Chub outkast spod vs Shimano Beastmaster spod

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Mariusul
member
Mesaje: 130
Membru din: 15 Apr 2009 15:58
Localitate: Campia Turzii

Chub outkast spod vs Shimano Beastmaster spod

Mesaj de Mariusul » 26 Dec 2009 23:13

Rog pe cei ce au folosit ambele modele sa ma ajute in alegerea unuia dintr-e ele
Initial am optat pentr-u cel de la Chub dar am inteles ca este cam moale si nu arunca prea bine rachetele de dimensiuni mari :roll: Astept pareri
Va multumesc

Avatar utilizator
Mariusul
member
Mesaje: 130
Membru din: 15 Apr 2009 15:58
Localitate: Campia Turzii

Mesaj de Mariusul » 27 Dec 2009 18:17

:roll: :roll:

Avatar utilizator
Mariusul
member
Mesaje: 130
Membru din: 15 Apr 2009 15:58
Localitate: Campia Turzii

Mesaj de Mariusul » 27 Dec 2009 22:36

OK...reformulez intrebarea ca poate nu poseda prea multi ambele modele
Dar rog posesori unor astfel de spod-uri sa-mi spuna prerea lor despre ele daca sunt sa-u nu multumiti de ele :D

filica
veteran
Mesaje: 580
Membru din: 25 Ian 2009 00:53

Mesaj de filica » 28 Dec 2009 04:35

eu am chubul si sunt multumit--dau skiraiderul undeva la 90m!!cred ca chubul fiind ceva mai moale la varf ca si beastmasterul arunca mai bine rachetele si cu mai multa acuratete ,in schimb beastmasterul e mai bun la catapulta lui MOSARU..oricum ca sa prinzi distanta cu raketa,cel mai bine-i s-o incarci trei sferturi si s-o inmoi inainte de lansare.Probabil sunt destui detinatori de beastmaster care au lansat cu raketa si-ti vor spune ca baga mult peste suta --eu unul n-am incercat!! :-?

Scrie răspuns