Sfat achizitionare cort crap

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
sebbasttian
junior member
Mesaje: 55
Membru din: 14 Mar 2005 18:39
Contact:

Sfat achizitionare cort crap

Mesaj de sebbasttian » 16 Ian 2010 14:58

doresc un cort de o persoana cu spatiu suficient pentru depozitare, scaun etc., obligatoriu cu groundsheet detasabil...pentru care dispun de pana la 1500 lei. Astept parerile dvs. Initial m-am gandit la un Jrc sti twin skin dar nu stiu cu exactitate daca are groundsheet detasabil si cum respira.

Digital
member
Mesaje: 263
Membru din: 01 Sep 2009 09:09
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Digital » 16 Ian 2010 15:17

TRAKKER ARMO MKII 1 Man - AQUATEXX ;-)
sau pentru partide scurte TRAKKER Specimen Brolly/Bivvy
Cu respect.

bug
member
Mesaje: 110
Membru din: 16 Noi 2008 19:58
Localitate: arad

Re: Sfat achizitionare cort crap

Mesaj de bug » 16 Ian 2010 15:19

sebbasttian scrie:doresc un cort de o persoana cu spatiu suficient pentru depozitare, scaun etc., obligatoriu cu groundsheet detasabil...pentru care dispun de pana la 1500 lei. Astept parerile dvs. Initial m-am gandit la un Jrc sti twin skin dar nu stiu cu exactitate daca are groundsheet detasabil si cum respira.
are podeaua detasabila dar nu-l poti folosi decit cu skinul pt ca are doua ferestre de aerisire mari chiar in plafon,ferestre care nu se inchid.adica poti si fara w skin ,dar sa nu ploua.in rest e ok.

filica
veteran
Mesaje: 580
Membru din: 25 Ian 2009 00:53

Re: Sfat achizitionare cort crap

Mesaj de filica » 17 Ian 2010 00:45

sebbasttian scrie:doresc un cort de o persoana cu spatiu suficient pentru depozitare, scaun etc., obligatoriu cu groundsheet detasabil...pentru care dispun de pana la 1500 lei. Astept parerile dvs. Initial m-am gandit la un Jrc sti twin skin dar nu stiu cu exactitate daca are groundsheet detasabil si cum respira.
E UN CORT SOLID.sta bine pe picioare,rezista bine la ploaie si vant,are ground sheet detasabil,insa respira cam prost in sensul ca are doar doua ferestruici in fata ..e foarte fiabil si rezista excelent la tavaleala..foarte bun pt temperaturi intre 4 si 20 grade,ploi indelungate ,vant!!adica ptr Anglia!!daca insa vrei cort pentru vara in Romania nu cred ca-i cel mai bun!!!primavara -toamna--excelent!!condenseaza putin!daca ti-l iei, ti-as recomanda varianta pt doua persoane insa folosita de una singura ,,,sunt corturi care impun obligatoriu si pat ,altfel va bate vantul la ureche, direct pe ground sheet!!

Avatar utilizator
apetrea adrian
senior member
Mesaje: 429
Membru din: 28 Mar 2006 07:29
Contact:

Mesaj de apetrea adrian » 17 Ian 2010 00:51

pelzer!e un super cort.modelul vechi.care merge fara winterskin.

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 17 Ian 2010 16:45


Avatar utilizator
sebbasttian
junior member
Mesaje: 55
Membru din: 14 Mar 2005 18:39
Contact:

Mesaj de sebbasttian » 18 Ian 2010 17:21

sunt ceva pareri contra pentru cortul TRAKKER ARMO MKII 1 Man - AQUATEXX , calitate, tesaturi, etc?

dragomir marius
junior member
Mesaje: 40
Membru din: 18 Ian 2010 17:16
Localitate: Bucuresti

Mesaj de dragomir marius » 20 Ian 2010 09:53

Salut sebbasttian,
Parerea mea sincera mai ales ca vad ca dispui de un buget rezonabil pentru un cort sa-ti arunci privirea catre Double xxx Extreme.
Este beton armat, sincer si mai ales ca nu-ti cumperi cort in fiecare an, merita sa-ti cumperi acest cort la care pe parcurs mai poti sa-ti adaugi si alte optionale.
Am observat ca-ti doresti neaparat un groundsheet separat dar sa nu-ti faci prea mari probleme din cauza asta, ca nu merita.(problemele)
Eu daca ar fi sa-mi iau din nou cort sa stii ca tot pe asta il aleg fara sa clipesc.

Acum uite aici niste caracteristici :

Dimensiuni Double xxx Extreme 1 Man: 290cm adancime x 270cm latime x 140cm inaltime
Dimensiuni Double xxx Extreme 2 Man: 290cm adancime x 280cm latime x 160cm inaltime

model DT EXT. 1 mk2 (1 pers.) - 1.450,00 RON
model DT EXT. 2 mk2 (2 pers.) - 1.750,00 RON

Deci dupa cum vezi diferenta in plan orizontal intre cele doua variante este de 10 cm care nu este o catastrofa, singurul incovenient daca pot
sa-l numesc asa este pe inaltime.Din punct de vedere al banilor te incadrezi foarte bine, dar daca mai pui 250 lei ajungi la cel de 2 persoane pe care il am si eu.
Nu te uita la cei 250 lei in plus, ca nu sunt o catastrofa, daca ma gandesc pe cate alte cacaturi mai trebuie sa dai bani.
In plus trebuie sa iei in calcul si revanzarea care in cazul lui nu reprezinta o problema.
Pe parcurs daca mai doresti poti sa ei si un groundsheet suplimentar.

Deci in concluzie fie ca alegi o varianta sau alta nu o sa regreti.

Avatar utilizator
soare33
member
Mesaje: 242
Membru din: 22 Noi 2007 11:49
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de soare33 » 20 Ian 2010 10:36

tot duoble xxx zic si eu, varianta 2 man este f f f incapatoare si cred cea 1 man ptr o singura persoana e mai mult decat perfect :lol:

Avatar utilizator
sebbasttian
junior member
Mesaje: 55
Membru din: 14 Mar 2005 18:39
Contact:

Mesaj de sebbasttian » 21 Ian 2010 22:56

mutzumesc de sfaturi...nu am auzit nimic de cele de la fox...dar crek pe double xxx o sa merg

Scrie răspuns