Alegere lanseta

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 21 Feb 2010 19:11

marian_popescu23 scrie:......... pleci cu monturile deja legate, cand ajungi pe balta treci imediat la pescuit.
..........
Si eu am la betele din 2 buc. monturile gata puse (betele sunt in husa ) si fac pariu ca pana adesfaci tu o lanseta telescopica si pana ai aliniezi inelele eu mufez cele 2 segmente si arunc primul in garla ! :D
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

Cata
member
Mesaje: 240
Membru din: 04 Apr 2007 20:34
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Cata » 21 Feb 2010 19:17

Salutare.
Asa cum zice si colegu, depinde de cit de lungi partide de pescuit faci,eu am lansete si telescopice si din 2 bucati dar la partidele scurte
(80%) prefer cele telescopice,ajungi mai rapid cu montura in apa decit cu cele din 2 bucati,plus ca majoritatea partidelor scurte(12ore) ca sa ai ceva sanse mai mari se folosesc naditoare si ii mai comod sa arunci cu un bat telescopic ieftin cu actiune poate mai mare decit un bat din 2 bucati si stai mai linistit cind telescopu valoreaza citiva zeci de lei decit sa dai cu frica sau sa incarci naditorul mai putin cin folosesti bat din 2 bucati mai scump.... Eu de exemplu cu telescopu am scos recordul meu un crap de aproape 18 kg ...
Ca sa iti recomand ceva pentru criza si eftin (eu am acest ansamblu de 2 ani si face fata cu brio)http://www.xxx.ro/lansete/lanset ... -4388.html
Respecte.
Fir intins!

Avatar utilizator
djalinuu
junior member
Mesaje: 80
Membru din: 20 Feb 2010 09:19
Localitate: craiova
Contact:

Mesaj de djalinuu » 23 Feb 2010 18:57

Daca tot am deschis topicul (si daca nu ma insel am mai deschis inca unul , sper sa nu-mi iau vreo penalizare) hai sa revin si cu concluziile.
Am pierdut o noapte intreaga si am pus cap la cap toate sfaturile pe care le-am primit aici, sau in alta parte... si uita-ti ce-a rezultat.

Pana la urma v-am ascultat sfaturile si mi-am luat.......:

Imagine

2 bucati, 3lb,actiune progresiva,6 inele sic
cormoran eliminator es, sper ca am facut alegerea potrivita.
Asociatia Pescarilor Sportivi "OLTENIA"

Avatar utilizator
djalinuu
junior member
Mesaje: 80
Membru din: 20 Feb 2010 09:19
Localitate: craiova
Contact:

Mesaj de djalinuu » 23 Feb 2010 18:57

scuze de dublu post
Asociatia Pescarilor Sportivi "OLTENIA"

Scrie răspuns