Okuma PL860

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Cata
member
Mesaje: 240
Membru din: 04 Apr 2007 20:34
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Cata » 04 Mar 2010 21:18

Salutare.
Ziceam si eu asa... ca-s din plastic, stiu ca nu-s din plastic dar nu-mi vinea in minte numele aliajului de aluminiu....
Am 2 modelul vechi cu miner" metalic "care merg ireprosabil si am auzit tot felul despre astea noi si intrebam si eu lumea ca in viitor posibil o sa-mi iau din noile modele si sa nu fac vre-o grseala...(criza...)
Stiu ca o mulineta cu tambur mai mare ar merge pentru lansetele cu inel de plecare de 50 dar oare a fi vr-o problema daca le-as cupla cu niste lansete cu inel de 50????( HAkuyo MTX)

Respecte.
Fir intins!

Avatar utilizator
Brie
senior member
Mesaje: 476
Membru din: 15 Feb 2009 14:56
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Brie » 04 Mar 2010 21:43

M-ai nimerit la mulinete:)). Attackul 6500 il am pe spod. O mulineta slaba parerea mea....plastic ordinar pe suprafata.....dupa un sezon de tras racheta pe apa se misca din toate balamalele.....singuru lucur bun este aspectul....si si baitrunnerul merge prost....nu e constant....il activez trag de fir vine constant...dupa care vine mai greu...automat trag mai tare si dupa "scapa" si vine iar usor desfasurand mai mult fir.....la o trasatura ft puternica a unui crap mi-a facut peruca .....prob am rezolvato strangand tare baitr-runnerul. Deci Attaackul nu ti-l recomand....in schimb PL da.

Avatar utilizator
incepator_10
junior member
Mesaje: 94
Membru din: 08 Feb 2010 16:22
Localitate: Iasi

Mesaj de incepator_10 » 05 Mar 2010 07:15

Brie scrie:M-ai nimerit la mulinete:)). Deci Attaackul nu ti-l recomand....in schimb PL da.
Multumesc.Cred ca o sa merg pe PL.
Incepator la spinning

diurpaneus
junior member
Mesaje: 59
Membru din: 16 Feb 2010 21:57
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de diurpaneus » 05 Mar 2010 16:55

de azi sunt fericitul posesor a 4 mulinete pl860 ...si eu am studiat piata vreo luna pana sa ma stabilesc pe pl-uri, plus ca le-am prins la oferta la arrow si nu am mai stat pe ganduri :). le recomand!!! raport calitate pret f bun

diurpaneus
junior member
Mesaje: 59
Membru din: 16 Feb 2010 21:57
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de diurpaneus » 05 Mar 2010 16:56

de azi sunt fericitul posesor a 4 mulinete pl860 ...si eu am studiat piata vreo luna pana sa ma stabilesc pe pl-uri, plus ca le-am prins la oferta la arrow si nu am mai stat pe ganduri :). le recomand!!! raport calitate pret f bun

mikecarp
veteran
Mesaje: 586
Membru din: 07 Oct 2006 19:37

Mesaj de mikecarp » 05 Mar 2010 18:38

diurpaneus scrie:de azi sunt fericitul posesor a 4 mulinete pl860 ...si eu am studiat piata vreo luna pana sa ma stabilesc pe pl-uri, plus ca le-am prins la oferta la arrow si nu am mai stat pe ganduri :). le recomand!!! raport calitate pret f bun
Cu totii stim ca sunt bune, dar cum poti sa le recomanzi daca nu le-ai folosit la nici o partida si nu stii ce le poate pielea (sau ma rog, manivela).
Carpfishing... A way of life!

Avatar utilizator
gusti
senior member
Mesaje: 485
Membru din: 17 Feb 2006 22:36
Localitate: Timisoara

Mesaj de gusti » 06 Mar 2010 00:01

eh na se mai intimpla si la LB sa nu cupleze frina de spate. dar de aia tot nu poti sa spui ca sint proaste! ;-) ;-) 8)

Lauru
member
Mesaje: 151
Membru din: 29 Apr 2009 12:16
Localitate: Buc-Ploiesti-Balta-Lac-Dunare

Mesaj de Lauru » 08 Mar 2010 12:49

diurpaneus scrie:de azi sunt fericitul posesor a 4 mulinete pl860 ...si eu am studiat piata vreo luna pana sa ma stabilesc pe pl-uri, plus ca le-am prins la oferta la arrow si nu am mai stat pe ganduri :). le recomand!!! raport calitate pret f bun
ce inseamna oferta la arrow?
170 ron?
cea mai mare realizare a diavolului a fost sa-l convinga pe om ca nu exista

Avatar utilizator
mircead
senior member
Mesaje: 371
Membru din: 23 Mai 2010 16:13
Localitate: Popesti-Leordeni

Mesaj de mircead » 06 Iun 2010 20:31

Eu am 6 buc PL 860 ,4 vechi si 2 noi ,cele vechi cam caraie dar astea noi bobineaza firul pe fata.Aici am citit ca se pot pune niste saibe ,unde?.
Eu nu sunt chiar tipul de Minitehnius dar credeti ca alea vechi se pot face sa nu mai caraie?
Le-am desfacut ,curatat si uns cu vaselina grafitata in fiecare iarna deci caraiala nu cred ca provine de la angrenaje unse.
Multumesc.

Avatar utilizator
mircead
senior member
Mesaje: 371
Membru din: 23 Mai 2010 16:13
Localitate: Popesti-Leordeni

Mesaj de mircead » 06 Iun 2010 20:32

Eu am 6 buc PL 860 ,4 vechi si 2 noi ,cele vechi cam caraie dar astea noi bobineaza firul pe fata.Aici am citit ca se pot pune niste saibe ,unde?.
Eu nu sunt chiar tipul de Minitehnius dar credeti ca alea vechi se pot face sa nu mai caraie?
Le-am desfacut ,curatat si uns cu vaselina grafitata in fiecare iarna deci caraiala nu cred ca provine de la angrenaje unse.
Multumesc.

Scrie răspuns