Delkim TX-I Plus calitate sau mit

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

C.L.A.
member
Mesaje: 138
Membru din: 17 Ian 2010 21:20
Localitate: oradea

Mesaj de C.L.A. » 21 Feb 2010 22:30

eu am cumparat senzorii tx-i plus ,prin intermediul unei persoane, cu 69 de lire din anglia.probabil a primit o reducere fiind ca cumparatorul meu a fost o fata :lol:
in consecinta si in afara tarii sunt la reducere.iar singurii senzori care eu consider k concureaza cu ei sunt FOX Micron RX
dar nu am auzit pe nimeni sa se planga de Delkim

Avatar utilizator
BishopVR6
member
Mesaje: 196
Membru din: 01 Sep 2009 13:17
Localitate: Bucuresti

Mesaj de BishopVR6 » 21 Feb 2010 22:51

Sper sa fie asa caci tocmai ce mi-am cumparat 3 bucati cu tot cu hangere si duocarb :D. Din cate am mai auzit, probleme cu avertizarea ar fi in cazul pescuitului la distante ceva mai mari... acum.. voi vedea..

Mersi de informatii si daca mai sunt useri ce folosesc acesti senzori, parerile sunt in continuare binevenite. Deabia astept sa-i folosesc si eu sa pot sa-mi scriu parerea aici. :D

Avatar utilizator
ochirosii
senior member
Mesaje: 493
Membru din: 28 Oct 2008 22:57
Localitate: pe site.pe balta.....

Mesaj de ochirosii » 22 Feb 2010 18:36

BlshOp-VR6 scrie: Deabia astept sa-i folosesc si eu sa pot sa-mi scriu parerea aici. :D
Abia astept si eu sa-ti vad parerea dupa ce mergi la o partida de pescuit unde mai aproape toti pescarii detin delkimuri ! :mrgreen: :mrgreen:


Fox rules ! :mrgreen:

andrei.sarca
junior member
Mesaje: 48
Membru din: 01 Noi 2009 20:52
Localitate: ORADEA

delkim

Mesaj de andrei.sarca » 22 Feb 2010 18:44

daca o sa mearga o sa fie foarte fericit. fiecare senzor delkim tx-i are cod unic de inregistrare asa cum l-ai inregistrat prima data in statie, iar statia nu emite un semnal de la alt senzor.
de curiozitate poti sa studiezi si tu :)


http://www.youtube.com/watch?v=izx-t2JzdLc

Avatar utilizator
ochirosii
senior member
Mesaje: 493
Membru din: 28 Oct 2008 22:57
Localitate: pe site.pe balta.....

Mesaj de ochirosii » 22 Feb 2010 18:55

cunosc filmul stai linistit ,problema e cand se afla afara ,cum auzi sunetul instinctul de vanator te trimite direct spre lansete :mrgreen:

ps

oricum tare ciudat ,cam multi delkimi la ocazie in ultimile 2 luni ,criza bat-o vina ! :-)

andrei.sarca
junior member
Mesaje: 48
Membru din: 01 Noi 2009 20:52
Localitate: ORADEA

delkim

Mesaj de andrei.sarca » 22 Feb 2010 19:14

de obicei eu pun pe zero vol la senzori si suna numai statia plus ca statia are functie de vibrat(numai sa tii statia pe aproape ;-) ) ,iar senzorii 6 tipuri de alarma ,daca senzoru' cuiva suna ca si al tau,schimbi frumos cu alt sunet :D .
la senzorii fox nu exista problema asta? :D
multa paguba a facut criza asta la cei care vand,problema e ca face si la cumparatori :mrgreen:

C.L.A.
member
Mesaje: 138
Membru din: 17 Ian 2010 21:20
Localitate: oradea

Mesaj de C.L.A. » 22 Feb 2010 21:01

fiecare isi lauda "odrasla" ochirosii :lol:
ce zici u ii putin aberant....
si noi putem zice linistiti DELKIM RULZZZZ
iar reducerile ar trebui sa le vedem k un avantaj pt noi,k cumparatori.
si nicidecum nu au senzorii vreo problema

Avatar utilizator
sergiu_q
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 06 Aug 2007 16:56
Localitate: bucuresti

Mesaj de sergiu_q » 22 Feb 2010 21:27

BlshOp-VR6 scrie:Sper sa fie asa caci tocmai ce mi-am cumparat 3 bucati cu tot cu hangere si duocarb :D. Din cate am mai auzit, probleme cu avertizarea ar fi in cazul pescuitului la distante ceva mai mari... acum.. voi vedea..

Mersi de informatii si daca mai sunt useri ce folosesc acesti senzori, parerile sunt in continuare binevenite. Deabia astept sa-i folosesc si eu sa pot sa-mi scriu parerea aici. :D
sunt super misto dar si costa o gramada de bani :D
cat te-a costat tot sistemul ?
Pescuitul este un viciu!
Nu ne nastem cu vicii ci le dobandim in timp datorita slabiciunilor noastre, a absentei ratiunii.Paradoxal e ca esti constient ca-ti face rau si tot continui sa-l faci

Avatar utilizator
BishopVR6
member
Mesaje: 196
Membru din: 01 Sep 2009 13:17
Localitate: Bucuresti

Mesaj de BishopVR6 » 22 Feb 2010 22:06

Nu am luat decat 3 bucati cu 3 hangere si 3 duocarb. Totalul a fost undeva la 1900RON la care am mai adaugat si un set de greutati pt hangere. Daca scap de ce am la vanzare o sa-mi achizitionez si statia... momentan sunt pe 0. :D

sebas
member
Mesaje: 263
Membru din: 27 Aug 2007 23:36
Localitate: madrid-spania

Mesaj de sebas » 23 Feb 2010 00:24

ochirosii scrie:ps
oricum tare ciudat ,cam multi delkimi la ocazie in ultimile 2 luni ,criza bat-o vina ! :-)
Pe afara au inceput sa-si cumpere alarmele de la ACE , I-3
zice lumea prin targ ca-s mai faine decat delkimy :lol:
de bune sunt f bune
oricum costa o carutza de bani..
deocamdata eu le dau de bune chiar f bune...dupa 3 luni
mai vorbim la anu'

Scrie răspuns