Cel Mai Prost Fir Berkley Trilene !!!

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

kry
member
Mesaje: 227
Membru din: 30 Sep 2009 02:58

Cel Mai Prost Fir Berkley Trilene !!!

Mesaj de kry » 04 Mar 2010 19:04

Am cumparat 2 role de la totalfishing, una de 0,25 si una de 0.31..cand am vrut sa il pun pe mulinete am tras putin de el...fara nod si a pleznit imediat..!!!

Avatar utilizator
zfcristian
senior member
Mesaje: 387
Membru din: 01 Iul 2009 21:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zfcristian » 04 Mar 2010 19:40

Ciudat, eu folosesc firul de 0,31 si pot spune ca sunt multumit de el.
Poate ca era firul vechi dar chiar si asa.....
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Crap.ro
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 04 Mar 2010 19:47

salut,

sugestia mea este sa desfasori cativa m si sa repeti testul
in afara de asta, daca esti nemultumit de calitatea produselor le poti returna imediat fara nici un fel de problema
altfel nu imi dau seama ce se intampla, firele berklety trilene sunt importate de firma arrow international si sunt fire de buna calitate
eu de exemplu am folosit anul trecut trilene maxx de 0,50mm, si l-am ales dupa ce am tras de cantar cu o gramada de fire anuntate ca fiind mult mai rezistente; tinea cel mai mult

kry
member
Mesaje: 227
Membru din: 30 Sep 2009 02:58

Mesaj de kry » 04 Mar 2010 20:18

Am desfasurat, dar tot asa se rupe...pai ce sa mai returnez ca nu mai e sigilat...daca un nene aici in oras mi a dat peste nas cu un carp expert de 0,25 :lol:

kry
member
Mesaje: 227
Membru din: 30 Sep 2009 02:58

Mesaj de kry » 04 Mar 2010 20:20

Sau va rog pe dumneavoastra sa imi spuneti cum pot face un alt test cu firu sa vad daca este bun si daca rezista la cat scrie pe rola?

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 04 Mar 2010 20:25

poti returna firul chiar daca este desigilat, inseamna ca produsul este defect daca pocneste foarte usor
o sa tragem si noi de ele sa vedem ce se intampla
oricum putine fire rezista la cat scrie pe rola, insa chiar si asa firul nu are voie sa pocneasca cum spui tu si trebuie returnat ca sa nu ramai in paguba

Avatar utilizator
zfcristian
senior member
Mesaje: 387
Membru din: 01 Iul 2009 21:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zfcristian » 04 Mar 2010 20:42

Nu cred ca poti cataloga o serie intreaga de fire ca fiind varza doar pentru ca o rola e de proasta calitate.
NU de alta dar datorita acestui mod de gandire dupa italieni spre exemplu toti suntem tigani.
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Crap.ro
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 04 Mar 2010 22:03

Vanzatorul nu are nicio vina. sunt fire care stau mult timp in depozitul importatorului direct si isi pierd propietatiile si cumparatorul en-gros il ia "de bun" ca nou. Iti dai seama ca niciun cumparator en-gros nu testeaza sutele de marci de fire sa vada care mai este in garantie si care nu.
cred ca sti, orice fir din lumea asta daca sta nefolosti mai mult de 2 ani isi pierde propietatiile si se rupe ca ata de papiota..... :-?

kry
member
Mesaje: 227
Membru din: 30 Sep 2009 02:58

Mesaj de kry » 05 Mar 2010 00:58

zfcristian scrie:Nu cred ca poti cataloga o serie intreaga de fire ca fiind varza doar pentru ca o rola e de proasta calitate.
NU de alta dar datorita acestui mod de gandire dupa italieni spre exemplu toti suntem tigani.
Bine atunci inseamna ca doar cele 2 role cumparate de mine sunt proaste...

kry
member
Mesaje: 227
Membru din: 30 Sep 2009 02:58

Mesaj de kry » 05 Mar 2010 01:00

mosharu' scrie:Vanzatorul nu are nicio vina. sunt fire care stau mult timp in depozitul importatorului direct si isi pierd propietatiile si cumparatorul en-gros il ia "de bun" ca nou. Iti dai seama ca niciun cumparator en-gros nu testeaza sutele de marci de fire sa vada care mai este in garantie si care nu.
cred ca sti, orice fir din lumea asta daca sta nefolosti mai mult de 2 ani isi pierde propietatiile si se rupe ca ata de papiota..... :-?
Stiu ca nu are nicio vina...oricum nu am zis asta...dar asta e...problema e ca acum nu stiu ce fir sa pun pe mulinete nea moshare :D

Scrie răspuns