husa daiwa infinity sau chub holdall?

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Lauru
member
Mesaje: 151
Membru din: 29 Apr 2009 12:16
Localitate: Buc-Ploiesti-Balta-Lac-Dunare

husa daiwa infinity sau chub holdall?

Mesaj de Lauru » 11 Feb 2010 21:38

un sfat mi ar prinde tare bine!
ms anticipat
cea mai mare realizare a diavolului a fost sa-l convinga pe om ca nu exista

Avatar utilizator
Brie
senior member
Mesaje: 476
Membru din: 15 Feb 2009 14:56
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Brie » 11 Feb 2010 22:02

Eu am chubul de 6 lansete echipate. Sunt super incantat de aceasta husa. Intr-o parte stau betele (separat unul de altul pe toata portiunea manerului(partea cu mulineta) iar pe cealalta parte are 2 buzunare dintre care unul foarte mare. In cele doua buzunare eu imi tin (umbrela cu parasolar minciog rodpod si vaselele de la barca :D) + picheti si inca mai este spatiu ptr senzori sau altele. Materialul este la fel cu cel de pe toata bagajeria chub iar in partea de jos husa este "ramforsata" cu o dublura de material mai gors si mai tare. Recomand cu incredere aceasta husa.

Darius_Tm
senior member
Mesaje: 328
Membru din: 22 Apr 2008 18:06
Localitate: TIMISOARA

Mesaj de Darius_Tm » 11 Feb 2010 22:10

Si eu vreau sa achizitionez aceasta husa,dar varianta de 3 sau 4!In afara de numarul de lansete ce incap in husa, mai sunt alte diferente intre varianta de 4 sau 6?

Avatar utilizator
xdocx
junior member
Mesaje: 61
Membru din: 21 Apr 2009 08:56
Contact:

Mesaj de xdocx » 12 Feb 2010 08:44

Eu am daiwa.
3 echipate si 3 neechipate.In plus mai are 1 buzunar cat tine husa(3.60) in care tin umbrela, minciogul, picheti, si 1 buzunar mai mic in care tin red-podul cu avertizori.
Material excelent, fermoare serioase.
Dupa cum vezi, e aproape identica nu chub-ul.
Depinde de ce marca vrei si de buget.

Avatar utilizator
sergiu_q
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 06 Aug 2007 16:56
Localitate: bucuresti

Mesaj de sergiu_q » 13 Feb 2010 08:27

Brie scrie:Eu am chubul de 6 lansete echipate. Sunt super incantat de aceasta husa. Intr-o parte stau betele (separat unul de altul pe toata portiunea manerului(partea cu mulineta) iar pe cealalta parte are 2 buzunare dintre care unul foarte mare. In cele doua buzunare eu imi tin (umbrela cu parasolar minciog rodpod si vaselele de la barca :D) + picheti si inca mai este spatiu ptr senzori sau altele. Materialul este la fel cu cel de pe toata bagajeria chub iar in partea de jos husa este "ramforsata" cu o dublura de material mai gors si mai tare. Recomand cu incredere aceasta husa.
foarte buna descrierea :)
am si eu aceiasi husa de ~ 3 ani si nu am ce sa ii reprosez (poate doar ca dupa ce o incarc ajunge la 30 kg :D )
Pescuitul este un viciu!
Nu ne nastem cu vicii ci le dobandim in timp datorita slabiciunilor noastre, a absentei ratiunii.Paradoxal e ca esti constient ca-ti face rau si tot continui sa-l faci

Avatar utilizator
raduionescu45
junior member
Mesaje: 82
Membru din: 14 Sep 2009 10:43
Localitate: Bucuresti

Mesaj de raduionescu45 » 15 Feb 2010 20:27

subscriu,
holdall de 4. pun 4 bete (fara mulinete), intre ele mai intra spodul de 3.60.
in buzunarul mare am 2 picheti, 1 bat pt marker din 4 bucati si minciogul.
in cel mic pun bastoanele de nadire.

nu stiu de ce dar parca nu-mi vine sa las mulinetele pe bete...

bara de duraluminiu e foarte rezistenta.
are un material mai gros in partea de jos si o poti tine in picioare langa masina/cort fara probleme.

Avatar utilizator
sorin_s
senior member
Mesaje: 498
Membru din: 03 Ian 2009 15:19
Localitate: timisoara

Mesaj de sorin_s » 15 Feb 2010 21:14

uite una pt cei maniaci cu protectia lansetelor ;-)

Imagine
Powered by Korum end Shimano

Scrie răspuns