Rubrica de Feed-Back a sectiunii Vanzari

Anunturi de vanzare-cumparare de echipamente de pescuit, noi sau second hand.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
sorinB
senior member
Mesaje: 499
Membru din: 01 Aug 2008 18:44
Localitate: sibiu

Rubrica de Feed-Back a sectiunii Vanzari

Mesaj de sorinB » 13 Feb 2009 17:11

TZEPE! TZEPE! Aveti mare grija cu "MIMOZAPESCARU"

"Ce bine-mi pare ca ai luat tzeapa...", asta a fost primul gand cand mi-am dat seama ca am luat tzeapa.
Pe scurt, am vazut un anunt cu 12 oscilante epinnger red eye si tipul era dispus si la un schimb cu accesorii de pescuit. Ne-am schimbat adresele, eu i-am trimis un colet( cateva voblere, niste carlige, strune, tot cam 150lei) si asteptam oscilantele, dar "vezi de treaba...".
Tipul foloseste username-ul MIMOZAPESCARU si e unul si acelasi cu djwyd.
Mimozapescaru@yahoo.com si djwyd@yahoo.com astea le foloseste.
Mi-am dat seama de asta cand am vazut pe un site ambele adrese, si mai mult de asta mi-am amintit de "djwyd", erau si cateva posturi pe aici, cel care a trimis cuiva un colet care continea bolovani.
Mi-a dat si o adresa nu stiu daca e cea adevarata, dar sa stiti si voi:

COSEU ALEX
STR. PACII NR. 2, BL.E11,SC.A, AP.7, PIATRA NEAMT
TEL. 0747646151


Mi-am facut un cont (fals) pe un forum de pescuit (avea si aici anuntul cu oscilantele) si l-am intrebat daca mai e valabil. Mi-a raspuns ca DA, mai e valabil.
Apoi i-am trimis un mp si i-am zis ca parca trebuia sa le trimita la unu Sorin din Sibiu, etc. etc. Automat a iesit de pe forumul respectiv.
Asa ca aveti mare grija, mai are multe produse de vanzare, de fapt nici nu stiu daca are ceva de vanzare, stiu doar ca are multe anunturi pe multe forumuri. Sigur o sa-si faca alt username, dar macar cu astea doua nu mai poate pacali lumea.
Io sper sa fiu ultimul pacalit, dar teama mi-e ca nu va fi asa...
Doar de la persoane de incredere sa luati, si de la magazinele online.
Tineti minte numele astea.
Numa' bine si fire intinse!

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 13 Feb 2009 17:58

Trebuia facuta de mult o asemenea rubrica, acum a venit vremea s-o facem, sa shtim de la cine sa cumparam si de la cine sa nu cumparam!

Din cand in cand, unele postari offtopic se vor sterge.
Ultima oară modificat 18 Feb 2009 21:10 de către maiden, modificat 1 dată în total.
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

sorinB
senior member
Mesaje: 499
Membru din: 01 Aug 2008 18:44
Localitate: sibiu

Mesaj de sorinB » 13 Feb 2009 18:11

Chiar iti multumesc ca ai pus la "sticky", am vrut sa te rog eu, dar n-am indraznit. E foarte bine pusa aici ;-)
Sper ca pe viitor sa-i mai descurajeze pe acesti... nici nu stiu cum sa-i numesc, si le spun "ceva de dulce". Nu de alta, dar nu-i voie sa injuram aici :D Scuze.
Numa' bine.

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 13 Feb 2009 18:23

Sorine, mario_kempes10, spune aici ceva despre acest personaj:

http://www.crap.ro/forum/phpBB2/viewtop ... ight=djwyd

Altceva n-am gasit pe forumul asta despre el. Poate cand apare nea Mario ne mai da ceva detalii.

Ca sa particip si eu la aceasta rubrica, doar am cumparat si-am vandut cate ceva, pot sa dau niste note.

