Vand Spod Shimano Alivio CX si Husa Sert 3,90(3 + 3 lansete)

Anunturi de vanzare-cumparare de echipamente de pescuit, noi sau second hand.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
zenhor
senior member
Mesaje: 322
Membru din: 01 Iun 2008 13:51
Localitate: Bucuresti

Vand Spod Shimano Alivio CX si Husa Sert 3,90(3 + 3 lansete)

Mesaj de zenhor » 03 Ian 2010 19:15

Vand Shimano Alivio SPOD CX 12300S NEW 2009

Alivio SPOD CX 12300S NEW 2009ALCX12300S
Lungime 366cm
Greutate 398gr
Lungime transport 187cm
Nr tronsoane 2
Nr inele 6 Shimano hardlite
Actiune 225gr
Material carbon XT30

Configuratia inelelor este de: 30; 25; 20; 16; 14; 14, deci se preteaza mai bine asocierii cu o mulineta gen Okuma Longbow.
Pot spune ca lanseaza fara probleme greutati mari si e foarte usoara. Manerul este foarte subtire cu toate ca restul lansetei este foarte robust.
Are doar cateva partide este in stare excelent. A fost tinut numai in husa, se livreaza cu husa de protectie.
I-am facut un semn la 33 cm de locul unde se situeaza pick-up mulinetei pentru a putea-o folosi ca Marker.
Semnul e facut cu pasta corectoare care e solubila in apa, se poate sterge destul de usor, dupa doua ploi nici nu mai e.

Informatii despre lanseta puteti vedea aici:
http://www.totalfishing.ro/lanseta-shim ... -7372.html

Poate fi folosita la fel de bine si pentru pescuitul pe rauri/Dunare, care necesita lansarea cu plumbi foarte grei.

PRETUL este 150 RON!

Poze:

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine


Husa Sert 3+3 pentru lansete de 3,90 m

De asemenea vand o husa Sert, a fost folosita un sezon, semne destul de mici de uzura(se pot vedea si in poza)
Husa a suferit o modificare. Datorita zonei de protectie pentru lansete care de fapt nu le proteja deloc, acea zona a fost indepartata si din materialul ramas s-a acoperit zona(reparatia este foarte bine facuta, cred ca mai bine decat era la inceput).
Fermoarul a fost inlocuit...nu a mers de la inceput, husele astea au fermoarele foarte proaste.
Un singur fermoar de la un buzunar mic nu merge, dar nici nu l-am folosit vreodata.
Are un buzunar foarte lung pentru umbrela(sta chiar foarte bine acolo) si 3 buzunare pentru senzori.
In ea intra 6 lansete de 3,90 NEECHIPATE!
Eu am folosit-o pentru 4 lansete de 3,60 neechipate. Mi-a protejat lansetele chiar foarte bine.
Pentru cei pretentiosi e o husa in care va puteti transporta betele in Delta, cu care va puteti purta mai neglijent pentru ca rezista si betele nu se vor zgaria(evident sa dati cu betele pe jos).

Uitati aici un link:
http://www.xxx.ro/produse/115/4601/H ... 2-10m.html

Husa 3 lansete crap fabricata in intregime din cordura rezistenta.
Prevazuta cu curea de umar pentru transport.
Permite transportul lansetelor cu mulinetele montate.

PRETUL este de 50 RON!

Poze:

Imagine

Imagine

Imagine

Contact: Mesaj privat sau 0723.885.456(Horia)
<*))))))><{

Avatar utilizator
zenhor
senior member
Mesaje: 322
Membru din: 01 Iun 2008 13:51
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zenhor » 03 Ian 2010 20:35

As vrea sa mentionez ca Spod-ul l-am luat de la Fishline, m-a costat 250 Ron cu tot cu transport si pretul nu va scadea sub 150 RON. As prefera sa-l dau in Bucuresti.

De asemenea mentionez ca mulineta care a fost pe lanseta a fost un Tornado 7500 cu diametrul tamburului de 8 centimetri. O puteti vedea aici: http://www.xxx.ro/Mulinete/Crap/ ... -2953.html

Nu mi s-a incurcat niciodata firul in jurul primului inel(ce-i drept am folosit diametru mic si suplu), doar inaintasul de 35 lbs. Inelul de 30 mm e situat destul de departe de mandrina, lanseta e chiar mai lunga, are un 3,70 lejer, dar n-am masurat-o exact.
Ce-i drept, cu un LongBow se pupa mult mai bine, dar pana una-alta cine pentru un aruncator obisnuit, inelul de 30 n-o sa reprezinte un impediment.
<*))))))><{

Avatar utilizator
razvan.cuc
member
Mesaje: 227
Membru din: 19 Dec 2009 15:06
Localitate: Turda

Mesaj de razvan.cuc » 04 Ian 2010 00:25

Salut...ma intereseaza SPOD-ul,care ar fi ultimul pret?

Avatar utilizator
zenhor
senior member
Mesaje: 322
Membru din: 01 Iun 2008 13:51
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zenhor » 04 Ian 2010 08:53

Salut,

Daca esti din afara Bucurestiului e mai complicat. Mi-e cam teama cu transportul. Daca se rupe sau sare vre-un inel nu mi se pare ok nici sa platesti tu, dar nici sa raman fara lanseta.
Ai vre-un prieten care are drum prin Bucuresti?
<*))))))><{

Avatar utilizator
razvan.cuc
member
Mesaje: 227
Membru din: 19 Dec 2009 15:06
Localitate: Turda

Mesaj de razvan.cuc » 04 Ian 2010 17:00

nu am pe nimeni la Buc... :mrgreen: eu mi-am cumparat lansete de pe xxx si mi le-au trimis in huse si in polistiren si nu au avut nici o problema,au taiat polistirenul in 2parti egale si la mijloc au pus lansetele si l-au impachetat cu folie si scoci...Si poti sa scri si pe colet FRAGIL si e ok...acum cum vrei u...

Cu respect

Avatar utilizator
raduionescu45
junior member
Mesaje: 82
Membru din: 14 Sep 2009 10:43
Localitate: Bucuresti

Mesaj de raduionescu45 » 05 Ian 2010 15:35

ai mp

Avatar utilizator
zenhor
senior member
Mesaje: 322
Membru din: 01 Iun 2008 13:51
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zenhor » 28 Ian 2010 18:48

Husa nu mai e de actualitate!

Ramane Spod-ul 150 RON.
<*))))))><{

Avatar utilizator
a1mer
member
Mesaje: 206
Membru din: 26 Iul 2006 03:07
Localitate: bucuresti

Mesaj de a1mer » 28 Ian 2010 19:12

Scuze ca ma amestec in topic...dar am o intrebare daca ma poti/puteti ajuta....am si eu o husa identica si am rupt fermoarele....ai idee unde as putea sa o repar...tinand cont de lungimea lor...m-am gandit la o croitorie :roll: .Multumesc anticipat pentru raspuns.
ps:husa e beton ;-)
Trofim Cristian

C.S Green Lake

Avatar utilizator
zenhor
senior member
Mesaje: 322
Membru din: 01 Iun 2008 13:51
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zenhor » 28 Ian 2010 19:28

Da e ok!
Am fost la un tip din piata Dr. Taberei, cu o masuta care incarca brichete, repara fermoare si mi-a schimbat doar piesa aia care culiseaza(cheita aia), a pus una metalica si merge foarte bine.
<*))))))><{

Avatar utilizator
zenhor
senior member
Mesaje: 322
Membru din: 01 Iun 2008 13:51
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zenhor » 30 Ian 2010 14:12

Up!
<*))))))><{

Închis