shimano force master

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
gaby_1
junior member
Mesaje: 36
Membru din: 06 Noi 2009 22:55
Localitate: cluj
Contact:

shimano force master

Mesaj de gaby_1 » 07 Dec 2009 15:23

salut! as vrea sa aflu cate ceva despre aceste lansete, deci daca are cineva sau a auzit ceva despre ele as fi recunoscator daca ar scrie cate ceva despre ele in special cele 12" 3lb

marian_popescu
veteran
Mesaje: 613
Membru din: 12 Mai 2008 08:31

Mesaj de marian_popescu » 07 Dec 2009 23:26

lansete bune, imi plac mai mult decat modelele mai puternice (cele de 3,60 cu 3,25 lbs sau cele de 3,90 cu 3,5 lbs). nu sunt pentru performante extreme, dar bine lucrate, finute, usoare, frumoase etc. banuiesc ca nu intentionezi sa pescuiesti la distante kilometrice, pentru asta sunt alte variante. se gasesc destul de rar acum prin magazine, dar inca exista, 290 de lei. pentru un pescuit decent, fara insa sa te dea pe spate

Laur
senior member
Mesaje: 309
Membru din: 13 Oct 2009 10:04
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Laur » 08 Dec 2009 00:04

Unde ai vazut cu pretul asta?

marian_popescu
veteran
Mesaje: 613
Membru din: 12 Mai 2008 08:31

Mesaj de marian_popescu » 08 Dec 2009 22:41

imi cer scuze, a mai intrebat cineva pe privat acelasi lucru si am sunat la magazinul unde erau la acest pret. le-a vandut acum o saptamana, le avea pe stoc de cateva luni, dar acum nu mai are de unde sa aduca prooduse shimano decat din ungaria. magazinul este destul de mic si nu isi permite sa faca o comanda atat de serioasa incat sa se merite transportul. ca sa nu mai punem la socoteala eventualele probleme de garantie, trimise inapoi in ungaria etc. se auzise de diverse firme ca ar vrea sa importe shimano, dar vad ca s-au lasat pagubasi. ce-i drept, preturile au cam sarit in aer chiar de la producator si este destul de riscant sa aduci pe vremea asta produse sensibil mai scumpe. mai stiu un magazin in ploiesti care avea forcemaster de 3 lbs, dar nu mai stiu pretul si nici pe-acolo nu am mai dat de ceva vreme. promit ca zilele astea sa dau o fuga si sa imi spal si rusinica
scuze, inca o data, ca v-am indus in eroare
dar de oferta mim team ce parere aveti? eu mi-am luat sert alien skull de 3,90 cu 160 de lei bucata, sunt si alte chestii foarte tentante pe-acolo, inclusiv la gama speciala pt crap de la sert, adica prowess
personal sunt incantat de telescoapele astea, cantaresc doar 300 de grame, zici ca tii in mana un sheffield. nu prea am avut incredere sa ma infig in ele, la inceput am dat cu 70 de grame, dar am urcat pana la 120 si nu au nicio problema. foarte finute si atent lucrate, actiune de varf super. inelul de plecare destul de mic, nu recomand cuplarea cu mulinete de talie mare. oricum, la cat sunt de usoare, o mulineta grea ar fi stricat toata frumusetea ansamblului

Avatar utilizator
BishopVR6
member
Mesaje: 196
Membru din: 01 Sep 2009 13:17
Localitate: Bucuresti

Mesaj de BishopVR6 » 11 Dec 2009 10:26

S-ar putea sa scot eu la vanzare 2 ForceMasteruri de 3.6m 3.25lbs echipate cu mulinete Shimano Baitrunner Aero 6000C-GTE.

Sunt achizitionate anul acesta si folosite la cateva partide pana m-am decis sa trec pe lansete de 3.9m. La toate am cutiile, tamburii de rezerva nefolositi, husele.. etc. Firul de pe mulinete este Berkley de 0.32.

Am si garantiile la ele.

Avatar utilizator
soare33
member
Mesaje: 242
Membru din: 22 Noi 2007 11:49
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de soare33 » 12 Dec 2009 01:04

Force master am si eu de doi ani si sunt foarte multumit de ele pentru un incepatar sunt exact ceea ce trebuie, in primavara asta sper sa le schimb cu unele umpicut mai puternice :lol: :D

mihai florescu
senior member
Mesaje: 484
Membru din: 24 Mai 2004 19:48

Mesaj de mihai florescu » 12 Dec 2009 15:55

marian_popescu23 scrie:imi cer scuze, a mai intrebat cineva pe privat acelasi lucru si am sunat la magazinul unde erau la acest pret. le-a vandut acum o saptamana, le avea pe stoc de cateva luni, dar acum nu mai are de unde sa aduca prooduse shimano decat din ungaria. magazinul este destul de mic si nu isi permite sa faca o comanda atat de serioasa incat sa se merite transportul. ca sa nu mai punem la socoteala eventualele probleme de garantie, trimise inapoi in ungaria etc. se auzise de diverse firme ca ar vrea sa importe shimano, dar vad ca s-au lasat pagubasi. ce-i drept, preturile au cam sarit in aer chiar de la producator si este destul de riscant sa aduci pe vremea asta produse sensibil mai scumpe. mai stiu un magazin in ploiesti care avea forcemaster de 3 lbs, dar nu mai stiu pretul si nici pe-acolo nu am mai dat de ceva vreme. promit ca zilele astea sa dau o fuga si sa imi spal si rusinica
scuze, inca o data, ca v-am indus in eroare
http://www.totalfishing.ro/lanseta-shim ... -4366.html

marian_popescu
veteran
Mesaje: 613
Membru din: 12 Mai 2008 08:31

Mesaj de marian_popescu » 12 Dec 2009 23:08

nu stiam ca total fishing este imortator, poate dl admin sa confirme asta. oricum, sunt destule magazine on line care au marfa de la shimano, dar asta nu inseamna ca sunt si importatori shimano

Scrie răspuns