Barca pescuit

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mdascalu
new member
Mesaje: 14
Membru din: 22 Feb 2009 09:35
Localitate: Iasi

Barca pescuit

Mesaj de mdascalu » 03 Ian 2010 13:44

Anul trecut mi-am achizitionat un motor Suzuki 2,5 HP cu gandul sa-l folosesc la barca mea, un Intex Excursion de 4 persoane luat in magazunul Metro. Abia dupa aceea am studiat problema si am sesizat ca barca mea suporta doar un motor de 8kg, iar motorul meu are 13kg. Acum se pune problema sa-mi achizitionez o noua barca de cca 3 m. Am de ales intre Allroundmarine AS Samba 300, Kingfisher 300 si Energoteam (cea de 3,10m). Intreb pe toti cei care merg la pescuit pe Dunare ce ar alege sau care ar fi cea mai buna alegere?
Mentionez ca sunt din Iasi si trebuie sa transport barca in masina pana la Dunare, deci neaparat gonflabila :mrgreen: .

Driscu Radu
member
Mesaje: 152
Membru din: 18 Noi 2009 20:55
Localitate: Iasi

Mesaj de Driscu Radu » 06 Ian 2010 16:38

Cea mai indicata ar fii samba din cate stiu eu are material rezistent la apa sarata.Nu ar strica sa arunci o privire si la jaxon.
DR

Avatar utilizator
mdascalu
new member
Mesaje: 14
Membru din: 22 Feb 2009 09:35
Localitate: Iasi

Mesaj de mdascalu » 07 Ian 2010 13:13

@Driscu Radu - Multumesc frumos de raspuns.
M-am sucit si invartit, dar pana la urma am comandat Kingfisher 300M cu podina din aluminiu. Diferenta fata de Samba era de 1000 ron la care se adauga si transportul de la Bucuresti la Iasi.

Scrie răspuns