Delkim TX-I Plus calitate sau mit

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
BishopVR6
member
Mesaje: 196
Membru din: 01 Sep 2009 13:17
Localitate: Bucuresti

Delkim TX-I Plus calitate sau mit

Mesaj de BishopVR6 » 15 Feb 2010 10:43

Salutare,

Vroiam sa-mi achizitionez un set de 3 Delkimi TX-I Plus si cautand informatii despre ei am auzit ca de multe ori, pe drop back, daca firul este lasa usor, nu semnalizeaza. Ca sa semnalizeze ar trebui setati mult mai sensibil ceea ce duce in conditii de vant mai puternic sau valuri sa tiuie fals.

Totodata, pe forumurile din afara, foarte multi le vand.. un lucru care m-a pus pe ganduri... Cica ar fi si doua modele - cei cu fundal negru al etichetelor, care sunt comercializati in anglia si cei cu fundal albastru.. care ar fi de calitate inferioara si pentru zona mai de est..

Voi ce puteti sa-mi spuneti despre acesti senzori?

Mersi!
Ultima oară modificat 15 Feb 2010 11:54 de către BishopVR6, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
BishopVR6
member
Mesaje: 196
Membru din: 01 Sep 2009 13:17
Localitate: Bucuresti

Mesaj de BishopVR6 » 15 Feb 2010 11:26

Si inca o idee ce mi-a trasnit prin cap... Daca se pescuieste pe ponton, oare nu da semnale false cand se calca pe langa rod pod, detectand vibratiile potonului care se transmit la rod pod?

exclusiv
member
Mesaje: 100
Membru din: 13 Mar 2009 00:06

Mesaj de exclusiv » 15 Feb 2010 11:49

daca e sensibil setat,pe ponton chitaie...
si eu m-am intrebat de ce a scazut brusc pretul la unele magazine de la noi cu 25 la suta
afara preturile au ramas aceleasi...

Cimpan Razvan
member
Mesaje: 281
Membru din: 15 Dec 2004 11:57

salutare

Mesaj de Cimpan Razvan » 15 Feb 2010 14:06

incearca fox eos r.sunt fff multumit de ei.inca nu leam gasit minusuri
peste mare peste mic hai la mine pe carlig :)

Avatar utilizator
BishopVR6
member
Mesaje: 196
Membru din: 01 Sep 2009 13:17
Localitate: Bucuresti

Mesaj de BishopVR6 » 15 Feb 2010 14:33

Am sa-i am in vedere.. dar tot ma chinuie gandul de Delkim desi am primit si feedback negativ referitor la ei si acum astept prareri de la cei ce i-au folosit mai mult.

Mersi!

andrei.sarca
junior member
Mesaje: 48
Membru din: 01 Noi 2009 20:52
Localitate: ORADEA

delkim txi

Mesaj de andrei.sarca » 15 Feb 2010 16:21

nu ii am de f mult timp,da pot sa-ti zic ca pana acuma sunt f multumit de ei. au o gramada de setari pt sensibilitate ,chiar sunt pregatiti pt toate conditiile. iar pe ponton vibreaza doar daca i-ai pus pe sensibilitate mare ,daca ii reglezi cum trebuie nu ai nici o problema cu ei. (normal ca daca lovesti rod podul orice senzor semnalizeaza:D). delkim e o firma specializata doar in asa ceva si sunt sigur ca au trecut cativa ani de teste pana l-au scos pe piata.

Avatar utilizator
BishopVR6
member
Mesaje: 196
Membru din: 01 Sep 2009 13:17
Localitate: Bucuresti

Mesaj de BishopVR6 » 15 Feb 2010 17:22

Sa inteleg ca nu ai avut probleme pe drop back cand sensitivitatea era mai mica la distante de pescuit mai mari? Ai prins vant mai puternic sau valuri mari?

Mersi!

andrei.sarca
junior member
Mesaje: 48
Membru din: 01 Noi 2009 20:52
Localitate: ORADEA

delkim tx i

Mesaj de andrei.sarca » 16 Feb 2010 09:40

nu am avut probleme si am prins vant puternic de cateva ori iar in combinatie cu nite lite pro (hanger) si cu DELKIM DuoCarb - Pivoting Hanger Support - n-o sa ai probleme indiferent de vreme.

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 16 Feb 2010 11:06

Delkim Tx-I sunt dati ca cei mai smekeri senzori din lumea crapista.
In cele 2 sezoane de cand i am, au prins si - 7 grade si + 40 si ploi torentiale zile intregi si nu au nici pe dracu :D
Este si normal daca folosesti hangere pe vand sa ai beep-uri false, ca la orice senzor. Foloseste swingere si nu mai ai probleme de genul asta.
Acum 2 ani cand i-am cumparat, am dat o galagie de bani pe ei dar isi merita fiecare banutz....

Avatar utilizator
BishopVR6
member
Mesaje: 196
Membru din: 01 Sep 2009 13:17
Localitate: Bucuresti

Mesaj de BishopVR6 » 16 Feb 2010 17:07

La swingere (hangerul cu duocarb) ma si gandeam, tacamul complet Delkim :D.

Multam de informatii dar daca mai sunt si altii cu alte pareri, astept in continuare.

Scrie răspuns