Tica Abyss TF6007

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Neamtul
maniac
Mesaje: 1052
Membru din: 08 Feb 2009 18:56
Localitate: Timis

Mesaj de Neamtul » 16 Feb 2010 20:50

gresare=ungere
Nu trebuie sa le desfaci cat timp le vei avea.Am mulinete care le am de 7-8 ani si nu le-am uns niciodata.Nu cred ca trebuie sa desfaci o Abyss noua in primii 3-4 ani ca sa le ungi,stai linistit. ;-)
Pescuitul este o arta...dar si un hobby foarte scump.

Avatar utilizator
gusti
senior member
Mesaje: 485
Membru din: 17 Feb 2006 22:36
Localitate: Timisoara

Mesaj de gusti » 16 Feb 2010 22:07

sfatul meu este sa le gresati cel putin dupa fiecare sezon de pescuit.costuri minime iar durata de viata ff. mare.te costa 1 ora de lucru si sti ca un sezon nu ai ce sa mai faci la ele.am gresat vreo 7 sau 8 BBLC-uri si pot sa spun ca toate erau secate de unsoare. ;-) nu va culcati pe o ureche ca aveti garantie 3 ani ca e pacat sa strici o mulineta pt ca nu ai unso un pic. UN DEGET DE VASELINA FACE MAI MULT DE CIT 3 MECANICI LA UN LOC................... :!: ;-)

Avatar utilizator
marius.tim
veteran
Mesaje: 816
Membru din: 18 Oct 2007 12:01
Localitate: Timisoara

Mesaj de marius.tim » 17 Feb 2010 07:27

E adevarat ce zice Gusti.Am reparat cateva BBLC-uri la un an de viata,pentru ca vaselina s-a topit de la soare si a curs afara din rulmenti.Ce frumos ,,rumegau ''inauntru.Cea mai buna gresare este cu ulei silicon aderent.Si cum zicea Gusti,nu dureaza mai mult de o ora la o mulineta.Dar cine nu a desfacut mulinete niciodata,nu-l sfatuiesc sa umble in ele,ca poate sa se aleaga cu mai multe,sau cu o gramada de piese de schimb..... :D :D :D
Team Select Bait Romania

florichefalu
junior member
Mesaje: 47
Membru din: 30 Oct 2007 21:31
Localitate: constanta

Mesaj de florichefalu » 19 Feb 2010 09:12

Cateva cuvinte despre cum functioneaza baitrunner-ul ?

Scrie răspuns