Balta

Anunturi vanzare -cumparare fara legatura cu pescuitul.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Închis
eurofish
junior member
Mesaje: 96
Membru din: 27 Feb 2009 19:01
Localitate: Bucuresti

Balta

Mesaj de eurofish » 27 Feb 2009 19:05

Ofer balta populata la nivel mediu cu crap gratis. Nu-i gluma!
Discutiile pe e-mail sau MP

eurofish2006@yahoo.com

eurofish
junior member
Mesaje: 96
Membru din: 27 Feb 2009 19:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de eurofish » 01 Mar 2009 10:21

Pana acum am fost "chestionat" cu privire la date despre balta si care sunt conditiile de preluare a contractului. Cei care poseda cunostinte de contabilitate au realizat ca balta este gratuita, insa nu am primit deocamdata nicio oferta concreta sau invitatia de a purta discutii mai amanuntite.

Balta nu are niciun fel de rapitor in ea (am fost intrebat pe privat). Singurele specii existente sunt crap oglinda galitian de 4 veri, crap comun cu solzi de 6-7 veri, oarece cteno si foarte mult caras de dimensiuni modeste. Daca se presteaza niste munci de ameliorare care costa cca 50000 lei se preteaza la pescuit sportiv pasnic si la aproape orice specie de rapitori (am fost tentat sa aduc in urma cu 1 an vreo 100 de stiuci reproducatoare sa reduc "natural" populatia de caras).

Exista si o varianta de parteneriat deca interesele pot converge catre un punct comun... insa astea nu se discuta pe forum, e-mail sau MP.

eurofish
junior member
Mesaje: 96
Membru din: 27 Feb 2009 19:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de eurofish » 09 Mar 2009 14:37

Discutiile au deventi "aprinse" cu 2 pescari... drept este ca de pe alte forumuri. Voi inca o considerati ca fiind o gluma... :lol:

Aici, pe acest site, am fost solicitat de doar 3 persoane cu privire la detalii.

eurofish
junior member
Mesaje: 96
Membru din: 27 Feb 2009 19:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de eurofish » 12 Mar 2009 15:12

Daca pentru varianta oferita pana acum nu am gasit pe nimeni, incerc si altfel. Predarea contractului (firma + balta) 25000 euro usor discutabil. Varianta oferita initial celor cu care m-am conversat prin e-mail sau MP a picat din alte motive, nu ca ar fi dorit cineva sa o ia, iar eu m-am razgandit.

In balta exista cu aproximatie (cantitatea este data cu plus sau minus):
- caras 12 tone
- crap oglinda 4 tone
- crap comun 1 tona

Pentru a putea fi scos tot pestele din balta trebuiesc executate lucrari de ameliorare cere costa cu aproximatie 12000 euro si dureaza cca 5 luni.

Închis