Mulinete Shimano BBRLC, Baitrunner Aero GTE 8000

Anunturi de vanzare-cumparare de echipamente de pescuit, noi sau second hand.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
ReMuS L
junior member
Mesaje: 91
Membru din: 24 Ian 2009 19:39
Localitate: Satu Mare

Mulinete Shimano BBRLC, Baitrunner Aero GTE 8000

Mesaj de ReMuS L » 04 Mar 2009 18:19

Vand:
6 Buc. - Shimano BBRLC -cu tambur de rezerva- 550 RON/buc
( folosite un sezon ) -nu se dau pe bucati, minim 2 , de asemenea nu vand tamburii de rezerva separat

5 Buc. - Shimano Baitrunner Aero GTE 8000 - 300 Ron/Buc ( 2
noi, 3 folosite la 2 partide ) -se vand minim 2

Tel 0747113306- Remus

ReMuS L
junior member
Mesaje: 91
Membru din: 24 Ian 2009 19:39
Localitate: Satu Mare

Mesaj de ReMuS L » 04 Mar 2009 19:07

Au mai ramas 2 din cele 6 BBRLC-uri, 4 merg la Cluj.

kkruz
member
Mesaje: 117
Membru din: 06 Feb 2009 17:46

Mesaj de kkruz » 09 Mar 2009 20:00

Au mai ramas 2 din cele 6 BBRLC-uri, 4 merg la Cluj.
4 merg de la Cluj "napoi acasa...deci au mai ramas 6
din cate am vb la telefon pareai un baiat serios...dar nu a fost asa si pe langa ma faci sa-mi "consum "minutele de la telefon :evil:
din cele 4 mulinete "folosite doar un sezon" imi trimiti o mulineta buna (perfecta) si 3 cu probleme...doua suna inauntru de parca macini, si una cu care cred ca ai jucat footbal ca era si faultata si nici nu mergea frana frontala.
poate ca ai vrut sa-mi tragi "tapa" sau poate ma asteptam eu la ceva mai ingrijit...cine vrea sa traga concluzii
apropoo... lea mai vazut si un prieten de pe acest forum si poate sa confirme cele scrise mai sus
un milion de vorbe nu fac cat un test

spatar ovidiu
member
Mesaje: 170
Membru din: 03 Sep 2007 22:08

Mesaj de spatar ovidiu » 09 Mar 2009 21:46

Urata treaba!!!!

ReMuS L
junior member
Mesaje: 91
Membru din: 24 Ian 2009 19:39
Localitate: Satu Mare

Mesaj de ReMuS L » 09 Mar 2009 22:02

Domnu cucuruz, sau cum te-ai numi, zici ca am vrut sa-ti trag teapa? Una la mana ti-am spus din start ca mulinetele nu sunt ale mele,sa te uiti la ele cand le primesti si sa le verifici, sa vezi daca sunt ok. In primul rand nu te-am obligat sa le cumperi, in al doilea rand sunt "tapar" ca nu te-am pus sa platesti curierat, le-am trimis cu cineva din SM care avea drum la Cluj, sa poti vedea mulinetele inainte de a da banu? Nu ti-au placut, nu le-ai luat. Asta e.
La ce te referi tu cu "faultat"? Parerea mea este ca toate cele patru pe care ti le-am trimis sunt ok, doar la una dintre ele este decojit o portiune de 3 mm folia pe partea de plastic de sub tambur. Mare defect, ce sa zic....
Chestia cu frana eu nu am observat-o , astept sa ajunga mulinetele inapoi in SM. Iar treaba cu ,,macinatu"....tot asa. Oricum mulinetele sunt in garantie...asa cum bine ai vazut si tu, deoarece ti-am trimis si certificatele de garantie, asa ca eventualele probleme se pot remedia.Eu zic ca daca te astepti la ceva "mai ingrijite" cumparati noi, domnule. Nu cred ca vreun BBRLC folosit un sezon arata mai bine ca cele pe care ti l-am trimis.
Te rog ca inainte de a mai posta si de a indemna pescarii sa "traga concluzii" sa-ti mai rumegi un pic vorbele. Nu esti primul la care am dat scule de pescuit de pe acest forum, si inca nimeni nu ma acuzat de a fi neserios.
Numai bine
Remus Lenghel

P.S. Sau poate cum spunei si tu, vrei ceva nou la pret de second-hand

kkruz
member
Mesaje: 117
Membru din: 06 Feb 2009 17:46

Mesaj de kkruz » 09 Mar 2009 22:24

pentru cineva care vrea sa vanda mulinetele unui prieten te agiti cam tare...
la treaba cu curieratu si testatu, jos palaria...dar la treaba cu sunt folosite doar un sezon...mai greu, sa stii ca am avut mulinete "no name" folosite 3 sezoane care arata ca si noi (si pana la urma noi o sa-mi iau). aia cu 3 mm folia ii cea la care nu merge nici frana...mare defect zic io.
la telefon ziceai ca sunt putin folosite si in stare perfecta...nu par asa
din cate am dibuit eu cred ca is cumparate din ungaria, asa ca pe mine nu ma ajuta garantia lor
Te rog ca inainte de a mai posta si de a indemna pescarii sa "traga concluzii" sa-ti mai rumegi un pic vorbele.
sa stii ca am fost si le-am vazut cu un membru respectat si priceput, de pe acest forum (cu care ai si vb in timp ce le testam), care chiar el a descoperit defectele
imi pare rau ca a iesit asa prost miscarea asta, dar cel mai rau imi pare dupa timpul pierdut.
spor la vanzare...
un milion de vorbe nu fac cat un test

Scrie răspuns