Nota 10 pentru liviu_iova, serios si de incredere. 10 si pentru Mihai Florescu (ca si vanzator), attila_cj(cumparator). Sa-mi fie iertat daca am uitat pe cineva, si sigur am uitat.

N-am uitat insa de a1mer , care are o bila neagra de la mine. Am batut palma pentru niste swingeri, acum ceva timp, iar a doua zi m-a anuntzat ca i-a vandut. Neserios pot spune... :roll:

Tranzactii multumitoare de ambele parti va doresc!
Ultima oară modificat 13 Feb 2009 19:30 de către maiden, modificat 1 dată în total.
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

sorinB
senior member
Mesaje: 499
Membru din: 01 Aug 2008 18:44
Localitate: sibiu

Mesaj de sorinB » 13 Feb 2009 18:38

Si de la mine o bila neagra ptr. a1mer, tot acum ceva timp am batut palma (virtual) cu el ptr. niste avertizori, iar a doua zi mi-a spus ca nu-i mai trimite ca prin curier e prea complicat, etc.
Totusi mai bine asa, decat cum a facut mimozapescaru :-)
Cu Mihai Florescu iti dau dreptate, pacat ca nu vinde mai des, deoarece ofera lucruri de calitate si da impresia ca pur si simplu vrea sa scape de ele asa ieftin le da.
De ceilalti nu ma pronunt ca nu stiu. Oricum iti cam dai seama de oameni doar daca esti activ pe forum si participi la discutii.
Numa' bine.

ps -la topicul ala m-am referit si eu
Ultima oară modificat 13 Feb 2009 23:29 de către sorinB, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
mario_kempes10
senior member
Mesaje: 382
Membru din: 22 Ian 2008 00:26
Localitate: Otelu Rosu

Mesaj de mario_kempes10 » 13 Feb 2009 19:41

Am negociat prin mail cu ,,djwyd"pentru niste BBLC , dar mi se pareau prea ieftine si cand am vazut mesajul de mai sus , pus de voicua am incheiat negocierea , nu inainte de al intreba pe ,,djwyd" despre acele pietrii , dar nu mi-a mai raspuns ...
Sa-i fie :oops: :oops: :oops:
Imagine "TAURUS CARP TEAM"

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 13 Feb 2009 19:45

Trebuie luate masuri cred...asta e inselaciune...trebuie facuta plangere la politie.

Ma refer la postarile de aici, a catorva forumisti:

http://www.crap.ro/forum/phpBB2/viewtop ... ight=djwyd

Bolovani in colet...fantastic!! Cat tupeu !!
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
alex_mures
veteran
Mesaje: 593
Membru din: 23 Ian 2008 20:35
Localitate: TG-MURES
Contact:

Mesaj de alex_mures » 13 Feb 2009 19:53

pt. mario_kempes si pt. edyboss garantez eu....aman2 parolisti(am cumparat de la ei)
Crap Livada 10 kg
TGM Carp Team

Avatar utilizator
manu
member
Mesaje: 197
Membru din: 18 Feb 2008 20:36
Localitate: arad

Mesaj de manu » 13 Feb 2009 22:23

maiden scrie:N-am uitat insa de a1mer , care are o bila neagra de la mine. Am batut palma pentru niste swingeri, acum ceva timp, iar a doua zi m-a anuntzat ca i-a vandut. Neserios pot spune... :roll:
aceiasi treaba am patit-o si io cu silviu_ms,am batut palma pentru un rodpod si tot m-a mintit k il pune maine,ca nu are timp vreo 4-5 zile,pana cand si-a gasit alt cumparator....niste faze aiurea as zice :roll:

Tosa
junior member
Mesaje: 94
Membru din: 29 Aug 2008 17:02
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Tosa » 14 Feb 2009 06:29

Un tip de nota zece...Paul sv....scule fb.intetzinute si un om de cuvant!!!

Scrie răspuns