O noua iesire la somn...

Alte stiluri de pescuit, alti pesti

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

sebas
member
Mesaje: 263
Membru din: 27 Aug 2007 23:36
Localitate: madrid-spania

Mesaj de sebas » 27 Aug 2008 02:12

chiqui2k4 scrie:Asai IORGA GEORGE.Balta are peste dar trebuie sa sti cum si cu ce sa-l aduci acolo unde arunci betele.Asta nu inseamna ca eu prind mereu.Am si iesiri moarte.Altfel ce farmec ar mai avea pescuitul.
Cristi.
Corect, dar ai uitat sa mentionezi ca balta are peste 100 ha, ca sunt 20 de locuri mai cu motz, numarate pe degetele de la maini si picioare :lol: ,
ca la fiecare iesire la somn se folosesc in medie1-2 saci de pelleti, ca sacii respectivi costa in medie de la 30...la 60 de euroi bucata si ca aia de 30 de euroi bucata.....
vin la vorba lui Iorga George
ca-s de-ai nostrii !
:lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
chiqui2k4
member
Mesaje: 186
Membru din: 23 Ian 2005 11:36

Mesaj de chiqui2k4 » 27 Aug 2008 14:50

M-a intrebat cineva ce momeala folosesc sau cat dau de pe ia?.Vad ca te bagi singur in seama ca de fiecare data.Iar cauti sa arati cea ce defapt nu esti.Cand mai scriu ceva pe forum asi prefera ca domnia ta sa nu m ai comenteze la subiectele mele.Ai inteles?.
Cristi.

Avatar utilizator
freecarp
veteran
Mesaje: 751
Membru din: 23 Oct 2005 21:12
Localitate: Gummersbach/Germania

Mesaj de freecarp » 27 Aug 2008 15:28

@sebas
scuze de of topic
tu mergi la pescuit fara momeala??
la densitatea de peste care e in lacul ala crezi ca e mult un sac(daca se foloseste atat) la o iesire?

Augustin Constantin
new member
Mesaje: 1
Membru din: 31 Aug 2008 00:58

Mesaj de Augustin Constantin » 31 Aug 2008 01:33

Salut colegii pescari de pe acest forum , aceasta fiind prima mea postare pe www.crap.ro

Vad nume cunoscute pe acest forum , mai bine spus pescari cu nume sonore si trebuie sa va felicit pentru maretele capturi din poze !
Eu am trecut intamplator pe aici , cautand un vecin de la mine din oras...
Dupa spusele sale se numeste Boiseau Luc , alias Lucas.....????!!!!!!!!!!
Aveti idee cine este onorabilul Boiseau ?????
Multumiri anticipate !!!!!!!!!

Avatar utilizator
Diver
new member
Mesaje: 18
Membru din: 19 Mar 2006 20:02
Localitate: Sibiu

Mesaj de Diver » 31 Aug 2008 16:26

Felicitari Chiqui2k4

Nu-i baga in seama pe toti, astia sintem noi. Parca 3 Kg de boilies de calitate costa mai putin?!?
Apropo cica s-a schimbat expresia cu *sa moara capra vecinului* -acum e *sa moara vecinul, ca sa ramin cu capra*.

Locul imi trezeste amintiri placute: o tripleta de crap ! Trei trasaturi simultane la doi pescari. Rezultat 3 crapi intre 13,6 si 15,3 Kg.

Cum a mers somnul in august, caci de obicei e cea mai productiva luna?
Fir intins si happy bubbles!

Diver

Scrie răspuns