la un pret avantajos si la care adaug faina de peste si faina de sange + nada animala(viermusi.rame,larve de libelula).

Avatar utilizator
aldea adrian
senior member
Mesaje: 438
Membru din: 30 Dec 2004 21:03
Localitate: oradea
Contact:

Mesaj de aldea adrian » 16 Dec 2005 23:36

cunosc groundbaitul de la van den eynde lam folosit recent la un concurs,nu imi place ca nu prea contine nici canepa si nici floarea-soarelui,in schimb sunt tipuri care contin alune si alte feluri de seminte care la noi nu prea sunt cunoscute!dupa parerea mea cel mai bun groundbait de la van den este cel de platica,dupa parerea mea nimic nu se compara cu un mix facut de mana ta care cu un pic de sensas face minuni :wink:
dimineata crap de foame la amiaza stiuca nam seara somn de voie

Scrie răspuns