european pike competition Vastervik Sweden

Alte stiluri de pescuit, alti pesti

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
dinu profesoru
senior member
Mesaje: 320
Membru din: 08 Oct 2006 21:32
Localitate: Oradea

european pike competition Vastervik Sweden

Mesaj de dinu profesoru » 22 Dec 2008 18:49

daca tot a venit iarna si am umpic de timp vreau sa povestesc celor care iubesc pescuitul nu numai la crap,experienta pe care am avut-o o data cu participarea la openul European de stiuca din Suedia de anul acesta.
Partea buna":am stat intr-un camping nemaipomenit,la preturi super rezonabile si am vazut numai peisaje mirifice...
Partea rea:organizarea competitiei in sine a avut multe lacune si incorectitudini pe care de altfel le-am si sesizat organizatorilor si macar au avut bunul simt sa recunoasca si au promis ca la anul vor remedia situatia.
Una peste alta echipa Romania 2 pe din care am facut si eu parte a ocupat un onorabil loc 10 din 34 de echipe participante,asta in conditiile in care am fost la prima participare si nu am vazut vreodata cum arata pescuitul pe fiord printre meduze(de fapt am cam batut majoritatea echipelor straine si mai ales Ungaria1 si 2 care erau la a treia participare si au ocupat locul 15 si 16).
Ca o alta remarca vis-a-vis de preturile de pe la noi,cazarea in vila cu 4 locuri plus taxa de participare plus barca cu motor Suzuki 15hp 4 timpi pe 7 zile au costat 700 eur/pers iar premiul 1 a fost 6000 eur???...
Astept intrebari sau comentarii...

florincj
senior member
Mesaje: 337
Membru din: 14 Feb 2008 14:08
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de florincj » 20 Ian 2009 08:25

Cautand informatii despre pescuitul stiucii la copca , am dat peste topic.
Probabil e o bagatela sau floare la ureche sa participi la un asemenea concurs si sa ocupi un loc onorabil , de s-au inghesuit atatia sa felicite echipele ce au reprezentat ROMANIA . Am cautat pe google , am vazut zona Vastervik , iar pe alt site am vazut fotografiile din timpul concursului si nu am de zis decat un cuvant : superb !
Felicitari atat tie cat si celorlalti componenti ai echipelor , iar la urmatoarea participare va doresc din toata inima un loc pe podium.
La capitolul comentarii , referitor la conditii si taxe am doua cuvinte : no coment !
Sa ne auzim cu bine !

Scrie răspuns