CUMPAR ARMA DE VANATOARE

Anunturi vanzare -cumparare fara legatura cu pescuitul.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Vlad_Colceriu
veteran
Mesaje: 667
Membru din: 17 Apr 2008 20:19
Localitate: Bucuresti-Titan
Contact:

Mesaj de Vlad_Colceriu » 01 Ian 2009 11:31

Asadar, stie careva o arma de vanatoare sau incepem un alt topic in care facem mascarada? :D:D:?D

Celor care au postat link-uri, mersi mi-au fost de folos.

@zenhor, habar nu ai, cata dreptate ai! ;)
Imagine

Avatar utilizator
sergiu_q
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 06 Aug 2007 16:56
Localitate: bucuresti

Mesaj de sergiu_q » 01 Ian 2009 12:04

man si eu m-am gandit mult sa imi iau o arma dar parca vorba lui Florin , daca te apuci si de pescuit si de vanatoare ti-ai spart toti banii si adio timp pt alte lucruri.
eu cred ca o sa imi iau un arc pt a mai haiduci din cand in cand prin padurile patriei :-)
http://www.cabelas.com/cabelas/en/templ ... estid=3802

pentru arme tot timpul m-am cascat la arrow
http://www.arw.ro/produs.php?p=5219
imi plac si mie modele bok dar pe mine ma inebuneste http://www.winchesterguns.com/services/ ... .asp?id=45
sau ceva mai ieftinul http://www.arw.ro/produs.php?p=5143

Avatar utilizator
radumatica
veteran
Mesaje: 632
Membru din: 26 Dec 2005 21:39

Mesaj de radumatica » 01 Ian 2009 14:09

Sergiu..arunca un ochi si aici !!!..
www.arcuri-cutite.ro
Practica , pe balta se face!!!

Avatar utilizator
Florin_M
member
Mesaje: 146
Membru din: 10 Sep 2008 18:44
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Florin_M » 01 Ian 2009 14:38

Vlad. Poate la prima vedere multi cred ca vanatoarea nu este asa de scumpa!!! Asa cum este pescuitul la crap, la vanatoare iti trenuiesc lafel de multe accesorii si iti enumerez cateva din ele si incep cu echipamentul; costum de vara, costum de iarna (goretex) bluze, combinizozne, pantaloni , pelerina, cizme(neopren), bocanci (goretex) manusi , caciula, jampiere impermeabile, ranita etc Pe langa arma cal o sa-ti trebuiasca rastel, cutite de diferite marimi, lanterna performanta, trusa de curatat arma, toc pt arma, centura cartusiera etc Cu siguranta, cand te vei infesta bine cu fenomenul vanatoare o sa vrei si carabina (care nu este deloc ieftina), lunete buna, binoclu, aparat de vedere pe timp de noapte. proiectoare si mai sunt o sumedenie care ti-ar trebui dar nu vreau sa te sperii chiar asa de rau :D . Avand in vedere ca esti tanar iar vanatoare sa modernizat fata de ce stiam noi de la cei batrani o sa vei sa-ti iei si o masina de teren, caine, poate daca iti place sa mergi si la rate o sa vei si niste chematoare artificiale si multe altele. Sper ca nu te-am dezamagit. Sfatul meu este sa renunti la ideea sa-ti iei boc si sa te axezi pe o semiautomata cal 12( asta ca sa nu apuci sa iti cumperi boc, apoi sa o schimbi cu o semiautomata) ;-)

Avatar utilizator
Vlad_Colceriu
veteran
Mesaje: 667
Membru din: 17 Apr 2008 20:19
Localitate: Bucuresti-Titan
Contact:

