CUMPAR ARMA DE VANATOARE

Anunturi vanzare -cumparare fara legatura cu pescuitul.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Vlad_Colceriu
veteran
Mesaje: 667
Membru din: 17 Apr 2008 20:19
Localitate: Bucuresti-Titan
Contact:

CUMPAR ARMA DE VANATOARE

Mesaj de Vlad_Colceriu » 30 Dec 2008 06:01

Cumpar arma de vanatoare calibrul 12 mm sau 16 mm . De preferat Bok!
Imagine

Avatar utilizator
udvarhely
senior member
Mesaje: 488
Membru din: 11 Feb 2005 12:37
Localitate: odorhei

Mesaj de udvarhely » 31 Dec 2008 00:47

nou sau folosit,trebuie sa vii dupa el,trebuie sa ai permis de cumparare cred ca stiai toate astea

ticu
Moderator
Mesaje: 605
Membru din: 30 Aug 2006 19:06
Localitate: Lugoj
Contact:

Re: CUMPAR ARMA DE VANATOARE

Mesaj de ticu » 31 Dec 2008 08:44

Vlad_Colceriu scrie:Cumpar arma de vanatoare calibrul 12 mm sau 16 mm . De preferat Bok!
www.vinatoare.ro

Aici gasesesti sigur ceva ce-ti place.

Avatar utilizator
Vlad_Colceriu
veteran
Mesaje: 667
Membru din: 17 Apr 2008 20:19
Localitate: Bucuresti-Titan
Contact:

Mesaj de Vlad_Colceriu » 31 Dec 2008 12:43

udvarhely scrie:nou sau folosit,trebuie sa vii dupa el,trebuie sa ai permis de cumparare cred ca stiai toate astea
permis am, dar dupa data de 5 ianuarie o sa imi fie eliberat.In decembrie am sustinut examenul. Si second hand ar fi o varianta. Asa cum am spus, as prefera un bok. Adica tevile suprapuse.
Imagine

Avatar utilizator
zenhor
senior member
Mesaje: 322
Membru din: 01 Iun 2008 13:51
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zenhor » 31 Dec 2008 15:15

Merge vanatoare catch & release? M-as baga si eu :P .
<*))))))><{

Avatar utilizator
lipoveanu
senior member
Mesaje: 307
Membru din: 09 Mar 2005 00:53

Mesaj de lipoveanu » 31 Dec 2008 16:33

http://www.vinatorul.ro/public/forum/vi ... 1fa8b69a43

...... vezi ca la vanatoare nu e ca la pescuit .... impusti mistretul, te pupi cu el, si-i dai drumul ...!?
anul asta o sa fie mult peste pe Dunare .... dar si multa apa deasupra ....
http://www.crap.ro/forum/phpBB2/album_p ... ser_id=673

sebas
member
Mesaje: 263
Membru din: 27 Aug 2007 23:36
Localitate: madrid-spania

Mesaj de sebas » 31 Dec 2008 18:47

Lasa-ti baiatul in pace, ce face omu' cu pusca lui...
Cred ca intentioneaza sa fie arbitru la calificari ptr. mondiale :lol:
Vlad, sper ca stii de gluma ;-)

Avatar utilizator
Florin_M
member
Mesaje: 146
Membru din: 10 Sep 2008 18:44
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Florin_M » 31 Dec 2008 19:09

Lasa-te nea Vlad ca iti mananca toti banii daca cuplezi pescuitul si vanatoarea ;-)

Avatar utilizator
sergiu_q
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 06 Aug 2007 16:56
Localitate: bucuresti

Mesaj de sergiu_q » 31 Dec 2008 19:45

Florin_Murgeanu scrie:Lasa-te nea Vlad ca iti mananca toti banii daca cuplezi pescuitul si vanatoarea ;-)
pai banuiesc ca o sa impuste pe cine trebuie si dupa aia se lasa :D deci nu trebuie sa fie asa scump :-)

Avatar utilizator
zenhor
senior member
Mesaje: 322
Membru din: 01 Iun 2008 13:51
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zenhor » 31 Dec 2008 19:59

@sebas:

Am postat un pic in gluma si un pic nu, cu toate ca il consider pe Vlad un amic...chiar daca n-am stat de vorba cu el decat o data :) .
Ideea e ca s-a iscat o polemica in topic-ul cu Tibanu, nu mai vreau sa revin...pe care am tinut-o minte(intre Andrei si Vlad) despre cat de bine e sa se vada sau nu anumite chestii la TV, braconaj(cu toate ca rata aia n-a patit nimic), etc.
Eu imi spun doar punctul de vedere(pentru ca ma consider un mare iubitor de animale) si nu vad rostul in a face un rau ireparabil(mai exact omorarea unui animal). Cu toate astea n-am nimic cu vanatorii, e un hobby, un sport. Pe de alta parte nu voi fi de-acord nici cu masacrele de la Balc(promovate de stiti voi cine, stiti voi cum).
Pescuitul e ca pescuitul...totusi noi pescuim in FERME PISCICOLE, administrate de ingineri, care se populeaza si repopuleaza, etc. C&R are si aici valente importante dar nu atat de importante ca in salbaticie...pe apele naturale.
Pe cand vanatoarea se desfasoara in natura, unde nu se fac repopulari. Stiu ca e importanta pentru a se controla numarul de indivizi ai anumitor specii, gestionarea mai usoara a fondului cinegetic...si banuiesc ca pentru unii e si o activitate frumoasa(dar nu voi intelege niciodata cum vanatorii sunt mari iubitori de natura...asta ma depaseste).
Cu toate astea la noi in tara e mai delicata problema. Dupa cum se stie parlamentarii si senatorii au votat o lege prin care mai restrictioneaza vanatoare in zonele consacrate, dar au deschis portile vanatorii in Delta. De asemenea s-a dat liber in parcul national Retezat. Prin urmare, cred ca asa cum e administrat fondul piscicol, asa e administrat si fodnul cinegetic.

Inca o data...nu arat cu degetul...eu doar consider ca omorarea unui animal "la el acasa" si eventual fara nici un scop, doar ca sa-l arunci la gunoi dup-aia...un gest inutil.
Mi-am spus parerea, injurati-ma, asta este :D !
Inca o data, fara suparare am zis ce am zis...e o parere strict personala.

Hai ca intarzii la petrecere...
La multi ani 2009!
<*))))))><{

Scrie răspuns