Fire pentru forfac

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Paul_sv
junior member
Mesaje: 97
Membru din: 10 Oct 2007 11:06
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Paul_sv » 19 Ian 2010 19:26

De cand am descoperit the Score, e singurul lead core pe care il folosesc. Folosesc doar varianta de 60 lb. dar nu pentru rezistenta. ci pentru greutate. are cel mai greu miez de plumb pe care l-am vazut. in plus, tesatura pare "siliconata" (probabil din cauza finetii).
nu fiti descurajati de culoare. in momentul in care e introdus in apa se camufleaza perfect.
nu e cel mai ieftin leadcore din lume, dar in opinia mea e cel mai bun

attila_cj
senior member
Mesaje: 335
Membru din: 20 Ian 2008 19:47
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de attila_cj » 21 Ian 2010 14:21

Paul_sv scrie:De cand am descoperit the Score, e singurul lead core pe care il folosesc. Folosesc doar varianta de 60 lb. dar nu pentru rezistenta. ci pentru greutate. are cel mai greu miez de plumb pe care l-am vazut. in plus, tesatura pare "siliconata" (probabil din cauza finetii).
nu fiti descurajati de culoare. in momentul in care e introdus in apa se camufleaza perfect.
nu e cel mai ieftin leadcore din lume, dar in opinia mea e cel mai bun
Atunci sa inteleg ca folosesti Score Gold???parca ala e de 60 de lb.si care culoare,camou,sau silt??fiind asa de greu,nu te dezavantajeaza la aruncare??

Avatar utilizator
Paul_sv
junior member
Mesaje: 97
Membru din: 10 Oct 2007 11:06
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Paul_sv » 21 Ian 2010 16:53

Score Gold de 60lb. Cred ca e varianta silt...
Arunc prea bine ca sa ma dezavantajeze. :D

remi
member
Mesaje: 141
Membru din: 29 Iun 2007 21:12
Localitate: bucuresti

Mesaj de remi » 24 Ian 2010 16:08

Nu cumva cel mai bine ?

till
new member
Mesaje: 11
Membru din: 25 Ian 2010 15:34
Localitate: medias
Contact:

salutare

Mesaj de till » 26 Ian 2010 16:51

pana anul trecut am folosit kryston folosesc si acum dar la sfarsitul anului trecut aici ma refer la perioada sept-okt am incercat korda hybrid soft ul si super naturalul.vreau sa spun ca m au surprins placut si m au si convins am avut capturi mari pe o balta foarte dificila.opt trasaturi cinci prinse 4 pe prousele de la korda unul pe kryston silkworm.adevarul e ca silkwormul l am folosit in ultimele doua zile ale mele si aici ma refer la o partida de 12 zile.dar silkwormul il stiam deja stiam de ce e in stare daca pot sa spun asta.

LaPeste
junior member
Mesaje: 76
Membru din: 12 Apr 2009 21:25
Localitate: Bucuresti

Mesaj de LaPeste » 28 Ian 2010 00:56

am cautat pe forum de vreo o ora si ceva.


imi recomanda si mie cineva un fir textil bun pentru riguri?
Cei care stiu pot sa zica, crapii toti ma stiu de frica.

Adrian B
member
Mesaje: 223
Membru din: 22 Oct 2007 09:31
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Adrian B » 28 Ian 2010 09:14

Kriston Mantis Dark 25lb e preferatul meu. Mi se pare un super fir pentru monturi.
Korda Supernatural de asemenea imi place f mult, daca vrei sa-ti faci un combi cu Amnesia.

jenel
senior member
Mesaje: 437
Membru din: 21 Feb 2006 21:05
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de jenel » 31 Ian 2010 10:48

ceva interesant am gasit la expozitia din budapesta nu stiu de unde il porti cumpara dar exista " goagle " se numeste rig marole e un mofilament cu camasa textila ext ideal pt popup

Scrie răspuns