Mesaj de Vlad_Colceriu » 01 Ian 2009 19:20

Florin_Murgeanu scrie:Vlad. Poate la prima vedere multi cred ca vanatoarea nu este asa de scumpa!!! Asa cum este pescuitul la crap, la vanatoare iti trenuiesc lafel de multe accesorii si iti enumerez cateva din ele si incep cu echipamentul; costum de vara, costum de iarna (goretex) bluze, combinizozne, pantaloni , pelerina, cizme(neopren), bocanci (goretex) manusi , caciula, jampiere impermeabile, ranita etc Pe langa arma cal o sa-ti trebuiasca rastel, cutite de diferite marimi, lanterna performanta, trusa de curatat arma, toc pt arma, centura cartusiera etc Cu siguranta, cand te vei infesta bine cu fenomenul vanatoare o sa vrei si carabina (care nu este deloc ieftina), lunete buna, binoclu, aparat de vedere pe timp de noapte. proiectoare si mai sunt o sumedenie care ti-ar trebui dar nu vreau sa te sperii chiar asa de rau :D . Avand in vedere ca esti tanar iar vanatoare sa modernizat fata de ce stiam noi de la cei batrani o sa vei sa-ti iei si o masina de teren, caine, poate daca iti place sa mergi si la rate o sa vei si niste chematoare artificiale si multe altele. Sper ca nu te-am dezamagit. Sfatul meu este sa renunti la ideea sa-ti iei boc si sa te axezi pe o semiautomata cal 12( asta ca sa nu apuci sa iti cumperi boc, apoi sa o schimbi cu o semiautomata) ;-)
Semiautomata zici? :-? Hmmmmmm, interesant.Dar cu 2500 Ron, ma indoiesc ca as gasi una.
Imagine

ticu
Moderator
Mesaje: 605
Membru din: 30 Aug 2006 19:06
Localitate: Lugoj
Contact:

Mesaj de ticu » 01 Ian 2009 21:36

Semiautomata,este una la Lugoj in magazin,Frachi 1/76,coke fix nu schimbabile,stare impechabila.Chiar ieri am luato in mana si m-am uitat la ea ;-)

Avatar utilizator
Vlad_Colceriu
veteran
Mesaje: 667
Membru din: 17 Apr 2008 20:19
Localitate: Bucuresti-Titan
Contact:

Mesaj de Vlad_Colceriu » 02 Ian 2009 01:38

ticu scrie:Semiautomata,este una la Lugoj in magazin,Frachi 1/76,coke fix nu schimbabile,stare impechabila.Chiar ieri am luato in mana si m-am uitat la ea ;-)
Stii cumva la ce bani? :roll:
Imagine

ticu
Moderator
Mesaje: 605
Membru din: 30 Aug 2006 19:06
Localitate: Lugoj
Contact:

Mesaj de ticu » 02 Ian 2009 09:12

Vlad_Colceriu scrie:
ticu scrie:Semiautomata,este una la Lugoj in magazin,Frachi 1/76,coke fix nu schimbabile,stare impechabila.Chiar ieri am luato in mana si m-am uitat la ea ;-)
Stii cumva la ce bani? :roll:
2500 lei ;-),numai singura problema este ca trebuie sa vi cu autorizatia de cumparare si sa o ridici pesonal.

Avatar utilizator
Vlad_Colceriu
veteran
Mesaje: 667
Membru din: 17 Apr 2008 20:19
Localitate: Bucuresti-Titan
Contact:

Mesaj de Vlad_Colceriu » 04 Ian 2009 22:49

ticu scrie:
Vlad_Colceriu scrie:
ticu scrie:Semiautomata,este una la Lugoj in magazin,Frachi 1/76,coke fix nu schimbabile,stare impechabila.Chiar ieri am luato in mana si m-am uitat la ea ;-)
Stii cumva la ce bani? :roll:
2500 lei ;-),numai singura problema este ca trebuie sa vi cu autorizatia de cumparare si sa o ridici pesonal.
Nu e chiar asa scumpa. Sper sa mai fie valabil pana imi scot autorizatia de cumparare! :|
Imagine

c.onescu
new member
Mesaje: 7
Membru din: 08 Aug 2008 13:55

Mesaj de c.onescu » 14 Ian 2009 12:53

Vlad_Colceriu scrie:Asadar, stie careva o arma de vanatoare sau incepem un alt topic in care facem mascarada? :D:D:?D

Celor care au postat link-uri, mersi mi-au fost de folos.

@zenhor, habar nu ai, cata dreptate ai! ;)
Eu am Beretta Silver Piegeon V,cal.12, noua , fara nici un foc tras. Daca te intereseaza, discutam.

Scrie răspuns