match la dunare

Alte stiluri de pescuit, alti pesti

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
craplex
junior member
Mesaje: 39
Membru din: 26 Mar 2007 11:28

match la dunare

Mesaj de craplex » 21 Sep 2007 12:41

Se poate practica stilul match si pe Dunare?

Avatar utilizator
craplex
junior member
Mesaje: 39
Membru din: 26 Mar 2007 11:28

Mesaj de craplex » 23 Sep 2007 20:34

e chiar asa de grea intrebarea mea? :-(

Avatar utilizator
minu
junior member
Mesaje: 61
Membru din: 30 Sep 2005 18:25
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de minu » 23 Sep 2007 21:17

de ce sa nu se poata?
Sigur ca se poate!

Avatar utilizator
craplex
junior member
Mesaje: 39
Membru din: 26 Mar 2007 11:28

Mesaj de craplex » 24 Sep 2007 11:28

Eu nu am pescuit la match pana acum si ma gandeam ca la Dunare e curent si....nu stiu....asa ma gandeam eu.

Avatar utilizator
minu
junior member
Mesaje: 61
Membru din: 30 Sep 2005 18:25
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de minu » 24 Sep 2007 12:50

se poate...daca e curent, poti folosi o pluta de curent( vezi cralusso). Se poate folosi si cu match si cu bolo. Poti sa incerci sa pescuiesti in golfuri, unde curentul este mai slab. Toate au in inceput, iar cu timpul vei invata sa te adaptezi conditiilor de pescuit.

Avatar utilizator
radumatica
veteran
Mesaje: 632
Membru din: 26 Dec 2005 21:39

Mesaj de radumatica » 24 Sep 2007 21:30

minu scrie:se poate...daca e curent, poti folosi o pluta de curent( vezi cralusso). Se poate folosi si cu match si cu bolo. Poti sa incerci sa pescuiesti in golfuri, unde curentul este mai slab. Toate au in inceput, iar cu timpul vei invata sa te adaptezi conditiilor de pescuit.
Nu uita ca la match, folosesti fir scufundator,pe cand la bolognese,din contra ...firul trebuie sa fie flotant... :lol: Aceasta este diferenta dintre cele doua stiluri de pescuit!!!
Nu uita ca stilul match este un stil de pescuit la distanta de mal ,pe cand bolognesa nu implica neaparat distanta...
Daca vrei sa pescuiesti pe Dunare cu scule de ..."finete",atunci este mai recomandat bolognese,sau daca vrei ,feeder-ul.!!!
Daca intr-adevar vrei sa folosesti pluta Cralusso nu vad de ce nu ar merge cu bolo... :lol: :lol: :lol:
Practica , pe balta se face!!!

Avatar utilizator
minu
junior member
Mesaje: 61
Membru din: 30 Sep 2005 18:25
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de minu » 18 Oct 2007 19:06

Nu uita ca la match, folosesti fir scufundator,pe cand la bolognese,din contra ...firul trebuie sa fie flotant... :lol: Aceasta este diferenta dintre cele doua stiluri de pescuit!!!
Nu uita ca stilul match este un stil de pescuit la distanta de mal ,pe cand bolognesa nu implica neaparat distanta...
Daca vrei sa pescuiesti pe Dunare cu scule de ..."finete",atunci este mai recomandat bolognese,sau daca vrei ,feeder-ul.!!!
Daca intr-adevar vrei sa folosesti pluta Cralusso nu vad de ce nu ar merge cu bolo... :lol: :lol: :lol:[/quote]

Ma refeream la varga de match si nu la stilul de pescuit cu aceeasi denumire. Scuze de neintelegere

Avatar utilizator
lipoveanu
senior member
Mesaje: 307
Membru din: 09 Mar 2005 00:53

Mesaj de lipoveanu » 18 Oct 2007 23:34

si la montura nu se pune ac.... caci se agata ...
anul asta o sa fie mult peste pe Dunare .... dar si multa apa deasupra ....
http://www.crap.ro/forum/phpBB2/album_p ... ser_id=673

Scrie răspuns