Echipament multe bagaje intrebare

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

LaPeste
junior member
Mesaje: 76
Membru din: 12 Apr 2009 21:25
Localitate: Bucuresti

Echipament multe bagaje intrebare

Mesaj de LaPeste » 24 Ian 2010 01:17

Am si eu o intrebare cum reusiti sa va miscati cu bagajele cand va duceti la peste?


am 2 rucsaci mari unul il pun in spate d-ala de munte plic cu 4 mulinete + 1 pentru marker, un penar cu plumbi si ce mai intra pe acolo. celalat rucsac are o valigeta mare plus alte accesorii si borcane pop up porumb etc

- scaun
-umbrela
-4 lansete + 1 pentru marker + 1 undita
-sacosa cu juvelnicu
-lada frigorifica
-(cortul uneori care are ceva greutate dar nu si volum prea mare sa zic cat scaunu pliat) (http://images.okazii.ro/auctions/2009/0 ... 00_500.jpg) asa arata scaunu poza
- deocamdata nu am minciog dar o sa am alt bat in plus
- geanta cu nada, momeala
- inca o punga cu toate fiarele pentru suport lanseta, picheti si mai stiu eu ce
- o punga cu carti, reviste, mancare, suc ceva


stau 20 de minute sa le duc la masina dimineata 2 3 drumuri fac si uneori ma mai ajuta bunicamea si nu avem loc in lift cu ele toate.



voi cum va descurcati? cand ma duc la peste parca ma mut :)
Cei care stiu pot sa zica, crapii toti ma stiu de frica.

colega
member
Mesaje: 128
Membru din: 20 Mar 2009 19:07
Contact:

Mesaj de colega » 24 Ian 2010 01:48

Am un var care plimba o lanseta in husa rigida si un rucsac mic si simpatic in care are sandwich, apa, mulineta, grip si niste naluci si accesorii; urmeaza sa il convertesc la crap si va avea si el aceeasi probleme ca si tine si ca si noi toti, dealtfel. :lol:

cipibm
senior member
Mesaje: 333
Membru din: 19 Mai 2007 20:13
Localitate: baia mare
Contact:

Re: Echipament multe bagaje intrebare

Mesaj de cipibm » 24 Ian 2010 07:34

LaPeste scrie:Am si eu o intrebare cum reusiti sa va miscati cu bagajele cand va duceti la peste?


am 2 rucsaci mari unul il pun in spate d-ala de munte plic cu 4 mulinete + 1 pentru marker, un penar cu plumbi si ce mai intra pe acolo. celalat rucsac are o valigeta mare plus alte accesorii si borcane pop up porumb etc

- scaun
-umbrela
-4 lansete + 1 pentru marker + 1 undita
-sacosa cu juvelnicu
-lada frigorifica
-(cortul uneori care are ceva greutate dar nu si volum prea mare sa zic cat scaunu pliat) (http://images.okazii.ro/auctions/2009/0 ... 00_500.jpg) asa arata scaunu poza
- deocamdata nu am minciog dar o sa am alt bat in plus
- geanta cu nada, momeala
- inca o punga cu toate fiarele pentru suport lanseta, picheti si mai stiu eu ce
- o punga cu carti, reviste, mancare, suc ceva


stau 20 de minute sa le duc la masina dimineata 2 3 drumuri fac si uneori ma mai ajuta bunicamea si nu avem loc in lift cu ele toate.



voi cum va descurcati? cand ma duc la peste parca ma mut :)


Sant carucioare speciale pentru asa ceva.Mai in toamna am vazut unul cu motoras electric chiar.

Avatar utilizator
mdascalu
new member
Mesaje: 14
Membru din: 22 Feb 2009 09:35
Localitate: Iasi

echipament

Mesaj de mdascalu » 24 Ian 2010 08:36

Aceeasi problema cred ca o intampina toti cei care merg la pescuitul de crap. Geanta cu scule, geanta cu plumbi, monturi, pelerina ploaie etc. Cort, saltea gonflabila, scaun si picheti, masa,geanta frigorifica, apa, mancare, barca, motor .... . Uneori ma mir ca mai incap si eu in masina pe langa toate astea. La toate astea se mai adauga cateva maruntisuri daca merg in Delta. Acolo ce sa mai zic, nu cred ca ma voi descurca cu barca nou cu tot acest bagaj, desi ma chinui inainte sa le compactez cat mai mult. Foarte des ma intreb unde se vor sfarsi toate astea si mai ales CAND VOI MERGE ODATA LA PESCUIT SI SA AM TOT CE TREBUIE CU MINE?

