Pret - Husa suplimentara de iarna !?!?!

Sectiune destinata discutiilor despre produsele de pe totalfishing.ro

Moderatori: mihai florescu, danr, maiden

Avatar utilizator
Dan Cristian
veteran
Mesaje: 601
Membru din: 16 Feb 2008 17:58
Localitate: Galati
Contact:

Pret - Husa suplimentara de iarna !?!?!

Mesaj de Dan Cristian » 16 Feb 2008 19:13

1. Cortul Nash Double xxx Extreme 2 persoane (1600 lei), prezentat pe site, am vazut ca are posibilitatea de a i se adauga un al treilea strat (pentru perioada rece), dar pe care nu l-am vazut in oferta Dumneavoastra. Cat costa aceasta husa suplimentara, iar daca nu o aveti pe stoc, se poate comanda ?

2. Cortul Nash Globetrotter XL are posibilitatea de a i adauga un astfel de strat suplimentar, sau are doar acele doua straturi, standard :?:

Aveti cumva o schita mai detaliata (dimensiuni) si/sau niste poze suplimentare a celor doua corturi mentionate mai sus !?!

Multumesc.

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 16 Feb 2008 19:42

salut,

se numeste "winter skin", se poate comanda, te rog frumos suna la magazin luni la 0214101160 sau da un mail la magazin@totalfishing.ro si te vor informa cu privire la disponibilitate si pret

uite aici un filmulet cu nash doble xxx, este varianta pentru 1 persoana desi este destul de mare, cel pentru 2 persoane este si mai spatios
eu l-am avut pe cel de 2 persoane, este foarte solid, mi-a placut foarte mult
atentie, este foarte voluminos la transport

http://www.youtube.com/watch?v=HIQYUc8RU_w

Avatar utilizator
Dan Cristian
veteran
Mesaje: 601
Membru din: 16 Feb 2008 17:58
Localitate: Galati
Contact:

Mesaj de Dan Cristian » 16 Feb 2008 20:36

Ce inseamna "voluminos", partile mari nu se fragmenteaza !?! De curiozitate, de ce l-ai dat ? Poti sa-mi spui ce cort ai momentan ?

Multumesc.

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 16 Feb 2008 20:54

salut,

am luat cortul pentru iesiri cu sotia si baiatelul la peste, primavara trecuta
am vrut un cort solid, pentru orice vreme, etc
nevasta-mea fara un cort solid a zis ca nu scoate copilul :)
intrucat primavara a trecut, trecea si vara si nu am apucat sa-l folosesc, l-am vandut
acum am un cort obisnuit
singurele mele iesiri cu cortul au fost pe dunare, cu baietii, si pentru mine personal mai mult conteaza sacul de dormit decat cortul :)
de acum insa o sa folosesc prowess instant-ul, mie personal nu-mi trebuie decat un adapost de ploia/vant si usor de montat

cortul este voluminos in sensul in care strans constituie un sac foarte mare
nu se strange in mai mult pachete, scheletul este deja introdus in material si doar bagi un bat in altul si apoi ridici cortul
este un cort excelent, mare, rezistent, dar prea mare greu si voluminos pentru iesirile mele pe dunare cu barca.......

Avatar utilizator
Dan Cristian
veteran
Mesaje: 601
Membru din: 16 Feb 2008 17:58
Localitate: Galati
Contact:

Mesaj de Dan Cristian » 16 Feb 2008 20:59

Multumesc mult pentru amabilitatea dovedita, numai bine !

Avatar utilizator
voicua
veteran
Mesaje: 568
Membru din: 02 Mar 2006 15:20
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de voicua » 16 Feb 2008 21:03

Dane,pentru Laserfish Deluxe exista Winterskin ? Cum as putea intra in posesia acestuia?Mersi.
Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost,decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu...

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 16 Feb 2008 21:24

salut,

Laserfish nu are asa ceva....
cred ca 99 % din corturi nu au un invelis suplimentar

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 16 Feb 2008 21:26

inca o chestie, parerea mea este ca nu are nici un efect

cortul nu tine de cald, cortul te adaposteste de vant si ploaie
sacul de dormit tine de cald
eu am un cort ordinar si un sac adevarat si am dormit foarte bine la 3-5 grade afara
orice cort in care nu ploua si nu bate vantul e bun

exceptie face cazul cand ai o sursa de incalzire inauntru si vrei sa ridici tempereatura in cort artificial, caz in care 2 sau 3 invelisuri solide probabil ca ajuta
cand se foloseste un incalzitor catalitic, de exemplu

Avatar utilizator
Dan Cristian
veteran
Mesaje: 601
Membru din: 16 Feb 2008 17:58
Localitate: Galati
Contact:

Mesaj de Dan Cristian » 16 Feb 2008 22:50

Totusi, ma gandesc ca se simte, cat de cat, si cel de-al treilea strat (in mentinerea temperaturii din interiorul cortului, cred ca izoleaza mai bine, fata de mediul ambiant). Ceea ce m-i se pare un pic ciudat, este faptul ca acestr winterskin costa destul de mult, cam 35-45% din pretul corturilor, care dau posibilitatea adaugarii acestui accesoriu.
- Double xxx Extreme Two Man £309.99/€530.00
- Double xxx Extreme 3rd Skin 2 man £159.99/€280.00 :roll:

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 17 Feb 2008 00:01

pai cum sa mentina temperatura in interiorul cortului ?
tu in cort nu ai sursa de incalzire, in cort este la fel de frig ca afara doar ca nu intra umezeala si vantul
iar cortul este foarte mare, nu este un cort mic de munte in care sa conteze respiratia si temperatura corpului tau si vreo tigara aprinsa :)

Scrie răspuns