Avatar utilizator
Marius_bn
veteran
Mesaje: 548
Membru din: 02 Dec 2005 07:01
Localitate: Baia Mare
Contact:

Mesaj de Marius_bn » 24 Ian 2010 09:16

E greu cu echipamentul si cu "mutatul" la fiecare partida dar nu prea ai ce sa faci. Oricat l-ai tria tot voluminos va ramane iar bancheta masinii tot rabatata va fi. Singura scapare va fi teleportarea insa o cabanuta inchiriata pe lacul preferat unde sa-l depozitezi pare a fi o solutie mai realista.

marius6251
junior member
Mesaje: 33
Membru din: 04 Sep 2006 00:28
Localitate: bucuresti

Re: Echipament multe bagaje intrebare

Mesaj de marius6251 » 24 Ian 2010 09:30

LaPeste scrie:
stau 20 de minute sa le duc la masina dimineata 2 3 drumuri fac si uneori ma mai ajuta bunicamea si nu avem loc in lift cu ele toate.


voi cum va descurcati? cand ma duc la peste parca ma mut :)
exista o solutie dar e destul de scumpa:
iti cumperi o rulota si o echipezi "pentru crap" si asta e tot
seara legi rulota la masina si dimineata doar pleci. :D

Avatar utilizator
DOEAT-KR
member
Mesaje: 237
Membru din: 08 Iul 2009 10:59
Localitate: ARAD
Contact:

Mesaj de DOEAT-KR » 24 Ian 2010 13:18

cred ca omu se refera la beltile unde nu ai acces cu masina ... eu unul nu le mai frecventez numai pe cele la care poti campa langa locul de pescuit si ii la doi pasi portbagaju

daca nu ai incotro atunci macar iti cumperi un carut(http://www.haldorado.hu/shop-item_photo ... icska+nagy) pentru transportat bagaje pe malu apei si macar nu le cari in maini si faci si mai putine drumuri.

la urma urmei astea sunt riscurile meseriei ;-) [/img]
Roland K.
Member of CS CRAP ARAD
DOEAT CARP FISHING
www.carplove.ro

Obsession carp
new member
Mesaje: 2
Membru din: 24 Ian 2010 12:49

Mesaj de Obsession carp » 24 Ian 2010 13:25

E CLAR CA E O PROBLEMA GENERALA eu am rezolvat-o dupa ce mi-am cumparat o remorca in care vara las majoritatea lucrurilor acolo iar cand plec la pescuit nu car decat chestiile mai de valoare si mancarea.
Ps din remorca nu pori fura decat daca o iei cu totul!

filica
veteran
Mesaje: 580
Membru din: 25 Ian 2009 00:53

Re: Echipament multe bagaje intrebare

Mesaj de filica » 24 Ian 2010 13:25

marius6251 scrie:
LaPeste scrie:
stau 20 de minute sa le duc la masina dimineata 2 3 drumuri fac si uneori ma mai ajuta bunicamea si nu avem loc in lift cu ele toate.


voi cum va descurcati? cand ma duc la peste parca ma mut :)
exista o solutie dar e destul de scumpa:
iti cumperi o rulota si o echipezi "pentru crap" si asta e tot
seara legi rulota la masina si dimineata doar pleci. :D
Si cand nu pleci te uiti atent la rulota de pe geam 24/24 ca sa n-o lege altul inaintea ta!!

filica
veteran
Mesaje: 580
Membru din: 25 Ian 2009 00:53

Mesaj de filica » 24 Ian 2010 13:34

stai ca baiatul nu are pat,sac dormit,saltea primire,rod pod,masuta pt cort,coleman pe gas sau kelyes ketle. pe lemne,geanta frigorifica pt nada....si multe alte!!oricum la 20 min e meserias!!mie-mi ia mult mai mult!!e drept ca n-am bunica priceputa ca a lui!!cat despre "carp barrow"or "fishing troley"--astea-l ajuta cand e singur la caratul de la masina la locul cu pricina....Cand e cu bunica-n lift nu-i loc si de roaba pt scule!! :D

Scrie răspuns